Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Hana Hegerová (85): Přitížilo se jí! Nevychází už ani na balkon Hana Hegerová (85): Přitížilo se jí! Nevychází už ani na balkon Špatně snáší výkyvy počasí. Královna českého šansonu Hana Hegerová (85) nevychází už ani na balkon!… číst článek
Tady mě dají dohromady! věří Hana Hegerová a pilně rehabilituje Tady mě dají dohromady! věří Hana Hegerová a pilně rehabilituje Přišlo jaro a Hana Hegerová (85) už si zase lebedí v Rehabilitační nemocnici Beroun. „Dávám se tady… číst článek
Hana Hegerová: Byt už opouštím jen třikrát ročně! Za nemocnice platím tisíce Hana Hegerová: Byt už opouštím jen třikrát ročně! Za nemocnice platím tisíce Po skončení své kariéry se zpěvačka Hana Hegerová (85) stáhla nejen z veřejného života, ale rezignovala… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák
zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Petr Petřek
Petr Petřek
zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Terezie Kovalová
Terezie Kovalová
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov