Jakub Vrána

Datum narození: 28. 2. 1996
Místo narození: Praha
Váha: 88 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Jakub Vrána coby hráč týmu Washington Capitals v českém národním mužstvu debutoval na seniorském MS 2019 na Slovensku.

Kariéru Jakub Vrána zahájil v pražské Slavii, odkud později odešel do Letňan. Tam hrál hlavně v mládežnických výběrech a už ve 14 letech útočil v kategorii do 18 let.

O JAKUBU VRÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V létě 2011 Jakub Vrána přesídlil do švédského Linköpingu, kde dostal smlouvu na dobu neurčitou. V říjnu 2012 debutoval v seniorském výběru Linköpingu v nejvyšší švédské soutěži Elitserien, kde se ve věku 16 let, 7 měsíců a 30 dní stal nejmladším cizincem v historii ligy.

V červnu 2014 byl Jakub Vrána draftován týmem Washington Capitals/NHL. V přípravném kempu Washingtonu se však neprobojoval do elitních dvou formací a vedení klubu se jej rozhodlo uvolnit zpět do Linköpingu.

V sezoně 2016/2017 se Jakub Vrána vrátil zpět do Washington Capitals. S týmem roku 2018 vyhrál Stanley Cup.

V české reprezentaci si Jakub Vrána prvně zahrál na MS do 18 let v roce 2012 v ČR, kdy byl v patnácti letech nejmladším hráčem Čechů, stejně jako v šestnácti na juniorském šampionátu v Rusku. Z juniorského šampionátu do 18 let v roce 2014 ve Finsku si přivezl stříbrnou medaili.

V seniorské reprezentaci Jakub Vrána poprvé útočil na MS 2019 na Slovensku.

 

Články o celebritě

Vrána na MS nejede! Podle agenta byl připravený dorazit, rozhodli trenéři Vrána na MS nejede! Podle agenta byl připravený dorazit, rozhodli trenéři Kolem jeho jména bylo v posledních letech při hokejových šampionátech hodně živo. Tentokrát je jasné... číst článek
Randál v St. Louis. Vrána ohromil v přesilovkách, brankář vyvolal bitku Randál v St. Louis. Vrána ohromil v přesilovkách, brankář vyvolal bitku St. Louis v noci padlo na domácím ledě s Minnesotou 5:8 a emoce plály. V brankáři Jordanu Binnington... číst článek
Vrána už hraje svoje Blues: 99. gól. Hertl mohl srovnat „lepším herectvím“ Vrána už hraje svoje Blues: 99. gól. Hertl mohl srovnat „lepším herectvím“ Stačily dva starty a už se zapsal mezi úspěšné střelce. Jakub Vrána v St. Louis rychle naplňuje oček... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd