Naďa Urbánková | Celebwiki.cz

Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Osudová chyba Nadi Urbánkové: Karel Černoch (†64) mě připravil o 8 milionů! Osudová chyba Nadi Urbánkové: Karel Černoch (†64) mě připravil o 8 milionů! Smrt exmanžela Nadi Urbánkové (80) Josefa Havlíka (†87) rozvířila i staré křivdy, do kterých ji tento… číst článek
Urbánková po smrti exmanžela přiznává: Majetek? Mám jen místo na hřbitově! Urbánková po smrti exmanžela přiznává: Majetek? Mám jen místo na hřbitově! Zpěvačka Naďa Urbánková (80) měla smůlu na chlapy, ovšem asi nikdy nezapomene na třetího manžela… číst článek
Mrtvý exmanžel Nadi Urbánkové: PŘIPRAVIL JI O VEŠKERÝ MAJETEK! Mrtvý exmanžel Nadi Urbánkové: PŘIPRAVIL JI O VEŠKERÝ MAJETEK! Na chlapy neměla štěstí nikdy. Ale to, co Nadě Urbánkové (80) vyvedl její třetí manžel Josef Havlík… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Jitka Boho
Jitka Boho
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková