Věra Špinarová

Datum narození: 22.12.1951
Datum úmrtí: 26.3.2017
Místo narození: Pohořelice
Profese: zpěvačka, herečka

Související celebrity

Životopis

Její hlas mrazivě hřeje a palčivě chladí. Věra Špinarová, držitelka platinové desky a autorka desítek hitů byla stálicí české hudební scény.

Silný hlas, temperament a píseň Jednoho dne se vrátíš, tak zní charakteristické rysy zpěvačky Věry Špinarové

Rodačka z Ostravy se zařadila mezi stálice rockové a popové české hudební scény. Již v šestnácti dostala nabídku na první nahrávku a vystupování s kapelou Flamingo.  Následovala skupina Majestic v níž vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála svůj první singl Music Box. Ten ji katapultoval mezi elitu hudební branže. Tehdy se seznámila se svým budoucím manželem Ivo Pavlíkem, s jemuž porodila syna Adama. Manželství vydrželo jen pouhé dva roky. Po rozvodu s Ivo Pavlíkem začala novou životní etapu s Vítězslavem Vávrou. Věra Špinarová posléze vstoupila do uznávanější kapely Speciál.

O VĚŘE ŠPINAROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Speciál však po čtyřech letech opoustila a založila svou vlastní kapelu Notabene. Tehdy její kariéra raketově odstartovala. Věra Špinarová nejenže vystupovala s kapelou, ale také v muzikálu Benzín a mejkap a v úspěšně ledovém Mrazíkovi. V kapele jí začal doprovázet syn Adam Pavlík a jejím managerem se stal Václav Fischer. Pracovní nabídky se jen hrnuly, ale manželství s Vitězslavem Vávrou se rozpadlo. Svá poslední alba nahrála u veleúspěšné společnosti Supraphon a spolupracuje s ostatními hvězdami, jako je například Petra Janů. S tou nazpívala hit To máme mládež. Před několika lety odehrála  velkolepý koncert před vyprodaným jevištěm na pražském Žofíně. Na něm si převzala platinovou desku za nejprodávanější cédéčko s názvem To nejlepší.

Za svou kariéru Věra Špinarová nahrála spoustu hitů, například Meteor lásky, Bílá Jawa 250, Měj mě rád, Kouzla bílejch čar a již zmíněný hit Jednoho dne se vrátíš.

Ve středu 22. března 2017zpěvačka  zkolabovala při koncertu v Čáslavi a po zástavě srdce skončila v motolské nemocnici v Praze. V neděli po několika dnech v bezvědomí Věra Špinarová zemřela.

 

Články o celebritě

Trápení exmanžela Špinarové (†65): Ivo Pavlík nesmí na její hrob! Trápení exmanžela Špinarové (†65): Ivo Pavlík nesmí na její hrob! Exmanžel Věry Špinarové (†65) Ivo Pavlík (83) prožívá velké trápení. Rád by se totiž zašel podívat… číst článek
Heidi Janků & první manžel Pavlík: ZÁKAZ VSTUPU K HROBU! Heidi Janků & první manžel Pavlík: ZÁKAZ VSTUPU K HROBU! Smutek střídá zase smutek! Nemocný manžel Heidi Janků (54) - Ivo Pavlík (83) už ví, že se na hrob… číst článek
Věra Špinarová (†65) se dočkala: Tři měsíce po smrti má hrob! Věra Špinarová (†65) se dočkala: Tři měsíce po smrti má hrob! Trvalo to skoro tři měsíce od její náhlé smrti, ale Věra Špinarová (†65) se konečně dočkala důstojného… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová