David Suchařípa

Datum narození: 18. 3. 1965
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, závodník rallye
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

David Suchařípa se divákům vryl do paměti především jako gynekolog z Ordinace v růžové zahradě. Ve volném čase hraje fotbal a jezdí rally.

Po Pražské konzervatoři David Suchařípa vystřídal řadu scén. Roku 1996 se stal hercem na volné noze. Vidět jste jej mohli na prknech Divadla Kalich, Docela velkého divadla, Divadla Na Jezerce, Divadla Palace či RockOpery Praha.

DAVID SUCHAŘÍPA - OTEC PODEPSAL SPOLUPRÁCI S STB

Prošel řadou populárních seriálů

Před profesionální kamerou David Suchařípa debutoval v dramatu Zámek Nekonečno (1983). Objevil se v řadě televizních inscenací a seriálů, jako jsou např. Zdivočelá země, Redakce, Život a doba soudce A. K., Bezdružice či Ordinace v růžové zahradě, kde se televizním divákům předvedl jako sportovně založený gynekolog Marek Kroupa.

Ve filmu si David Suchařípa zahrál mj. teroristu v komedii Víta Olmera Waterloo po česku (2002), krále v pohádce Zdeňka Trošky Čertova nevěsta (2011) či zaneprázdněného rodiče po boku manželky v podání Petry Hřebíčkové v komedii Děda (2016).

Oblíbil si závody v autech

Jako člen týmu Real TOP Praha se David Suchařípa zúčastnil řady charitativních zápasů a akcí. Ve volném čase herec jezdil závody rallye, a to mj. za JT Rocksteel Rally Team. Roku 2016 zavítal do okruhového Octavia Cupu.

Kromě divadla, televize, filmu, rozhlasu a dabingu se David Suchařípa realizoval i v komerčních projektech. Účinkoval mj. v televizní a rozhlasové reklamě na přípravek pro zlepšení erekce. Zatančil si v StarDance.

O DAVIDU SUCHAŘÍPOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Davida Suchařípy byl herec, dramaturg, překladatel a divadelní teoretik Leoš Suchařípa, jenž svou životní roli ztvárnil v komedii Věry Chytilové Faunovo velmi pozdní odpoledne. Za bravurní výkon získal roku 1984 na MFF v Sanremu Cenu za nejlepší herecký výkon.

 

Články o celebritě

Zemětřesení ve StarDance: Další klíčová osoba je pryč! Doplatí na to moderátor Eben? Zemětřesení ve StarDance: Další klíčová osoba je pryč! Doplatí na to moderátor Eben? Letošní soutěž o krále či královnu tanečního parketu se ještě ani nezačala připravovat, ale už se dě... číst článek
Zemětřesení ve StarDance! Odchod klíčové osoby, Eben má problém? Zemětřesení ve StarDance! Odchod klíčové osoby, Eben má problém? Letošní soutěž o krále či královnu tanečního parketu se ještě ani nezačala připravovat, a už se dějí... číst článek
Machři bez sněženek! Duchoslav, Čenský a spol. řádili v Alpách Machři bez sněženek! Duchoslav, Čenský a spol. řádili v Alpách Cabadaj, Mácha, Převrátil! Známé trio z filmu Sněženky a machři bylo lehce pozměněno, ale hlavní hrd... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Michael Caine
Michael Caine
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Jiřina Krejčíková
Jiřina Krejčíková
zobrazit profil Petra Polnišová
Petra Polnišová
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová