Martin Kocián

Datum narození: 6. 10. 1976
Přezdívka: MC Noggin, Koci
Místo narození: Most
Profese: zpěvák, rapper, DJ, textař, moderátor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zpěvák rapper a DJ Martin Kocián, přezdívaný Koci, se proslavil s popovou kapelou Lunetic. Když byla skupina na vrcholu neunesl slávu a uchýlil se k drogám.

Po základní škole se Martin Kocián vyučil truhlářem. V sedmnácti začal vystupovat jako DJ po diskotékách. V devatenácti utekl z domova, seznámil se s Alešem Lehkým, s nímž roku 1995 založil skupinu Lunetic. Václav Jelínek a David Škach se k nim přidali ještě téhož roku.

MARTIN KOCIÁN O DROGÁCH

Na nejvyšší příčky hitparád kapelu Lunetic vynesl hit Máma, který mezi dospívající mládeží spustil šílenství. Se skladbami Máma, Chtěl bych tě líbat nebo Cik-Cak Lunetic plnil jeden koncertní sál za druhým. Když se skupina dostala na vrchol, neunesl slávu a začal experimentovat s drogami.

V roce 2002 Martin Kocián, přezdívaný Koci, Lunetic opustil a s Markétou Pokornou založil skupinu 2M. Kapela vydala jedno album a rozpadla se. Poté vystupoval opět jako DJ a později začal pod přezdívkou MC Noggin rappovat a připravoval sólovou desku, z níž nakonec sešlo.

V roce 2003 byla jeho sestra nalezena mrtvá na Kanárských ostrovech a Martin Kocián ze žalu znovu sáhl po drogách, a proto se v roce 2005 rozhodl odjet do Irska, kde rok dělal číšníka. V roce 2008 si s kamarádem otevřel v Praze Tobacco bar, kde začal pracovat jako barman.

Spolupracoval s rapperem Jakubem Mohamedem Alim na písni Bajka o Rusech a lidech, která vyšla na desce Alimania. Krátce moderoval hitparádu Eso na TV Nova. V roce 2008 se Martin Kocián vrátil s Luneticem na pódia. V roce 2011 začal s Petrem Zvěřinou vystupovat s tzv. Retropárty a vydali desku.

O MARTINU KOCIÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2010 se Martinu Kociánovi narodila dcera Vanessa. V roce 2018 se zasnoubil s přítelkyní Kateřinou, kterou v březnu 2017 zmlátil a zlomil jí nos, žebra a způsobil jí podlitiny na obličeji.