Věra Špinarová

Datum narození: 22.12.1951
Datum úmrtí: 26.3.2017
Místo narození: Pohořelice
Profese: zpěvačka, herečka

Související celebrity

Životopis

Její hlas mrazivě hřeje a palčivě chladí. Věra Špinarová, držitelka platinové desky a autorka desítek hitů byla stálicí české hudební scény.

Silný hlas, temperament a píseň Jednoho dne se vrátíš, tak zní charakteristické rysy zpěvačky Věry Špinarové

Rodačka z Ostravy se zařadila mezi stálice rockové a popové české hudební scény. Již v šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a vystupování s kapelou Flamingo.  Následovala skupina Majestic v níž vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box. Ten ji katapultoval mezi elitu hudební branže. Tehdy se seznámila se svým budoucím manželem Ivo Pavlíkem, s jemuž porodila syna Adama. Manželství vydrželo jen pouhé dva roky. Po rozvodu s Ivo Pavlíkem začala novou životní etapu s Vítězslavem Vávrou. Věra Špinarová posléze vstoupila do uznávanější kapely Speciál.

O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Speciál však po čtyřech letech opoustila a založila svou vlastní kapelu Notabene. Tehdy její kariéra raketově odstartovala. Věra Špinarová nejenže vystupovala s kapelou, ale také v muzikálu Benzín a mejkap a v úspěšně ledovém Mrazíkovi. V kapele jí začal doprovázet syn Adam Pavlík a jejím managerem se stal Václav Fischer. Pracovní nabídky se jen hrnuly, ale manželství s Vitězslavem Vávrou se rozpadlo. Svá poslední alba nahrála u veleúspěšné společnosti Supraphon a spolupracuje s ostatními hvězdami, jako je například Petra Janů. S tou nazpívala hit To máme mládež. Před několika lety odehrála  velkolepý koncert před vyprodaným jevištěm na pražském Žofíně. Na něm si převzala platinovou desku za nejprodávanější cédéčko s názvem To nejlepší.

Za svou kariéru Věra Špinarová nahrála spoustu hitů, například Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Měj mě rád, Kouzla bílejch čar a již zmíněný hit Jednoho dne se vrátíš.

Ve středu 22. března 2017zpěvačka  zkolabovala při koncertu v Čáslavi a po zástavě srdce skončila v motolské nemocnici v Praze. V neděli po několika dnech v bezvědomí Věra Špinarová zemřela.

 

Články o celebritě

Špinarová (†65) se do Pavlíka (†84) zamilovala už v sedmé třídě, byl o rok starší než její maminka Špinarová (†65) se do Pavlíka (†84) zamilovala už v sedmé třídě, byl o rok starší než její maminka Muzikant Ivo Pavlík (†84), který v sobotu zemřel, měl vždy velké charisma a snadno tak popletl hlavu… číst článek
Heidi Janků se po smrti Pavlíka (†84) uzavřela před světem: Neuhodnete, kdo ji utěšuje! Heidi Janků se po smrti Pavlíka (†84) uzavřela před světem: Neuhodnete, kdo ji utěšuje! Rozhodla se nemít vlastní potomky a teď toho Heidi Janků (54) možná lituje. Po smrti milovaného manžela… číst článek
Truchlící Heidi v péči nevlastní dcery: Proč nemá vlastní děti Truchlící Heidi v péči nevlastní dcery: Proč nemá vlastní děti Kdysi se rozhodla, že nechce mít děti, dnes tohoto rozhodnutí možná lituje. Po smrti manžela totiž… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle