Cyril Drozda | Celebwiki.cz

Cyril Drozda

Datum narození: 8.5.1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: herec, dramaturg
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Cyril Drozda, vlastním jménem Miloš Černoušek, se stal mistrem malých, zato výrazných rolí. Upoutal třeba ztvárněním postavy opileckého faráře v seriálu Most! České televize.

Dramatický talent Miloše Černouška se projevil již na základní škole. Po střední vystudoval herectví na brněnské konzervatoři a v roce 1975 získal angažmá v HaDivadle. Začal vystupovat pod uměleckým jménem Cyril Drozda. Po Sametové revoluci se uplatnil i jako dramaturg.

O CYRILU DROZDOVI ČTĚTE ZDE>>

Tvář Cyrila Drozdy si mohou diváci vybavit z komedie Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag. „Nová doba! Host vyhazuje vrchního!“ rozčiloval se jakožto číšník ve Slávii po hádce s Bohušem v podání Bolka Polívky.

Téměř všechny postavy, které Cyril Drozda ztvárnil, jsou si podobné - epizodní, ale výrazné. Jako „tata“ se např. objevil v hořké komedii Bohdana Slámy Divoké včely, coby ředitel základní školy se mihnul v dramatu Bohdana Slámy Vesnický učitel.

Menší role dostal také v seriálech Já, Mattoni nebo Četnické humoresky. Na České televizi se mj. předvedl jako patolog v kriminálce Rapl po boku Hynka Čermáka nebo v sérii Most!, kde si střihl faráře holdujícího alkoholu.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Jaroslava Obermaierová
Jaroslava Obermaierová
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda