David Suchařípa | Celebwiki.cz

David Suchařípa

Datum narození: 18. 3. 1965
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, závodník rallye
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec David Suchařípa, jehož životním hobby se staly závody rallye, se televizním divákům vryl do paměti zejména rolí gynekologa v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.

Po Pražské konzervatoři David Suchařípa vystřídal řadu scén. Roku 1996 se stal hercem na volné noze. Vidět jste jej mohli na prknech Divadla Kalich, Docela velkého divadla, Divadla Na Jezerce, Divadla Palace či RockOpery Praha.

DAVID SUCHAŘÍPA - OTEC PODEPSAL SPOLUPRÁCI S STB

Před profesionální kamerou David Suchařípa debutoval v dramatu Zámek Nekonečno (1983). Objevil se v řadě televizních inscenací a seriálů, jako jsou např. Zdivočelá země, Redakce, Život a doba soudce A. K., Bezdružice či Ordinace v růžové zahradě, kde se televizním divákům předvedl jako sportovně založený gynekolog Marek Kroupa.

Ve filmu si David Suchařípa zahrál mj. teroristu v komedii Víta Olmera Waterloo po česku (2002), krále v pohádce Zdeňka Trošky Čertova nevěsta (2011) či zaneprázdněného rodiče po boku manželky v podání Petry Hřebíčkové v komedii Děda (2016).

Jako člen týmu Real TOP Praha se David Suchařípa zúčastnil řady charitativních zápasů a akcí. Ve volném čase herec jezdil závody rallye, a to mj. za JT Rocksteel Rally Team. Roku 2016 zavítal do okruhového Octavia Cupu.

Kromě divadla, televize, filmu, rozhlasu a dabingu se David Suchařípa realizoval i v komerčních projektech. Účinkoval mj. v televizní a rozhlasové reklamě na přípravek pro zlepšení erekce. Zatančil si v StarDance.

O DAVIDU SUCHAŘÍPOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Davida Suchařípy byl herec, dramaturg, překladatel a divadelní teoretik Leoš Suchařípa, jenž svou životní roli ztvárnil v komedii Věry Chytilové Faunovo velmi pozdní odpoledne. Za bravurní výkon získal roku 1984 na MFF v Sanremu Cenu za nejlepší herecký výkon.

 

Články o celebritě

Nečas a Suchařípa alias Golf Circus útočí na další rekord: Slovensko za 12 dní! Nečas a Suchařípa alias Golf Circus útočí na další rekord: Slovensko za 12 dní! Na dobytí dalšího rekordu se chystá dvojice popularizátorů hry pod značkou Golf Circus. Herci a nadš... číst článek
Markéta Hrubešová (47) se vyprsila na pláži! Sexy jako zamlada Markéta Hrubešová (47) se vyprsila na pláži! Sexy jako zamlada Přestože Markéta Hrubešová (47) patří mezi herečkami z českých luhů a hájů k těm obdařenějším a v mi... číst článek
Lukáš Vaculík a Markéta Hrubešová: Vrátili se k sobě po třiceti letech! Lukáš Vaculík a Markéta Hrubešová: Vrátili se k sobě po třiceti letech! Po třiceti letech zase spolu! Tak by se dalo popsat natáčení kriminálního seriálu Temný Kraj 2. Mark... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Anna Vejvodová
Anna Vejvodová
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká