Cyril Drozda

Datum narození: 8. 5. 1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: herec, dramaturg
Znamení: Býk

Životopis

Herec Cyril Drozda, vlastním jménem Miloš Černoušek, se stal mistrem malých, zato výrazných rolí. Upoutal třeba ztvárněním postavy opileckého faráře v seriálu Most! České televize.

Dramatický talent Miloše Černouška se projevil již na základní škole. Po střední vystudoval herectví na brněnské konzervatoři a v roce 1975 získal angažmá v HaDivadle. Začal vystupovat pod uměleckým jménem Cyril Drozda. Po Sametové revoluci se uplatnil i jako dramaturg.

O CYRILU DROZDOVI ČTĚTE ZDE>>

Tvář Cyrila Drozdy si mohou diváci vybavit z komedie Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag. „Nová doba! Host vyhazuje vrchního!“ rozčiloval se jakožto číšník ve Slávii po hádce s Bohušem v podání Bolka Polívky.

Téměř všechny postavy, které Cyril Drozda ztvárnil, jsou si podobné - epizodní, ale výrazné. Jako „tata“ se např. objevil v hořké komedii Bohdana Slámy Divoké včely, coby ředitel základní školy se mihnul v dramatu Bohdana Slámy Vesnický učitel.

Menší role dostal také v seriálech Já, Mattoni nebo Četnické humoresky. Na České televizi se mj. předvedl jako patolog v kriminálce Rapl po boku Hynka Čermáka nebo v sérii Most!, kde si střihl faráře holdujícího alkoholu.

 

Další Herci

zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Vita Smačeljuk
Vita Smačeljuk
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Josh Brolin
Josh Brolin
zobrazit profil Karolína Lea Nováková
Karolína Lea Nováková
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Pavel Řezníček
Pavel Řezníček