Jakub Vrána | Celebwiki.cz

Jakub Vrána

Datum narození: 28.2.1996
Místo narození: Praha
Váha: 88 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Jakub Vrána coby hráč týmu Washington Capitals v českém národním mužstvu debutoval na seniorském MS 2019 na Slovensku.

Kariéru Jakub Vrána zahájil v pražské Slavii, odkud později odešel do Letňan. Tam hrál hlavně v mládežnických výběrech a už ve 14 letech útočil v kategorii do 18 let.

O JAKUBU VRÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V létě 2011 Jakub Vrána přesídlil do švédského Linköpingu, kde dostal smlouvu na dobu neurčitou. V říjnu 2012 debutoval v seniorském výběru Linköpingu v nejvyšší švédské soutěži Elitserien, kde se ve věku 16 let, 7 měsíců a 30 dní stal nejmladším cizincem v historii ligy.

V červnu 2014 byl Jakub Vrána draftován týmem Washington Capitals/NHL. V přípravném kempu Washingtonu se však neprobojoval do elitních dvou formací a vedení klubu se jej rozhodlo uvolnit zpět do Linköpingu.

V sezoně 2016/2017 se Jakub Vrána vrátil zpět do Washington Capitals. S týmem roku 2018 vyhrál Stanley Cup.

V české reprezentaci si Jakub Vrána prvně zahrál na MS do 18 let v roce 2012 v ČR, kdy byl v patnácti letech nejmladším hráčem Čechů, stejně jako v šestnácti na juniorském šampionátu v Rusku. Z juniorského šampionátu do 18 let v roce 2014 ve Finsku si přivezl stříbrnou medaili.

V seniorské reprezentaci Jakub Vrána poprvé útočil na MS 2019 na Slovensku.

 

Články o celebritě

Výměna i s byty. Zdráhala nakopla rošáda, proč si přestával věřit? Výměna i s byty. Zdráhala nakopla rošáda, proč si přestával věřit? Rychlý není jen na bruslích. Když se Patrik Zdráhal v druhý lednový den míjel na dálnici s Miroslavem… číst článek
Agent: Pastrňák se nehoní za střelcem, chce Stanley Cup. Vrána je bojovník Agent: Pastrňák se nehoní za střelcem, chce Stanley Cup. Vrána je bojovník Také on se kochá pohledem na VIP klienta, který si z NHL udělal střelecký rajón. „Připadá mi, že… číst článek
TOP 50 hokejových výroků: Sýkora vs. Vrána i Schönův občan Lubina TOP 50 hokejových výroků: Sýkora vs. Vrána i Schönův občan Lubina Jeho výrok nebyl nejvtipnější. Zato měl největší dopad. Bývalý trenér a televizní expert Marek Sýkora… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Stokláska
Jan Stokláska
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Daniel Kolář
Daniel Kolář
zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Klára Koukalová
Klára Koukalová
zobrazit profil Neymar Da Silva Santos Júnior
Neymar Da Silva Santos Júnior
zobrazit profil Šimon Hrubec
Šimon Hrubec
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková