Naďa Urbánková | Celebwiki.cz

Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Pokažené Vánoce Nadi Urbánkové bez dcery! Rozdělila je smrt! Pokažené Vánoce Nadi Urbánkové bez dcery! Rozdělila je smrt! Naďa Urbánková (80) si zoufá kvůli rodinné tragédii, která ovlivnila zejména dceru Janu Fabiánovou… číst článek
Zkažené Vánoce Nadi Urbánkové (80): SMRT A... NEUVIDÍ DCERU! Zkažené Vánoce Nadi Urbánkové (80): SMRT A... NEUVIDÍ DCERU! Červené lampičky, péřová boa a dívky v proklatě krátkých třpytivých šatech. Mezi nimi sedí jedna… číst článek
Náhlá smrt v rodině Nadi Urbánkové: Místo svatby pohřeb! Náhlá smrt v rodině Nadi Urbánkové: Místo svatby pohřeb! Říkala mu tatínku a už v březnu si měla brát jeho syna. Jana Fabiánová (42) ale místo plánování veselky… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Cher Lloyd
Cher Lloyd
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil Kateřina Kněžíková
Kateřina Kněžíková
zobrazit profil Elizabeth Kopecká
Elizabeth Kopecká