Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Legenda Hana Hegerová: Vězněm ve vlastním bytě Legenda Hana Hegerová: Vězněm ve vlastním bytě Poté, co před čtyřmi lety Hana Hegerová (86) prodělala kombinaci srdečního infarktu s mozkovou mrtvicí,… číst článek
Dana Morávková v roli modelky: Na mole s mladšími a vyššími kráskami! Dana Morávková v roli modelky: Na mole s mladšími a vyššími kráskami! Zahrála si už řadu různorodých rolí, ovšem teď si vyzkoušela zcela novou. Dana Morávková (46) prokázala,… číst článek
Bílá má druhé Vánoce Bílá má druhé Vánoce Sedm let po vydání multiplatinového vánočního alba Bílé Vánoce Lucie Bílé přišla Slavice s novou… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Lešek Wronka
Lešek Wronka
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný