Petr Rafaj předseda ÚHOS | Celebwiki.cz

Petr Rafaj

Datum narození: 23.6.1961
Místo narození: Valašské Meziříčí
Profese: předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, bývalý poslanec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Někdejší poslanec, jímž Petr Rafaj byl v letech 2002 až 2009, se poté ujal předsednictví Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Po absolvování Hornicko-geologické fakulty na Vysoké škole báňské v Ostravě Petr Rafaj několik let pracoval v soukromém sektoru.

PERT RAFAJ A SKANDÁL S LUXUSNÍ LIMUZÍNOU

Do politiky Petr Rafaj vstoupil v komunálních volbách 1998, kdy byl za ČSSD zvolen zastupitelem a stal se místostarostou města Frýdek-Místek. Ve volbách v letech 2002 a 2006 post zastupitele obhájil.

Ve volbách 2002 Petr Rafaj získal poslanecký mandát, a to opět za sociální demokraty. Úspěšný byl též v parlamentních volbách 2006. V dolní komoře se zaměřil na ekonomiku, působil mj. v rozpočtovém výboru a byl předkladatelem zákona o zneužití významné tržní síly.

Ve Sněmovně setrval do července 2009, kdy na mandát rezignoval. Tehdejší prezident Václav Klaus jej totiž 9. července 2009 jmenoval předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. V souvislosti s tím Petr Rafaj rezignoval i na post zastupitele Frýdku-Místku a opustil řady ČSSD, do níž vstoupil roku 1997.

Za podpory někdejšího premiéra Bohuslava Sobotky a většiny členů jeho kabinetu byl Petr Rafaj prezidentem Milošem Zemanem jmenován předsedou ÚOHS i na další funkční období, tedy roky 2015 až 2021.

O PETRU RAFAJOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Rafaj je ženatý a má dvě dcery.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Kateřina Cajthamlová
Kateřina Cajthamlová
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Jiří Hanzelka
Jiří Hanzelka
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Ivan Roubal
Ivan Roubal
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk