Daniel Barták

Datum narození: 29. 11. 1980
Místo narození: Praha
Profese: hudební skladatel, zpěvák, herec, pianista, moderátor, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hudebník a herec Daniel Barták se do povědomí širší divácké veřejnosti dostal moderováním pořadu TV Prima Hvězdy u piana a účinkováním v muzikálech.

Od šesti let hrál na piano. Daniel Barták studoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a poté uměleckou školu San Juan v Kalifornii. Roku 2002 začal působit jako zpěvák a herec v několika divadlech, mj. GoJa Music Hall nebo Divadlo Broadway.

DANIEL BARTÁK - VÁLKA S JANEM KOPEČNÝM?

V první řadě pořadu Česko hledá SuperStar se Daniel Barták coby hudební producent ujal zpěváka Tomáše Savky, kterému s vydavatelstvím EMI Monitor vyprodukoval dvě alba, na nichž se podílel také autorsky.

Do povědomí televizních diváků se Daniel Barták dostal díky zábavnému pořadu TV Prima Hvězdy u piana, který moderoval společně s Helenou Vondráčkovou a Petrem Vondráčkem. Zpíval v řadě muzikálů, jako např. Romeo a Julie, Popelka, Bídníci, Sněhová královna nebo Mefisto.

Daniel Barták složil hudbu mj. k psychologickému dramatu Filipa Renče Sebemilenec, k pohádce Zdeňka Zelenky Kouzelník Žito či k seriálu Sanitka 2. Produkoval a skládal veškerou hudbu a texty pro kapelu DPH. Zahrál si v dramatu Jana Nováka Ohrada snů.

O DANIELU BARTÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Daniel Barták, synem skladatele Zdeňka Bartáka, s nímž spolupracoval na jeho hudebních projektech jako aranžér a hudební producent, se v létě 2018 dal dohromady s o 16 let mladší herečkou, známou zejména ze seriálu TV Nova Ulice, Annou Kadeřávkovou.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Štěpán Škoch
Štěpán Škoch
zobrazit profil  Annet X (Aneta Charitonova)
Annet X (Aneta Charitonova)
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil David Stypka
David Stypka