Naďa Urbánková | Celebwiki.cz

Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

Reakce slavných na Gottovu smrt: Bohdalová pro slzy nemohla ani mluvit! Reakce slavných na Gottovu smrt: Bohdalová pro slzy nemohla ani mluvit! Nejen Jiřině Bohdalové (88) došla slova. Smutná zpráva o smrti Karla Gotta (†80) otřásla celým českým… číst článek
Dcera Urbánkové Fabiánová po zrušené veselce: Řekla, jak to teď vypadá! Dcera Urbánkové Fabiánová po zrušené veselce: Řekla, jak to teď vypadá! Dobrá zpráva pro Naďu Urbánkovou (80) a její dceru Janu Fabiánovou (40), která musela odložit svatbu… číst článek
Osudová chyba Nadi Urbánkové: Karel Černoch (†64) mě připravil o 8 milionů! Osudová chyba Nadi Urbánkové: Karel Černoch (†64) mě připravil o 8 milionů! Smrt exmanžela Nadi Urbánkové (80) Josefa Havlíka (†87) rozvířila i staré křivdy, do kterých ji tento… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Michal David
Michal David