Naďa Urbánková | Celebwiki.cz

Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Náhlá smrt v rodině Nadi Urbánkové: Místo svatby pohřeb! Náhlá smrt v rodině Nadi Urbánkové: Místo svatby pohřeb! Říkala mu tatínku a už v březnu si měla brát jeho syna. Jana Fabiánová (42) ale místo plánování veselky… číst článek
Smutné Vánoce Nadi Urbánkové: NÁHLÁ SMRT V RODINĚ! Smutné Vánoce Nadi Urbánkové: NÁHLÁ SMRT V RODINĚ! Sen o pohádkové veselce se rozplynul a nahradila ho noční můra. Jana Fabiánová (42) už měla vybrané… číst článek
Sexy Fabiánová v kabaretu: Místo svatebních šatů kalhotky s flitry! Sexy Fabiánová v kabaretu: Místo svatebních šatů kalhotky s flitry! Takhle sexy jste Janu Fabiánovou (40) ještě neviděli! I když byla nucena odložit přípravy své svatby… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lionel Richie
Lionel Richie
zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham