Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Hana Hegerová: Byt už opouštím jen třikrát ročně! Za nemocnice platím tisíce Hana Hegerová: Byt už opouštím jen třikrát ročně! Za nemocnice platím tisíce Po skončení své kariéry se zpěvačka Hana Hegerová (85) stáhla nejen z veřejného života, ale rezignovala… číst článek
Dvacatery šaty a regiment andělů: Fanoušci Lucie Bílé se konečně dočkali náhradních koncertů Dvacatery šaty a regiment andělů: Fanoušci Lucie Bílé se konečně dočkali náhradních koncertů Jelikož Lucie Bílá (50) zrušením svých listopadových koncertů ztratila u fanoušků body, snaží se… číst článek
Prezident Trump v číslech: Majetek za 215 miliard! Prezident Trump v číslech: Majetek za 215 miliard! Nejbohatší americký prezident všech dob! Donald Trump (70) se do bohaté rodiny už narodil. Díky investicím… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Lešek Wronka
Lešek Wronka
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Ivan Timko
Ivan Timko
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl