Susan Boyle | Celebwiki.cz

Susan Boyle

Datum narození: 1. 4. 1961
Místo narození: Blackburn, Velká Británie
Profese: zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Susan Boyle – účastnice talentové soutěže Britain’s Got Talent, která dokázala, že na vzhledu zas tak nezáleží, když máte zlato v hrdle a velký sen.

Skotská zpěvačka Susan Boyle se v podstatě přes noc proslavila účastí v třetí řadě soutěže Britain’s Got Talent (britská verze pořadu Československo má talent). Když 11. dubna 2009 předstoupila před porotu, všichni ohrnovali nos. Na pódium totiž napochodovala tehdy osmačtyřicetiletá žena, která příliš krásy nepobrala. Rozcuchané prošedivělé vlasy, husté obočí, podbradek a příšerné oblečení. Když řekla, že jejím snem je stát se profesionální zpěvačkou, asi nikdo ji nebral vážně. Jenže pak začala zpívat a všem do jednoho vyrazila dech.

Její podání písně I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci okamžitě sklidilo obrovské ovace ve stoje a na Youtube video s jejím zpěvem zhlédl během 24 hodin rekordní počet lidí. Nepolíbená stará panna Susan Boyle, která dobrovolně vypomáhala v kostele, se rázem stala favoritkou soutěže, a i když na konec skončila na druhém místě, dostala šanci vydat desku a její sláva se brzy rozšířila z Británie do celého světa. Fanoušky našla nejen mezi obyčejnými lidmi, kterým dala naději, že i jejich sny se mohou vyplnit, ale i mezi takovými celebritami jako Salma Hayek či Demi Moore a Ashton Kutcher.

Žena, která dříve neměla na nájem a elektřinu, měla náhle na svém kontě miliony a tři roky za sebou ovládala žebříčky nejprodávanějších desek. Záhy po úspěchu v soutěži si Susan Boyle také zahrála ve filmu Vánoční svíce, v londýnském muzeu Madame Tussaud podle ní vyrobili voskovou figurínu a v roce 2010 si splnila svůj sen zazpívat papeži. Začala postupně měnit i svůj vzhled, mimojiné vyzkoušela i botox a nechala si vybělit zuby. Vzestup její slávy a proměna z ošklivky v dámu připomíná pohádku, proto se zvažoval muzikál na motivy Susanina příběhu. Také Hollywood několikrát uvažoval o zfilmování jejího života, do hlavní role byly zvažovány hvězdy Robin Williams či Meryl Streep.

S popularitou přišlo i velké množství nápadníků a také nabídek k sňatku i na sex od fanoušků z celého světa. Susan Boyle ale všechny zarputile odmítala a jednou se nechala i slyšet, že si radši pořídí psa než přítele. V současnosti ale již zřejmě sama není a nedávno se spekulovalo i o možném zasnoubení.

V roce 2013 Susan Boyle přiznala, že u ní byl zjištěn Aspergerův syndrom, což je mírnější podoba autismu. Zpěvačce nemoc způsobuje časté hysterické záchvaty a také má podíl na tom, že se nikdy necítila příliš dobře mezi cizími lidmi.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová
zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra