Mirjam Müller Landa | Celebwiki.cz

Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Daniel Landa slaví 50: Orlík, Valčík, Žito a kejle, které nedopadly Daniel Landa slaví 50: Orlík, Valčík, Žito a kejle, které nedopadly Vyřvával „bílá liga, jsi Čech“ a opěvoval těžký boty až nahoru zavázaný. Byl vůdčí ikonou české skinheadské… číst článek
Mirjam Landa: Tři dospívající dcery jí dávají zabrat! Divošky po tátovi Mirjam Landa: Tři dospívající dcery jí dávají zabrat! Divošky po tátovi Režisérka Mirjam Landa má s manželem Danem Landou tři dcery. Nejstarší Anastázie studuje práva a… číst článek
Manželka Landy je po operaci! Bolestmi trpěla dlouhé měsíce Manželka Landy je po operaci! Bolestmi trpěla dlouhé měsíce Manželka Daniela Landy (48), režisérka muzikálu Krysař Miriam (48), podstoupila v hořovické nemocnici… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Albert Samoura
Albert Samoura
zobrazit profil Štěpánka Pučálková
Štěpánka Pučálková
zobrazit profil Petr Čadek
Petr Čadek
zobrazit profil Adriana Mašková
Adriana Mašková
zobrazit profil Sára Saudková
Sára Saudková
zobrazit profil Vladimír Renčín
Vladimír Renčín