Radek Balaš | Celebwiki.cz

Radek Balaš

Datum narození: 11.12.1965
Profese: divadelní režisér, choreograf, scénárista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér, choreograf a scénárista Radek Balaš, známý především svou muzikálovou tvorbou, se stal jedním z porotců úspěšné televizní soutěže StarDance.

S divadlem přišel Radek Balaš, který pochází z rodiny pedagoga stepu, choreografa a trenéra, poprvé do kontaktu v sedmi letech, kdy jako dětský herec účinkoval v inscenacích Bolka Polívky v jeho brněnském Divadle na provázku. Studoval na Státní konzervatoři Brno hudebně-dramatický obor, na JAMU činoherní režii a vzdělával se též v Tanečním studiu Franka Towena (jazzový tanec, step, choreografie) či na belgické Herman Terlinck School (pohybové a taneční techniky).

RADEK BALAŠ - RODIČE A RAKOVINA

Vlastní taneční skupinu Atelier Modern Dance Radek Balaš založil roku 1985. S ní vystupoval jako tanečník a současně pro ni vytvářel všechny choreografie. V roce 1989 se stal mistrem Československa ve stepu a o šest let později obsadil druhé místo v evropské stepařské soutěži. V letech 1991 až 2002 působil jako vedoucím katedry muzikálové tvorby na JAMU. Pohybové techniky vyučoval také na DAMU (2000 až 2002) a pořádal muzikálové workshopy.

Radek Balaš je autorem řady muzikálů, mezi nejúspěšnější patří Adéla ještě nevečeřela a Mýdlový princ. Jako režisér či choreograf má za sebou práci na více než stovce inscenací. K jeho významným režijním počinům patří muzikály Hair, Cikáni jdou do nebe, Donaha!, Šumař na střeše, Hello, Dolly!, Marilyn nebo Děti Ráje.

O RADKU BALAŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Televizním divákům je znám jako porotce StarDance…když hvězdy tančí, úspěšné soutěže České televize. Před kamerou se objevil již dříve, mj. v seriálu Slovácko se nesúdí či ve filmu Mezi námi kluky s Janem Šťastným, Janou Nagyovou či Helenou Růžičkovou.

V kategorii režie byl Radek Balaš nominován na Cenu Mistra zábavného umění 2016.

 

Články o celebritě

Do poroty nepatří! Diváci se bouří kvůli Genzerovi ve StarDance! Do poroty nepatří! Diváci se bouří kvůli Genzerovi ve StarDance! Jubilejní desátá řada StarDance… aneb když hvězdy tančí s sebou přináší spoustu novinek. Například… číst článek
Revoluce ve StarDance před jubilejní řadou: Co bude s Ebenem a Kostkovou? Revoluce ve StarDance před jubilejní řadou: Co bude s Ebenem a Kostkovou? Očekávaná řada oblíbené taneční show přinese řadu překvapivých změn. Mění se kompletně složení profesionálních… číst článek
Genzer do StarDance: Proč vyšoupli milence Kloubkové? Genzer do StarDance: Proč vyšoupli milence Kloubkové? Přípravy jubilejního desátého ročníku taneční show StarDance jsou v plném proudu a diváci se letos… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Laco Both
Laco Both
zobrazit profil Miroslav Kalina
Miroslav Kalina
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Petr Brzeska
Petr Brzeska
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup