Josef Jelínek | Celebwiki.cz
Josef Jelínek

Josef Jelínek

Datum narození: 14.10.1905
Přezdívka: Harry
Znamení: Váhy

Životopis

Legendární podvodník, obdivovatel Adolfa Hitlera, příležitostní gigolo a muž, který prodal Karlštejn. To byl Josef Harry Jelínek.

Začalo to při studiu medicíny, kdy si Josef Harry Jelínek naplno užíval peněz bohatých rodičů a i přestože nesložil ani jednu zkoušku na vysoké škole, nechával se oslovat doktore nebo inženýre. Mezitím se stal profesionálním gigolem a miláčkem bohatých paniček. 

Během Jelínkovy podfukářské kariéry na něj bylo uvaleno neskutečných 501 žalob za pochybné prodeje a nákupy uměleckých děl. Absurdním faktem je, že většina žalob byla stažena. 30 000 dolarů se podařilo Harrymu Jelínkovi vydělat, když mistrovským podvodem prodal americkému žvýkačkovému magnátovi hrad Karlštejn. Jelínkova kariéra podvodníka je vnímána jako sympatická až úsměvná, avšak i on měl svou stinnou stránku. Josef Harry Jelínek byl obdivovatelem Adolfa Hitlera a ztotožňoval se s jeho názory. Po druhé světové válce, kdy byl veden jako nacistický válečný zločinec, byl nucen před spravedlností uniknout a do své vlasti už se nikdy nepodíval.

Josef Harry Jelínek si ale dál užíval svých nakradených peněz. Podle posledních zpráv zemřel nikým nerušený v roce 1986 Itálii. Tam se živil jako malíř a představoval se jako žák Alfonse Muchy.

Na motivy života legendárního podvodníka Josefa Harryho Jelínka byl natočen film Velká sázka o malé pivo. Harryho Jelínka zde ztvárnil Oldřich Kaiser, po jeho boku se objevil i Jiří Lábus.

 

Články o celebritě

Tohle Meghan nevydýchá: Rivalka Kate ji porazila na hlavu! Tohle Meghan nevydýchá: Rivalka Kate ji porazila na hlavu! Hysterické rozhodnutí rozdělit společný účet na sociálních sítích se hašteřivé Meghan krutě… číst článek
Oslava narozenin britské královny Alžběty II. (93): Gratulovali také Harry s Meghan Oslava narozenin britské královny Alžběty II. (93): Gratulovali také Harry s Meghan Druhý červnový víkend je pro Brity důležitým datem, oficiálně totiž slaví narozeniny svojí královny… číst článek
Vévodkyně Meghan porodila zdravého kluka, váží 3,26 kila! Vévodkyně Meghan porodila zdravého kluka, váží 3,26 kila! Chvíle, na kterou čeká celá Anglie, je tady! Sedmatřicetiletá vévodkyně porodila kluka jako buka… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Adam Koller
Adam Koller
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Anna Brandejs
Anna Brandejs
zobrazit profil František Procházka
František Procházka
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Volkan Kaynak
Volkan Kaynak