Petr Malásek

Datum narození: 10.6.1964
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, klavírista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dennodenně hraje na klavír. Studoval ho ostatně i na pražské konzervatoři. Poté nastoupil na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pro film, televizi a divadlo složil dohromady přes sto hudebních titulů. Manželem herečky Dany Morávkové je přes patnáct let.

V obklopení tónů byl už odmalička. Jeho otec Jiří Malásek skládal a hrál na piano. Pět let působil Petr Malásek v Big Bandu Radio Praha. Instrumentalistou se stal v jazzové kapele Hot line nebo v Jazzpressu. Se šansoniérkou Hanou Hegerovou procestoval turné po Spojených státech i Kanadě. Kromě ní spolupracuje se zpěvačkou Lucií Bílou, mistrem Karlem Gottem nebo s rockovou skupinou Kabát.

Jeho hudbu absorbují bubínky obecenstva divadelního představení Romeo a Julie, Král Lear nebo Cabaret. Dana Morávková se s ním seznámila právě díky tomuto muzikálu. Noty zakreslil skladatel Petr Malásek i k pohádce Z pekla štěstí 2 nebo k filmu Líbáš jako ďábel. Za Andělskou tvář byl v roce 2003 nominován na Českého lva za Nejlepší hudbu.

Spolupracuje také s baletním souborem Národního divadla v Praze. Na piano hraje Malásek v jazzovém tělese František Kop Quartet.

Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, si vzal v roce 1996. Médii jsou honorováni jako nejnudnější pár. Zbytečně na sebe totiž neupozorňují. Po dvou letech manželství se jim narodil syn Petr.

 

Články o celebritě

Bílá bude solit, účet za zrušené koncerty je mastný! Bílá bude solit, účet za zrušené koncerty je mastný! Lucie Bílá (50) si zavařila! Za své dva zrušené koncerty bude muset zaplatit nejmíň 2,5 milionu. číst článek
Pravda o zrušených koncertech Bílé: Nepodala by ani třetinový výkon, říká Malásek Pravda o zrušených koncertech Bílé: Nepodala by ani třetinový výkon, říká Malásek Ztracený hlas jí nevrátila ani kalciová injekce. Lucie Bílá (50) zrušila oba víkendové megakoncerty… číst článek
Lucie Bílá (50): Pravda o tom, proč zrušila koncerty! Lucie Bílá (50): Pravda o tom, proč zrušila koncerty! Ztracený hlas jí nevrátila ani kalciová injekce. Lucie Bílá (50) musela zrušit oba víkendové koncerty… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Jan Žampa
Jan Žampa
zobrazit profil Vlastimil Kučaje
Vlastimil Kučaje