Jakub Vrána | Celebwiki.cz

Jakub Vrána

Datum narození: 28.2.1996
Místo narození: Praha
Váha: 88 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Jakub Vrána coby hráč týmu Washington Capitals v českém národním mužstvu debutoval na seniorském MS 2019 na Slovensku.

Kariéru Jakub Vrána zahájil v pražské Slavii, odkud později odešel do Letňan. Tam hrál hlavně v mládežnických výběrech a už ve 14 letech útočil v kategorii do 18 let.

O JAKUBU VRÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V létě 2011 Jakub Vrána přesídlil do švédského Linköpingu, kde dostal smlouvu na dobu neurčitou. V říjnu 2012 debutoval v seniorském výběru Linköpingu v nejvyšší švédské soutěži Elitserien, kde se ve věku 16 let, 7 měsíců a 30 dní stal nejmladším cizincem v historii ligy.

V červnu 2014 byl Jakub Vrána draftován týmem Washington Capitals/NHL. V přípravném kempu Washingtonu se však neprobojoval do elitních dvou formací a vedení klubu se jej rozhodlo uvolnit zpět do Linköpingu.

V sezoně 2016/2017 se Jakub Vrána vrátil zpět do Washington Capitals. S týmem roku 2018 vyhrál Stanley Cup.

V české reprezentaci si Jakub Vrána prvně zahrál na MS do 18 let v roce 2012 v ČR, kdy byl v patnácti letech nejmladším hráčem Čechů, stejně jako v šestnácti na juniorském šampionátu v Rusku. Z juniorského šampionátu do 18 let v roce 2014 ve Finsku si přivezl stříbrnou medaili.

V seniorské reprezentaci Jakub Vrána poprvé útočil na MS 2019 na Slovensku.

 

Články o celebritě

Pastrňákův švédský kouč: prozradil, jaký byl hvězdný Čech v začátcích Pastrňákův švédský kouč: prozradil, jaký byl hvězdný Čech v začátcích Třígólovým večerem na ledě Montrealu upevnil David Pastrňák vedení mezi střelci NHL, liga mu leží… číst článek
Vrbatovi se nezdá řízení českého hokeje: Jak chce Pešán vše stíhat? Vrbatovi se nezdá řízení českého hokeje: Jak chce Pešán vše stíhat? Prožil úctyhodnou kariéru v NHL, loni se vrátil domů, aby se záhy s vervou vrhl do šichty v BK Mladá… číst článek
Skaut, který lanařil Čechy do NHL: K Paterovi chtěl dvojče, Turek dozrával Skaut, který lanařil Čechy do NHL: K Paterovi chtěl dvojče, Turek dozrával V roce 1988 nastoupil Craig Button na pozici skauta v tehdejší Minnesotě North Stars. Brzy padla… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Andrea Zemanová
Andrea Zemanová
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol