Josef Vojtek

Datum narození: 21. 6. 1965
Přezdívka: Pepa, Pepe
Místo narození: Teplice
Profese: zpěvák, opravář telefonů, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Josef Vojtek, jemuž fanoušci familiárně říkají Pepa Vojtek, se proslavil jako zpěvák a frontman rockové kapely Kabát, jedné z nejúspěšnějších českých skupin.

Vyučil se opravářem telefonů. Do Kabátů Pepa Vojtek vstoupil v roce 1988 a od té doby kapela vyhrála celou letku hudebních Andělů následovanou řadou Slavíků. Mezi nejznámější písně Kabátů patří Corrida, Dole v dole, Colorado nebo Malá dáma.

PEPA VOJTEK - JAK PŘESTAL KOUŘIT? A CO S PIVEM!

Pepa Vojtek dostal Cenu Thálie

V roce 2007 skupina Kabát uspěla v českém kole mezinárodní soutěže Eurovision. V helsinském semifinále však u publika pohořela. 

Kromě drsných melodií se Josef Vojtek věnuje i muzikálu. Předvedl se v Krysařovi, v Hamletovi nebo ve Třech mušketýrech. Za titulní roli v muzikálu Mefisto dostal Cenu Thálie 2016.

Zahrál si v komedii Jak se krotí krokodýli nebo v hudebním snímku V peřině, který ozdobila hlavní rolí zpěvačka Lucie Bílá. V roce 2012 Pepa Vojtek usedl do poroty talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O JOSEFU VOJTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Josef Vojtek se ženil třikrát

Z prvního manželství, které trvalo třináct let, má Pepa Vojtek syna Josefa (*1987). Dceru Valentýnu (*2002) počal s herečkou a moderátorkou Sabinou Laurinovou.

S druhou ženou, tanečnicí Libuší Vojtkovou, vychovával syna Matyáše (*2007). V roce 2010 se za Josefa Vojtka provdala tanečnice Jovanka Skrčeská, která mu o dva roky později porodila syna Adama a roku 2016 syna Alberta. 

ROZHOVOR S VOJTKEM NEJEN O TŘETÍM MANŽELSTVÍ

 

Články o celebritě

Jiřina Bohdalová (91) po návratu z nemocnice vyrazila na mejdan! Polibky, smích a netradiční prosba! Jiřina Bohdalová (91) po návratu z nemocnice vyrazila na mejdan! Polibky, smích a netradiční prosba! Legendární herečka Jiřina Bohdalová (91) ještě před týdnem ležela v nemocnici, ale už je opět v neví... číst článek
Trapasy i top momenty Slavíků: Krausův podivný vtip, ňadro Farne, Řezník a Landa s opeřencem Trapasy i top momenty Slavíků: Krausův podivný vtip, ňadro Farne, Řezník a Landa s opeřencem Český slavík je každoroční anketa popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin, organizovaná od rok... číst článek
Sabina Laurinová: Drsný zákaz od dcery (20), kterou má s Josefem Vojtkem! Sabina Laurinová: Drsný zákaz od dcery (20), kterou má s Josefem Vojtkem! Herečka Sabina Laurinová (50) ráda chodí na večírky ve společnosti svých dvou dcer. Ale když jde na ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Věra Vlková
Věra Vlková
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik