Jana Nagyová-Pulm | Celebwiki.cz

Jana Nagyová-Pulm

Datum narození: 9.1.1959
Místo narození: Komárno, Slovensko
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Nagyová-Pulm se proslavila jako princezna Arabela. Pak se přestěhovala do Německa a začala podnikat.

Už ve třinácti začala Jana Nagyová hrát ochotnické divadlo. Na konzervatoři studovala hru na klavír a operní zpěv. Své první televizní a filmové role získala do dramatu Tereza a komedie Sváko Ragan. Ve Smrti stopařek ji znásilnil agresivní řidič.

Prsten v seriálu Arabela jí splnil jakékoliv přání. Hlavní role princezny v tomto pohádkovém seriálu, kde se zamilovala do Petra Majera (Vladimír Dlouhý) a bojovala s druhořadým kouzelníkem Rumburakem v podání herce Jiřího Lábuse, i sestrou Xénií (Dáda Patrasová) ji vynesla na výsluní. Paprsky ji ale moc dlouho nehřály. Větší úspěch si už v dalších snímcích neužila. Když se po listopadu 1989 točilo pokračování Arabely, její vysoké finanční nároky ji o roli připravily.

O JANĚ NAGYOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Se svým prvním manželem, sportovním trenérem Mirou Kubovičem, se rozvedla. Druhý partner, podnikatel Harald Schlegel, si ji odvezl do Německa. Ani tento vztah jí ale nevyšel. Vrátila se proto do Prahy, kde podnikala s kosmetikou a parfémy. Zahrála si tehdy ve filmu Pozemský nepokoj.

Se třetím mužem Tonim Pulmem žije opět v Německu, kam dováží zdobené perníky z rodného Slovenska. Má s ním dceru Sophii. Syna Haralda má z druhého manželství a dceru Janu z prvního. Volné chvíle si herečka Jana Nagyová zpestřuje hraním golfu, popíjením kávy nebo nakupováním.

V médiích se občas objevují informace, že je expartnerkou či sestrou zpěváka Petera Nagye. "Peter Nagy, to je můj dlouholetý jmenovec, vždycky si všichni mysleli, že jsme sourozenci, ale tak to samozřejmě není,“ vysvětlovala opakovaně Jana Nagyová.

 

Články o celebritě

Jana Nagyová a Dagmar Patrasová: Utajené prokletí princezen z Arabely Jana Nagyová a Dagmar Patrasová: Utajené prokletí princezen z Arabely Jako princezny Arabela a Xenie si kolem prstu omotaly už několik generací dětí i dospělých. Jejich… číst článek
Herečka Jana Nagyová (59): Mé děti a vnoučata Arabelu neznají! Herečka Jana Nagyová (59): Mé děti a vnoučata Arabelu neznají! Už více než polovinu života žije představitelka Arabely Jana Nagyová (59) v Německu. Přestože u nás… číst článek
Miroslava Šafránková slaví 60! Borůvku z Básníků už ani nepoznáte... Miroslava Šafránková slaví 60! Borůvku z Básníků už ani nepoznáte... Miroslava Šafránková dnes salaví 60. narozeniny! Filmu se hvězda oblíbeného seriálu Arabela nevěnuje… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková