Jana Nagyová-Pulm

Jana Nagyová-Pulm

Datum narození: 9. 1. 1959
Místo narození: Komárno, Slovensko
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Nagyová-Pulm se proslavila jako princezna Arabela. Pak se přestěhovala do Německa a začala podnikat.

Už ve třinácti začala Jana Nagyová hrát ochotnické divadlo. Na konzervatoři studovala hru na klavír a operní zpěv. Své první televizní a filmové role získala do dramatu Tereza a komedie Sváko Ragan. Ve Smrti stopařek ji znásilnil agresivní řidič.

Prsten v seriálu Arabela jí splnil jakékoliv přání. Hlavní role princezny v tomto pohádkovém seriálu, kde se zamilovala do Petra Majera (Vladimír Dlouhý) a bojovala s druhořadým kouzelníkem Rumburakem v podání herce Jiřího Lábuse, i sestrou Xénií (Dáda Patrasová) ji vynesla na výsluní. Paprsky ji ale moc dlouho nehřály. Větší úspěch si už v dalších snímcích neužila. Když se po listopadu 1989 točilo pokračování Arabely, její vysoké finanční nároky ji o roli připravily.

O JANĚ NAGYOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Se svým prvním manželem, sportovním trenérem Mirou Kubovičem, se rozvedla. Druhý partner, podnikatel Harald Schlegel, si ji odvezl do Německa. Ani tento vztah jí ale nevyšel. Vrátila se proto do Prahy, kde podnikala s kosmetikou a parfémy. Zahrála si tehdy ve filmu Pozemský nepokoj.

Se třetím mužem Tonim Pulmem žije opět v Německu, kam dováží zdobené perníky z rodného Slovenska. Má s ním dceru Sophii. Syna Haralda má z druhého manželství a dceru Janu z prvního. Volné chvíle si herečka Jana Nagyová zpestřuje hraním golfu, popíjením kávy nebo nakupováním.

V médiích se občas objevují informace, že je expartnerkou či sestrou zpěváka Petera Nagye. "Peter Nagy, to je můj dlouholetý jmenovec, vždycky si všichni mysleli, že jsme sourozenci, ale tak to samozřejmě není,“ vysvětlovala opakovaně Jana Nagyová.

 

Články o celebritě

Když máte peníze, natočíte cokoliv... Recenze Budařovy pohádky Princ Mamánek Když máte peníze, natočíte cokoliv... Recenze Budařovy pohádky Princ Mamánek Z premiéry nové české pohádky odcházím s rozporuplnými pocity. Téma je veliké, ba obrovské. Jak potk... číst článek
Nagyová se bojí o Patrasovou: To mi je líto, jestli to u Dády tak je Nagyová se bojí o Patrasovou: To mi je líto, jestli to u Dády tak je Jako sestry v pohádkovém seriálu Arabela si příliš nerozuměly, ve skutečnosti se mezi herečkami Jano... číst článek
Arabela je výkladní skříní špičkových triků. Seriálový fenomén s nejlepšími českými herci znají i v Austrálii Arabela je výkladní skříní špičkových triků. Seriálový fenomén s nejlepšími českými herci znají i v Austrálii V roce 1980 spatřil světlo světa seriál Arabela, u jehož autorství se sešli dva geniální fantastové:... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Gustav Bubník
Gustav Bubník
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Richard Autner
Richard Autner
zobrazit profil Jiřina Krejčíková
Jiřina Krejčíková