Cyril Drozda | Celebwiki.cz

Cyril Drozda

Datum narození: 8. 5. 1954
Místo narození: Kroměříž
Profese: herec, dramaturg
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Cyril Drozda, vlastním jménem Miloš Černoušek, se stal mistrem malých, zato výrazných rolí. Upoutal třeba ztvárněním postavy opileckého faráře v seriálu Most! České televize.

Dramatický talent Miloše Černouška se projevil již na základní škole. Po střední vystudoval herectví na brněnské konzervatoři a v roce 1975 získal angažmá v HaDivadle. Začal vystupovat pod uměleckým jménem Cyril Drozda. Po Sametové revoluci se uplatnil i jako dramaturg.

O CYRILU DROZDOVI ČTĚTE ZDE>>

Tvář Cyrila Drozdy si mohou diváci vybavit z komedie Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag. „Nová doba! Host vyhazuje vrchního!“ rozčiloval se jakožto číšník ve Slávii po hádce s Bohušem v podání Bolka Polívky.

Téměř všechny postavy, které Cyril Drozda ztvárnil, jsou si podobné - epizodní, ale výrazné. Jako „tata“ se např. objevil v hořké komedii Bohdana Slámy Divoké včely, coby ředitel základní školy se mihnul v dramatu Bohdana Slámy Vesnický učitel.

Menší role dostal také v seriálech Já, Mattoni nebo Četnické humoresky. Na České televizi se mj. předvedl jako patolog v kriminálce Rapl po boku Hynka Čermáka nebo v sérii Most!, kde si střihl faráře holdujícího alkoholu.

 

Další Herci

zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Simona Vrbická-Koptová
Simona Vrbická-Koptová
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal