Roman Pomajbo | Celebwiki.cz
Roman Pomajbo

Roman Pomajbo

Datum narození: 26.4.1969
Místo narození: Ilava, Slovensko
Profese: slovenský herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Na Slovensku je Roman Pomajbo populární díky relacím S.O.S a Niečo za niečo. V českém filmu Kvaska německé režisérky Mirjam Landové ztvárnil cholerického režiséra.

Kdysi dávno, v časech když lidé těžko žili a tvrdě pracovali na polích, rozléhaly se po kraji jejich unavené výkřiky: "Pomáhej Bůh, Pomáhej Bůh!" Na cestě domů jim jazyk únavou už tak dobře nepracoval, a tak se krajem rozléhalo už jen jakési zkrácené "Pomáj-booo ... Pomáj-boooo!" Tak vzniklo příjmení herce Romana Pomajbo, alespoň takhle to Roman rád říká. Ale je docela možné, že jeho příjmení na Slovensko přinesl jakýsi bohatý Ital v době, kdy se otevíraly piešťanské lázně.
Do školy začal Roman Pomajbo chodit v Bratislavě. Pro jeho přirozeně tmavší pleť se mu ve škole posmívali, že je Cikán, což Roman Pomajbo vyřešil po svém: řekl spolužákům, že jeho děda je velevážený indiánský náčelník kmene, a posměch spolužáků vystřídal obdiv. I to je jedna z životopisných historek, které Pomajbo rád vypráví.
Počátkem osmdesátých let ještě na Slovensku neexistovala střední herecká škola a na brněnskou Janáčkovu konzervatoř se mohli dostat vždy jen dva Slováci. Roman do školy nastupoval s pocitem, že jde na těžkou, výběrovou školu reprezentovat Slovensko, a proto musí být perfektní. Měl představy, že tam bude vládnout přísný spartánský režim a dril. Byl však překvapen. Jeho představy o teroru se rozplynuly a realita odpovídala spíše často opakovaným slovům profesorů: „Umění třeba dělat s jednou rukou v prdeli.“
Po maturitě v Brně se vrátil do Bratislavy a úspěšně absolvoval přijímací pohovory na VŠMU. A po čtyřech letech mu do sbírky přibyl červený diplom ze státnice. První angažmá získal v Nitře, po roce přešel do Trnavy, aby se nakonec ocitl zpět v Bratislavě. Hostoval na všech státních jevištích hlavního města a ocitl se v médiích jako moderátor v STV. Uváděl "CRN-CRN", "Kolo štěstí", "Dokaž, co víš", "Ponorka" a jiné diskusní pořady pro mládež. Ve škole LUDUS vyučoval umělecký přednes divadla a herectví, daboval, moderoval v rozhlase.
V roce 2000 poznal v Austrálii Češku Petru, s níž dnes žije na Slovensku a mají spolu tři dcery.
Jistý čas žil i v Praze, kde hostoval v divadle na Fidlovačce. Působí také jako občasný host v projektu Partička, kde spolu s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem, Ondřejem Sokolem, Danem Danglem a Igorem Chmelou improvizuje na daná témata. V českém filmu Kvaska německé režisérky Mirjam Landové ztvárnil cholerického režiséra. Se stejnou režisérkou spolupracoval takové na snímkuTacho z prostředí rallye, natočené v roce 2010.

 

Další Umělci

zobrazit profil Peter Konečný
Peter Konečný
zobrazit profil Yoko Ono
Yoko Ono
zobrazit profil Dominik Vodička
Dominik Vodička
zobrazit profil Vojtěch Štěpánek
Vojtěch Štěpánek
zobrazit profil Emil Adamec
Emil Adamec
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Dušan Soták
Dušan Soták
zobrazit profil Lucie Hořčičková
Lucie Hořčičková