Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13. 4. 1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Daniel Landa oslavil 30 let manželství s Mirjam! K čemu ho přirovnal? Daniel Landa oslavil 30 let manželství s Mirjam! K čemu ho přirovnal? Daniel Landa (51) oslavil se svou manželkou Mirjam (51) výročí sňatku a podle toho, jak dojemně se j... číst článek
Manželka Daniela Landy Mirjam: Koronavirus je jen legenda! A roušky jako roubíky Manželka Daniela Landy Mirjam: Koronavirus je jen legenda! A roušky jako roubíky Muzikál Touha z autorské dílny Mirjam (51) a Daniela Landových (51), který vychází z úspěšného film... číst článek
Filip Tomsa se po řadě klaďasů dočkal krysy v primácké Slunečné Filip Tomsa se po řadě klaďasů dočkal krysy v primácké Slunečné Herec Filip Tomsa, který si diváky získal jak v Ordinaci v růžové zahradě, tak v krimi seriálu Polic... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Štěpán Kozub
Štěpán Kozub
zobrazit profil Dušan Soták
Dušan Soták
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil David Moješčík
David Moješčík
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Alice Stodůlková
Alice Stodůlková
zobrazit profil Václav Hudeček
Václav Hudeček
zobrazit profil Berenika Saudková
Berenika Saudková