Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Bílá má druhé Vánoce Bílá má druhé Vánoce Sedm let po vydání multiplatinového vánočního alba Bílé Vánoce Lucie Bílé přišla Slavice s novou… číst článek
Hana Hegerová (85): Přitížilo se jí! Nevychází už ani na balkon Hana Hegerová (85): Přitížilo se jí! Nevychází už ani na balkon Špatně snáší výkyvy počasí. Královna českého šansonu Hana Hegerová (85) nevychází už ani na balkon!… číst článek
Tady mě dají dohromady! věří Hana Hegerová a pilně rehabilituje Tady mě dají dohromady! věří Hana Hegerová a pilně rehabilituje Přišlo jaro a Hana Hegerová (85) už si zase lebedí v Rehabilitační nemocnici Beroun. „Dávám se tady… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Rudy Linka
Rudy Linka
zobrazit profil Ivan Timko
Ivan Timko
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil František Táborský
František Táborský