Jan Révai | Celebwiki.cz

Jan Révai

Datum narození: 11. 2. 1974
Profese: herec, tanečník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Révai, který působil v proslulé taneční skupině UNO vedené Richardem Hesem, se stal jedním z porotců úspěšné show ČT StarDance.

Už od mládí Jan Révai tancoval se skupinou Děti swingu v Hudebním divadle Karlín. Měl s nimi vystupovat i v Německu, místo toho ale nastoupil do vězení. Odseděl si dva a půl roku za krádeže a vloupání. Posílen tvrdou zkušeností prošel Jan Révai konkurzem na temný muzikál Dracula. Sen vystudovaného automechanika se tak stal opět hmatatelným. 

Po Draculovi následovala Pomáda, Carmen nebo Johanka z Arku. V Divadle pod Palmovkou se Jan Révai předvedl v Cyranovi z Bergeracu, Gazdině robě nebo v Shakespearově Bouři. Zahrál si i ve filmových Rebelech od režiséra Filipa Renče, v seriálu Velmi křehké vztahy nebo v americkém krváku Blade 2 či v novácké sérii Gympl s ručením (ne)omezeným, kde hlavní role ztvárnili Ondřej Brzobohatý GregorKristýna Leichtová, Libuše Šafránková či Karel Heřmánek.

Jan Révai, někdejší hvězda taneční formace UNO, se stal jedním z čtveřice porotců úspěšné show České televize StarDance.

VŠE O HERCI, TANEČNÍKOVI A POROTCI NAJDETE ZDE

V létě roku 2007 se Jan Révai oženil s reportérkou a moderátorkou Danielou, rozenou Urbánkovou. Po třech letech se ale manželství rozpadlo. Randil i s Českou slavicí Lucií Bílou. Posléze se dal dohromady se slovenskou herečkou Zuzanou Šulajovou, s níž se seznámil v Divadle Radka Brzobohatého. V roce 2011 se hereckému páru narodil syn Jakub.

 

Články o celebritě

Režisér Renč se vrací s muzikálem Rebelové! Jaká hvězda ho ale zradila?! Režisér Renč se vrací s muzikálem Rebelové! Jaká hvězda ho ale zradila?! Populární muzikál Rebelové, jenž zazářil jak na stříbrném plátně, tak na prknech, která znamenají sv... číst článek
Mrazivý zážitek Pavla Lišky: Hnali se na něj divočáci! Nebo to bylo jinak? Mrazivý zážitek Pavla Lišky: Hnali se na něj divočáci! Nebo to bylo jinak? Herec Pavel Liška (48) má podle všeho smůlu na divoká zvířata. Že by za to mohlo jeho příjmení? Témě... číst článek
Série #kulturažije zařazuje legendární divadelní představení a best of hudebních stálic Série #kulturažije zařazuje legendární divadelní představení a best of hudebních stálic Je to přesně měsíc ode dne, kdy byla zakázána všechna divadelní, hudební a filmová představení, výst... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak