Josef Vojtek | Celebwiki.cz

Josef Vojtek

Datum narození: 21. 6. 1965
Místo narození: Teplice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Josef Vojtek (jehož fanoušci titulují familiérně Pepa Vojtek) je členem jedné z nejúspěšnějších českých rockových kapel Kabát, s níž prodal víc než milion desek.

Vyučil se opravářem telefonů. Do Kabátů Pepa Vojtek vstoupil v roce 1988 a od té doby kapela vyhrála celou letku hudebních Andělů následovanou řadou Slavíků. Mezi nejznámější písně Kabátů patří Corrida, Dole v dole, Colorado nebo Malá dáma.

PEPA VOJTEK - JAK PŘESTAL KOUŘIT? A CO S PIVEM!

V roce 2007 skupina Kabát uspěla v českém kole mezinárodní soutěže Eurovision. V helsinském semifinále však u publika pohořela. 

Kromě drsných melodií se Josef Vojtek věnuje i muzikálu. Předvedl se v Krysařovi, v Hamletovi nebo ve Třech mušketýrech. Zahrál si také v komedii Jak se krotí krokodýli a v hudebním snímku V peřině, který ozdobila hlavní rolí zpěvačka Lucie Bílá. V roce 2012 usedl Pepa Vojtek do poroty talentové soutěže Hlas Česko Slovenska.

O JOSEFU VOJTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Z prvního manželství, které trvalo třináct let, má Pepa Vojtek syna Josefa. Dceru Valentýnu má pak s moderátorkou a herečkou Sabinou Laurinovou. S druhou ženou, tanečnicí Libuší Vojtkovou, vychovával syna Matyáše. V roce 2010 se za něj provdala další tanečnice, Jovanka Skrčeská, která mu o dva roky později porodila syna Adama a roku 2016 syna Alberta (ROZHOVOR S VOJTKEM NEJEN O TŘETÍM MANŽELSTVÍ ZDE).

 

Články o celebritě

Kritika rockera Vojtka ve Tváři: Schytal to od vlastního syna Kritika rockera Vojtka ve Tváři: Schytal to od vlastního syna Sice ztvárnil dalšího tvrdého chlapáka, tentokrát to měl ale Bořek Slezáček (53) těžší. Jeho proměnu... číst článek
Lídr Kabátů v krizi? Obavy o rodinu i děti Lídr Kabátů v krizi? Obavy o rodinu i děti Období koronaviru dopadlo na všechny, pro umělecké profese bylo ale obzvláštně krušné. Ani frontman ... číst článek
Velkolepý návrat Ordinace: Malý Vojtek se ztratil v podzemí! Velkolepý návrat Ordinace: Malý Vojtek se ztratil v podzemí! Rozhodli se přitvrdit! Podle informací Aha! budou premiérové díly Ordinace nabité adrenalinem. Bát b... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma