Daniel Barták | Celebwiki.cz

Daniel Barták

Datum narození: 29. 11. 1980
Místo narození: Praha
Profese: hudební skladatel, zpěvák, herec, pianista, moderátor, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hudebník a herec Daniel Barták se do povědomí širší divácké veřejnosti dostal moderováním pořadu TV Prima Hvězdy u piana a účinkováním v muzikálech.

Od šesti let hrál na piano. Daniel Barták studoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a poté uměleckou školu San Juan v Kalifornii. Roku 2002 začal působit jako zpěvák a herec v několika divadlech, mj. GoJa Music Hall nebo Divadlo Broadway.

DANIEL BARTÁK - VÁLKA S JANEM KOPEČNÝM?

V první řadě pořadu Česko hledá SuperStar se Daniel Barták coby hudební producent ujal zpěváka Tomáše Savky, kterému s vydavatelstvím EMI Monitor vyprodukoval dvě alba, na nichž se podílel také autorsky.

Do povědomí televizních diváků se Daniel Barták dostal díky zábavnému pořadu TV Prima Hvězdy u piana, který moderoval společně s Helenou Vondráčkovou a Petrem Vondráčkem. Zpíval v řadě muzikálů, jako např. Romeo a Julie, Popelka, Bídníci, Sněhová královna nebo Mefisto.

Daniel Barták složil hudbu mj. k psychologickému dramatu Filipa Renče Sebemilenec, k pohádce Zdeňka Zelenky Kouzelník Žito či k seriálu Sanitka 2. Produkoval a skládal veškerou hudbu a texty pro kapelu DPH. Zahrál si v dramatu Jana Nováka Ohrada snů.

O DANIELU BARTÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Daniel Barták, synem skladatele Zdeňka Bartáka, s nímž spolupracoval na jeho hudebních projektech jako aranžér a hudební producent, se v létě 2018 dal dohromady s o 16 let mladší herečkou, známou zejména ze seriálu TV Nova Ulice, Annou Kadeřávkovou.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Zdeněk Vokatý
Zdeněk Vokatý
zobrazit profil Till Lindemann
Till Lindemann
zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský