Naďa Urbánková

Datum narození: 30.6.1939
Místo narození: Nová Paka
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Naďa Urbánková je populární česká zpěvačka a herečka. S uměním začala koketovat v roce 1959 v pardubickém divadle, ačkoliv je vystudovaná zdravotní sestra.

Naďa Urbánková se proslavila nezapomenutelnými šlágry Drahý můj, Závidím, Blonďák s červenou bugatkou nebo Mám ráda žužu. Pětkrát si vyzpívala vítězství v anketě Zlatý slavík. Několikrát koncertovala v Británii nebo v Americe. Spolupracovala rovněž i s orchestrem Václava Hybše či s Armádním uměleckým souborem. Byla i součástí kapely Country Beat Jiřího Brabce, který spáchal sebevraždu.

Naďa Urbánková našla uplatnění, byť v menší míře, i ve filmu. Předvedla se například v muzikálové komedii Kdyby tisíc klarinetů, v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve snímku Na samotě u lesa. V Českém rozhlase má vlastní pořad Písničky pro Vysočinu.

Naďa Urbánková své zkušenosti shrnula do knihy A příště lépe. Vypráví v ní například o znásilnění vlastním otcem, o svém prvním manželství s Karlem Urbánkem nebo o zhrzené lásce s hercem Josefem Abrhámem, kvůli níž se odstěhovala do Ameriky, kde se provdala za herce Jana Nemejovského. S ním má Urbánková dceru Janu Fabiánovou. Dítě čekala i s Urbánkem, narodilo se ale mrtvé.

Naďa Urbánková prožila a namonec i ukončila třetí manželství s lékařem Josefem Havlíkem. Bydleli nějaký čas ve Švýcarsku. Kromě milostných trampot jí potkal i problém zdravotní; onemocněla rakovinou, kvůli které jí lékaři amputovali obě ňadra. Navzdory zákeřné chorobě se však vrátila zpět ke koncertování, hraje v divadle a žije celkově velmi aktivní a inspirativní život.

 

Články o celebritě

50 let o tom nikdo netušil:  DĚSIVÉ TAJEMSTVÍ MANŽELA URBÁNKOVÉ! 50 let o tom nikdo netušil: DĚSIVÉ TAJEMSTVÍ MANŽELA URBÁNKOVÉ! Nejsmutnější muž Československa po 21. srpnu 1968. Tím se stal první manžel zpěvačky Nadi Urbánkové… číst článek
Smrt hvězdy Básníků: Bédu, co žhavil drát, zabila bezmoc! Smrt hvězdy Básníků: Bédu, co žhavil drát, zabila bezmoc! Zahrál si ve spoustě filmů, ale nejvíce ho proslavil kapelník Béda z komedie Jak básníci přicházejí… číst článek
Urbánek z Chalupářů: Co dělal na mejdanech u Havla! Urbánek z Chalupářů: Co dělal na mejdanech u Havla! Hrál horlivého příslušníka VB, přesto měl Karel Urbánek (79) otevřené dveře u komunisty vězněného… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Katy Perry
Katy Perry
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Athina Langoska
Athina Langoska