Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Prezident Trump v číslech: Majetek za 215 miliard! Prezident Trump v číslech: Majetek za 215 miliard! Nejbohatší americký prezident všech dob! Donald Trump (70) se do bohaté rodiny už narodil. Díky investicím… číst článek
Bílá pláče nad výdělkem: Účet za zrušené koncerty je 2 500 000 Kč! Bílá pláče nad výdělkem: Účet za zrušené koncerty je 2 500 000 Kč! Doplatí na pozdní rozhodnutí. Za dva zrušené koncerty v pražské O2 areně dostane Lucie Bílá (50)… číst článek
Bílá bude solit, účet za zrušené koncerty je mastný! Bílá bude solit, účet za zrušené koncerty je mastný! Lucie Bílá (50) si zavařila! Za své dva zrušené koncerty bude muset zaplatit nejmíň 2,5 milionu. číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Andrew Lloyd Webber
Andrew Lloyd Webber
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil DJ Lucca - Lucie Dvořáková
DJ Lucca - Lucie Dvořáková
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná