Naďa Urbánková | Celebwiki.cz

Naďa Urbánková

Datum narození: 30. 6. 1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Oslavenkyně Libuška Šafránková: Nevinná Popelka před lety přebrala muže kolegyni! Oslavenkyně Libuška Šafránková: Nevinná Popelka před lety přebrala muže kolegyni! Oblíbená herečka Libuše Šafránková (67) slaví 7. června narozeniny. Představitelka legendární Popelk... číst článek
Výročí kontaktních čoček: Před 65 lety přišel Wichterle (†84) s převratným materiálem Výročí kontaktních čoček: Před 65 lety přišel Wichterle (†84) s převratným materiálem Vyměnit brýle za kontaktní čočky je dnes běžnou záležitostí. Dříve byly ale vyráběny ze skla a plexi... číst článek
Neckář, Kubišová nebo Holanová nevzdají hold Gottovi (†80): Proč dostali zákaz! Neckář, Kubišová nebo Holanová nevzdají hold Gottovi (†80): Proč dostali zákaz! Přípravy dvou prosincových koncertů v O2 areně Pocta Karlu Gottovi jsou už v plném proudu. Někteří S... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zorka Kohoutová
Zorka Kohoutová
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Hana Ulrychová
Hana Ulrychová
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr