Tereza H.

Datum narození: 5. 5. 1996
Místo narození: Uherské Hradiště
Znamení: Býk

Životopis

Půvabná Češka Tereza H. v Pákistánu čelila obvinění z pašování heroinu. Soud jí nakonec obvinění zprostil. Ve vězení strávila několik let.

Po základní škole začala Tereza H. studovat gymnázium, které nedokončila. Předtím, než byla 10. ledna 2018 na letišti v Pákistánu zadržena, se živila jako modelka.

TEREZA HLŮŠKOVÁ - JAKOU PŘIZNALA CHYBU?

Tereze Hlůškové hrozily tvrdé tresty

Kvůli vzneseným obviněním Tereze hrozily tvrdé tresty. Soud první instance ji dokonce poslal na takřka devět let za mříže. Rozsudek se dívce podařilo nakonec zvrátit, soudy ji ovšem zprostily obžaloby teprve v roce 2021, i přes svou nevinu tak ve vězení strávila několik let.

Blesku se podařilo Terezu H. kontaktovat prostřednictvím advokáta Gull Hassana Khana, který se s ní měl možnost několikrát setkat, když čekala na slyšení před soudem. Právník jí předal otázky, na které slíbila odpovědět (CO TEREZA H. NAPSALA NAJDETE ZDE>>).

Blonďata kráska Tereza H., alespoň jak předvedla pro tamní média, svou nezáviděníhodnou situaci a nijak příznivé podmínky v žaláři i po několika měsících za mřížemi zvládala obstojně. Předvedla to na záběrech pákistánské televize, která ji mnohokrát natočila, když se při příchodu k soudu dokonce usmívala. Dokázala se i pořádně vyfiknout (POSUĎTE SAMI - FOTO ZDE).

Terezin návrat do Čech byl v ohrožení

5. května 2018, tedy v den jejích 22. narozenin, měla Tereza H. za sebou již 116 dní v pákistánské base. Bezpochyby to byly její nejsmutnější narozeniny - světlo na konci tunelu žádné, průtahy, absence předvolaných svědků, soudní řízení v Lahúru opět odloženo.

V březnu 2019 si Tereza H. vyslechla přísný trest: osm let a osm měsíců za mřížemi, proti němuž se odvolala. V dubnu 2019 jí ho generální ministr Panžábu snížil o dva měsíce

Vše se pro Terezu H. změnilo na začátku listopadu 2021. Soud vyšší instance totiž vyslyšel její odvolání a předchozí rozhodnutí zrušil. Tereza je tak podle pákistánských úřadů nevinná. Na svobodu ovšem musela bezmála čtyři roky čekat.

V dubnu 2022 však přišla zpráva o tom, že Terezin sen o cestě domů opět zkrachoval. Celníci totiž napadli soudní rozhodnutí o tom, že může opustit zemi. Vidle jí do toho hodil i soudce: jednání se nemůže konat, protože si vzal volno. Záhy ale zasáhl Nejvyšší soud, který odvolání celníků zamítl.

Podle informací Blesku z června 2022 je Tereza H. definitivně nevinná.

 

Články o celebritě

Tereza H. chtěla odjet z Pákistánu: Z letiště ji prý deportovali! Tereza H. chtěla odjet z Pákistánu: Z letiště ji prý deportovali! Češka Tereza H. (25), kterou soud v listopadu po letech strávených ve vězení zprostil obvinění z paš... číst článek
Tereza H. (25) zmizela i svým ochráncům: Další naději jí zhatil soud Tereza H. (25) zmizela i svým ochráncům: Další naději jí zhatil soud Jako by se po ní slehla zem. Ani Saif ul Malúk, právník Češky Terezy H., který ji po 4 letech dostal... číst článek
Tereza H. (25) zůstává dál nuceně v Pákistánu: Sen o Vánocích doma v Česku se rozplývá?! Tereza H. (25) zůstává dál nuceně v Pákistánu: Sen o Vánocích doma v Česku se rozplývá?! Trýznivé čekání stále nebere konce. Ačkoli je vězněná Češka Tereza H. (25) už oficiálně svobodná, mů... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Miloslava Kalibová
Miloslava Kalibová
zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Felix Slováček ml.
Felix Slováček ml.
zobrazit profil Zdeněk Dvořák
Zdeněk Dvořák