Naďa Urbánková | Celebwiki.cz

Naďa Urbánková

Datum narození: 30. 6. 1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Královny popu oslaví 20 let: Uctí Karla Gotta (†80) Královny popu oslaví 20 let: Uctí Karla Gotta (†80) Od vdovy Ivany Gottové (44) dostaly »požehnání« a Královny popu, které letos slaví 20 let, složí tak... číst článek
Dcera Nadi Urbánkové Fabiánová: Americký snoubenec Dino se pro ni obětoval! Dcera Nadi Urbánkové Fabiánová: Americký snoubenec Dino se pro ni obětoval! Po dlouhých sedmi letech strávených ve Spojených státech amerických se v roce 2019 Jana Fabiánová (4... číst článek
Pokažené Vánoce Nadi Urbánkové bez dcery! Rozdělila je smrt! Pokažené Vánoce Nadi Urbánkové bez dcery! Rozdělila je smrt! Naďa Urbánková (80) si zoufá kvůli rodinné tragédii, která ovlivnila zejména dceru Janu Fabiánovou (... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová