Jakub Smolík | Celebwiki.cz

Jakub Smolík

Datum narození: 18. 9. 1959
Místo narození: Domažlice
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Jakub Smolík, který vydal na tři desítky alb a spolupracoval s řadou hvězd českého showbyznysu, se proslavil hitem Až se ti jednou bude zdát.

Svou první skupinu Travaléři Jakub Smolík, vlastním jménem Jaroslav Smolík, založil roku 1975 se spolužákem Lubošem Trnkou. Další byl taneční a dechový orchestr Horizont. Při studiu na konzervatoři Jaroslava Ježka působil v rockových kapelách Rockyt a Kroket. V roce 1986 započal spolupráci s Lucií Bílou a skupinou Maximum Petra Hanniga.

JAKUB SMOLÍK NA VOZÍKU 

Právě kooperace s producentem Petrem Hannigem, který mu vymyslel umělecké jméno Jakub, byla pro jeho kariéru klíčová. V té době totiž Jakub Smolík nazpíval svůj první velký hit Až se ti jednou bude zdát.

Následovala spolupráce se zpěvačkami Martou Stravovou a Martinou Formanovou. Také začal vystupovat s Lukášem Vaculíkem, Miroslavem Moravcem a Dagmar Veškrnovou. Krátce před Sametovou revolucí  Jakub Smolík absolvoval turné šedesáti koncertů po tehdejším Sovětském svazu.

Po albu Až se ti jednou bude zdát (1992) hned téhož roku vyšlo CD Největší hity country zpívá Jakub Smolík, pak následovaly desky Největší hity country 2 a Vánoční country písničky (obě 1993). Úspěšné bylo i turné, které absolvoval s Jiřím Zmožkem a Radoslavem Brzobohatým.

Kromě jiných zpěváků Jakub Smolík spolupracoval s Michalem Davidem, později s Petrem Jandou a Alešem Brichtou. A jeho sláva stále stoupala. V roce 2003 dokázal koncert v pražském Branickém divadle vyprodat hned dvakrát za jeden den. Na koncertě v Lucerně v listopadu 2005 mu jako hosté zpívali Lenka Filipová, Wabi Daněk, Bohouš Josef, Martin Maxa či Josef Vojtek a za album Chci ti říct převzal zlatou desku.

Kromě ní má Jakub Smolík, který vydal na tři desítky alb, na svém kontě cenu diváků v soutěži amatérských umělců Zpěvák Polabí (1978) a cenu za nejúspěšnější píseň roku – Duhová deska (1987). V Českém slavíkovi 2003 zabodoval jako skokan roku.

O JAKUBU SMOLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jakub Smolík se roku 2013 oženil se svou dlouholetou přítelkyní Petrou, s níž má nějakou dobu utajovaného syna Jakuba a mladší dceru Petru (narozena 2006). V dřívějším vztahu měl ještě dceru Nikolu (narozena 1992).

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)