Josef Vojtek

Datum narození: 21. 6. 1965
Přezdívka: Pepa, Pepe
Místo narození: Teplice
Profese: zpěvák, opravář telefonů, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Josef Vojtek, jemuž fanoušci familiárně říkají Pepa Vojtek, se proslavil jako zpěvák a frontman rockové kapely Kabát, jedné z nejúspěšnějších českých skupin.

Vyučil se opravářem telefonů. Do Kabátů Pepa Vojtek vstoupil v roce 1988 a od té doby kapela vyhrála celou letku hudebních Andělů následovanou řadou Slavíků. Mezi nejznámější písně Kabátů patří Corrida, Dole v dole, Colorado nebo Malá dáma.

PEPA VOJTEK - JAK PŘESTAL KOUŘIT? A CO S PIVEM!

Pepa Vojtek dostal Cenu Thálie

V roce 2007 skupina Kabát uspěla v českém kole mezinárodní soutěže Eurovision. V helsinském semifinále však u publika pohořela. 

Kromě drsných melodií se Josef Vojtek věnuje i muzikálu. Předvedl se v Krysařovi, v Hamletovi nebo ve Třech mušketýrech. Za titulní roli v muzikálu Mefisto dostal Cenu Thálie 2016.

Zahrál si v komedii Jak se krotí krokodýli nebo v hudebním snímku V peřině, který ozdobila hlavní rolí zpěvačka Lucie Bílá. V roce 2012 Pepa Vojtek usedl do poroty talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O JOSEFU VOJTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Josef Vojtek se ženil třikrát

Z prvního manželství, které trvalo třináct let, má Pepa Vojtek syna Josefa (*1987). Dceru Valentýnu (*2002) počal s herečkou a moderátorkou Sabinou Laurinovou.

S druhou ženou, tanečnicí Libuší Vojtkovou, vychovával syna Matyáše (*2007). V roce 2010 se za Josefa Vojtka provdala tanečnice Jovanka Skrčeská, která mu o dva roky později porodila syna Adama a roku 2016 syna Alberta. 

ROZHOVOR S VOJTKEM NEJEN O TŘETÍM MANŽELSTVÍ

 

Články o celebritě

Český slavík 2021: Ortel je opět ve 12 NEJ! Český slavík 2021: Ortel je opět ve 12 NEJ! Naděje už zůstává jen tuctu zpěváků, zpěvaček a kapel, všichni ostatní jsou ze hry o České slavíky v... číst článek
Co se dělo po premiéře KARLA? Artur Štaidl s přítelkyní, úsměvy Ivany i dcer a rozdováděná Řachanda! Co se dělo po premiéře KARLA? Artur Štaidl s přítelkyní, úsměvy Ivany i dcer a rozdováděná Řachanda! Premiéra dokumentu KAREL, která autenticky mapovala poslední měsíce života Karla Gotta (†80), je za ... číst článek
Dcera Laurinové a Vojtka: Valentýna vyrazila do společnosti a sklidila obdiv! Dcera Laurinové a Vojtka: Valentýna vyrazila do společnosti a sklidila obdiv! Valentýna Vojtková (19) rozhodně nezapře podobu se svými rodiči Sabinou Laurinovou (49) a Pepou Vojt... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Jan Žamboch
Jan Žamboch
zobrazit profil Petra Pudová
Petra Pudová