Jakub Smolík

Datum narození: 18. 9. 1959
Místo narození: Domažlice
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jakub Smolík, který se proslavil hitem Až se ti jednou bude zdát, vydal na tři desítky alb a spolupracoval s hvězdami českého showbyznysu.

Svou první skupinu Travaléři Jakub Smolík, vlastním jménem Jaroslav Smolík, založil roku 1975 se spolužákem Lubošem Trnkou. Další byl taneční a dechový orchestr Horizont. Při studiu na konzervatoři Jaroslava Ježka působil v rockových kapelách Rockyt a Kroket. V roce 1986 započal spolupráci s Lucií Bílou a skupinou Maximum Petra Hanniga.

JAKUB SMOLÍK NA VOZÍKU 

Jméno Jakub Smolíkovi vymyslel Hannig

Právě kooperace s producentem Petrem Hannigem, který mu vymyslel umělecké jméno Jakub, byla pro jeho kariéru klíčová. V té době totiž Jakub Smolík nazpíval svůj první velký hit Až se ti jednou bude zdát.

Následovala spolupráce se zpěvačkami Martou Stravovou a Martinou Formanovou. Také začal vystupovat s Lukášem Vaculíkem, Miroslavem Moravcem a Dagmar Veškrnovou. Krátce před Sametovou revolucí Jakub Smolík absolvoval turné šedesáti koncertů po tehdejším Sovětském svazu.

Jakub Smolík dostal zlatou desku

Po albu Až se ti jednou bude zdát (1992) hned téhož roku vyšlo CD Největší hity country zpívá Jakub Smolík, pak následovaly desky Největší hity country 2 a Vánoční country písničky (obě 1993). Úspěšné bylo i turné, které Jakub Smolík absolvoval s Jiřím Zmožkem a Radoslavem Brzobohatým.

Kromě jiných zpěváků Jakub Smolík spolupracoval s Michalem Davidem, později s Petrem Jandou a Alešem Brichtou. A jeho sláva stále stoupala. V roce 2003 dokázal koncert v pražském Branickém divadle vyprodat hned dvakrát za jeden den. Na koncertě v Lucerně v listopadu 2005 mu jako hosté zpívali Lenka Filipová, Wabi Daněk, Bohouš Josef, Martin Maxa či Josef Vojtek a za album Chci ti říct převzal zlatou desku.

Smolík zabodoval v Českém slavíkovi

Kromě ní má Jakub Smolík, který vydal na tři desítky alb, na svém kontě cenu diváků v soutěži amatérských umělců Zpěvák Polabí (1978) a cenu za nejúspěšnější píseň roku - Duhová deska (1987). V Českém slavíkovi 2003 zabodoval jako skokan roku.

O JAKUBU SMOLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jakub Smolík se roku 2013 oženil se svou dlouholetou přítelkyní Petrou, s níž má nějakou dobu utajovaného syna Jakuba a mladší dceru Petru (*2006). V dřívějším vztahu měl ještě dceru Nikolu (*1992).

 

Články o celebritě

Písničkář Jakub Smolík: Další smrt v rodině! 10 týdnů po skonu táty odešla maminka Písničkář Jakub Smolík: Další smrt v rodině! 10 týdnů po skonu táty odešla maminka V úterý (23. srpna) zasáhla zpěváka Jakuba Smolíka (62) smutná zpráva, zemřela mu maminka. Bolí to o... číst článek
Zpěvák Jakub Smolík: Tátu pohřbil bez rodiny! Zpěvák Jakub Smolík: Tátu pohřbil bez rodiny! Zpívá dojemnou píseň Ave Maria o svých rodičích, ale při pohřbu tatínka Jaroslava se moc nepředvedl.... číst článek
Zlá krev mezi příbuznými: Zpěvák Smolík pohřbil tátu bez rodiny! Zlá krev mezi příbuznými: Zpěvák Smolík pohřbil tátu bez rodiny! Zpívá dojemnou píseň Ave Maria o svých rodičích, ale při pohřbu tatínka Jaroslava se moc nepředvedl.... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Věra Vlková
Věra Vlková
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington