Dušan Rapoš

Dušan Rapoš

Datum narození: 20. 6. 1953
Místo narození: Moravany
Profese: slovenský režisér, scenárista a hudební skladatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dušan Rapoš je slovenský režisér, scenárista a hudební skladatel. Je známý díky úspěšné trilogii Fontána pro Zuzanu a dokumentu Karel Kryl – Kdo jsem.

Dušan Rapoš je známý slovenský režisér, scénárista, textař, hudební skladatel a manžel české herečky Evy Vejmělkové. Natočil úspěšnou slovenskou trilogii Fontána pro Zuzanu nebo psychologické drama ze života drogově závislých lidí Suzanne (1996). V obojím hrála hlavní roli jeho manželka. Dále natočil třeba dokumentární film Karel Kryl - Kdo jsem (1993) nebo komedii Utíkejme, už jde (1986), kde si zahráli třeba Zuzana Bydžovská, Milan Lasica nebo Jiří Menzel.

Kromě režie vystudoval i novinařinu

Dušan Rapoš vystudoval katedru žurnalistiky na Filosofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a filmovou režii na bratislavské VŠMU. V době studií pracoval jako novinář a redaktor v rozhlasu. Od roku 1982 pracoval v zpravodajském filmu a věnoval se tvorbě týdenníků.

Dušan Rapoš se kromě práce ve filmu věnuje divadelní tvorbě, komponování hudby (např. balet Děti Titanicu) a textařství. V roce 1992 založil produkční společnost Welcome Film. V roce 2010 měla premiéru rocková opera Petr a Lucie, která vyzývá ke společnému zápasu lidí všech kontinentů proti mezinárodnímu terorismu.

Za daňové úniky dostal podmínku

Dušan Rapoš měl také problémy se zákonem. Byl obviněn z daňových úniků, měl připravit stát téměř o dva miliony. Rapoš svou chybu uznal, dle něj byl na vině finanční poradce, kterého si najal. Byl odsouzen na tři roky vězení s odkladem na pět let.

Dušan Rapoš je synem slovenského publicisty Vladimíra Rapoše. Z prvního manželství má dcery Katarínu a Dušanu, s herečkou Vejmělkovou má také dvě dcery, Taru a Ritu. Rapoš žije s rodinou poklidným životem v Havířově. 

 

Články o celebritě

Rodinné peklo Vejmělkové: Kvůli sexu s HABEROU! Rodinné peklo Vejmělkové: Kvůli sexu s HABEROU! My starší ještě pamatujeme, jak velkým hitem byl film Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2. Ten... číst článek
„Píšťalka" Eva Vejmělková (51) nestárne: Konečně prozradila, jak to dělá! Je v tom sex! „Píšťalka" Eva Vejmělková (51) nestárne: Konečně prozradila, jak to dělá! Je v tom sex! Na pražské premiéře filmu Ženská pomsta nemohla chybět autorka scénáře a jedna z hlavních hrdinek Ev... číst článek
Rozdováděná Jana Paulová (65) šla z náruče do náruče: Upřímná slova o nevěře! Rozdováděná Jana Paulová (65) šla z náruče do náruče: Upřímná slova o nevěře! Díky úsměvu a pozitivnímu myšlení vypadá Jana Paulová (65) už desítky let pořád stejně. Do společnos... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Václav Kadrnka
Václav Kadrnka
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Jitka Němcová
Jitka Němcová
zobrazit profil Ján Novák
Ján Novák
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík
zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych