Marcela Holanová

Datum narození: 10. 6. 1951
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka
Znamení: Blíženci
Profese: zpěvačka
Poslední aktualizace:

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Marcela Holanová, žena hitu Čau lásko dlouhá léta žila s Karlem Šípem.

Už od šesté třídy základní školy chtěla být Marcela Holanová zpěvačkou. Od šnůry z žehličky, se kterou trénovala místo mikrofonu, se dopracovala až k duetům s Karlem Gottem, 37násobným Českým slavíkem. Píseň Čau lásko, kterou s Gottem nazpívala, se stala hitem a hraje se dodnes. Jejím bývalým manželem je bavič, moderátor a textař Karel Šíp.

Marcela Holanová začínala se skupinou Faraon, kde hrál na baskytaru i Karel Šíp. Po rozpadu kapely byla na volné noze, ale už v roce 1987 koncertovala se skupinou Reprobox. Vydala na deset alb. Největší hity z nich jsou Ráno nebo duety s Karlem Gottem Čau lásko a Náš song. Úspěchy slavila i v Německu, Austrálii nebo Spojených státech.

Se svou novou kapelou Arytmie Band jezdila Marcela Holanová turné po celé České republice. Má ráda rychlou jízdu autem a italský pop, ze kterého také vychází. Parnterem Holanové je tenisový trenér Bohumil Pikhart. Jejím manželem byl bavič a moderátor Karel Šíp. S Karlem Šípem má syna Karla. Rozvodové řízení a majetkové vyrovnání Holanové a Šípa se táhne řadu let. Nemůžou se dohodnout na majetkovém vyrovnání.  

 

Články o celebritě

Další Zpěváci

zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Simona Hégerová
Simona Hégerová
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková