Mirjam Müller Landa | Celebwiki.cz

Mirjam Müller Landa

Datum narození: 13.4.1969
Místo narození: Kolín nad Rýnem, Německo
Profese: režisérka, scenáristka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Československa ji poslal otec. Bál se, aby Mirjam Landa v Německu nepropadla drogám. Ona ale poznala podnapilého zpěváka Daniela Landu a propadla jemu: den po seznámení si ho k sobě nastěhovala.

Pár měsíců zpívala Mirjam Landa (rozená Müller) v punkové kapele Jen žádnou paniku. Pak se z ní ale stala uznávaná režisérka. Do tajů filmové a televizní režie pronikala na pražské FAMU. Už v roce 1995 se podílela na inscenaci Zvláštní schopnosti. Krysaře, muzikál svého muže, režírovala jak v Česku, tak v Rakousku. Následovalo hudební drama Tajemství nebo televizní pořad Prima jízda s herečkou Danou Morávkovou a dabérem Zdeňkem Mahdalem.

Videoklipy režírovala Mirjam Landa skupinám Olympic, Arakajn nebo Alkehol. V jejím prvním celovečernímu filmu Kvaska se objevila zpěvačka Lucie Vondráčková i herec Jiří Korn. K plynovému pedálu svého auta přirostl její muž Daniel Landa v jejím snímku Tacho.  V roce 2012 vytvořili s manželem muzikál Klíč králů.

Mirjam Landa přivezla úspěch i ze Spojených států, kde předvedla muzikál Bílý Dalmatin. Krom toho spolupracuje s Nadací Malina, pro kterou vytváří instruktážní videa na podporu bezpečnosti silničního provozu. Ráda se učí angličtinu a hraje golf.

Za Daniela Landu se provdala v roce 1990, když jí bylo 21 let. Lékaři jí tvrdili, že nebude mít nikdy děti. Pak porodila Mirjam Landa dvojčata Roxanu a Rozálii. Jejich třetí dcera se jmenuje Anastázie.

 

Články o celebritě

Bomba, vykřikoval Jožo Ráž! Na premiéru muzikálu dorazil s VIP ochrankou Bomba, vykřikoval Jožo Ráž! Na premiéru muzikálu dorazil s VIP ochrankou Voda (a krev) nad vodou, to je nový muzikál poskládaný z hitů slovenské kapely Elán. Jožo Ráž (64),… číst článek
Vytočený Dan Landa: Zběsilé nahánění na ulici! Vytočený Dan Landa: Zběsilé nahánění na ulici! Po delší době se Daniel Landa (50) s manželkou Mirjam (50) objevili ve společnosti. Doma nechali… číst článek
Očima Františky: Inventura módních proher 2018. Tohle už nikdy víc! Očima Františky: Inventura módních proher 2018. Tohle už nikdy víc! Bývá, byť leckdy ošidným, zvykem učinit koncem starého či počátkem nového roku bilanci… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Bořek Šípek
Bořek Šípek
zobrazit profil Bohumil Hrabal
Bohumil Hrabal
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka
zobrazit profil Kája Saudek
Kája Saudek
zobrazit profil Michal Kurtiš
Michal Kurtiš
zobrazit profil Adolf Born
Adolf Born
zobrazit profil Hanno Brühl
Hanno Brühl
zobrazit profil Barbora Mottlová
Barbora Mottlová