Jakub Vrána | Celebwiki.cz

Jakub Vrána

Datum narození: 28.2.1996
Místo narození: Praha
Váha: 88 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Jakub Vrána coby hráč týmu Washington Capitals v českém národním mužstvu debutoval na seniorském MS 2019 na Slovensku.

Kariéru Jakub Vrána zahájil v pražské Slavii, odkud později odešel do Letňan. Tam hrál hlavně v mládežnických výběrech a už ve 14 letech útočil v kategorii do 18 let.

O JAKUBU VRÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V létě 2011 Jakub Vrána přesídlil do švédského Linköpingu, kde dostal smlouvu na dobu neurčitou. V říjnu 2012 debutoval v seniorském výběru Linköpingu v nejvyšší švédské soutěži Elitserien, kde se ve věku 16 let, 7 měsíců a 30 dní stal nejmladším cizincem v historii ligy.

V červnu 2014 byl Jakub Vrána draftován týmem Washington Capitals/NHL. V přípravném kempu Washingtonu se však neprobojoval do elitních dvou formací a vedení klubu se jej rozhodlo uvolnit zpět do Linköpingu.

V sezoně 2016/2017 se Jakub Vrána vrátil zpět do Washington Capitals. S týmem roku 2018 vyhrál Stanley Cup.

V české reprezentaci si Jakub Vrána prvně zahrál na MS do 18 let v roce 2012 v ČR, kdy byl v patnácti letech nejmladším hráčem Čechů, stejně jako v šestnácti na juniorském šampionátu v Rusku. Z juniorského šampionátu do 18 let v roce 2014 ve Finsku si přivezl stříbrnou medaili.

V seniorské reprezentaci Jakub Vrána poprvé útočil na MS 2019 na Slovensku.

 

Články o celebritě

Vrána se vrací k MS a Říhovi: Nechápu, co se dělo. Za rok bych jel znovu Vrána se vrací k MS a Říhovi: Nechápu, co se dělo. Za rok bych jel znovu Podepsal na dvě sezony za slušný balík, ročně si vydělá 3,35 milionu dolarů (asi 77 milionů korun).… číst článek
Říha poprvé popsal odstavení Vrány na MS: Ani Jágr si nedělal, co chtěl Říha poprvé popsal odstavení Vrány na MS: Ani Jágr si nedělal, co chtěl Jeho nástup na bratislavskou scénu bral dech. Jakub Vrána v premiéře za národní tým exceloval proti… číst článek
Vaněček má blíž k NHL: Zkoušeli mě hodně. Na tréninku se bál Ovečkina Vaněček má blíž k NHL: Zkoušeli mě hodně. Na tréninku se bál Ovečkina Dokola si v hlavě opakuje jedno slovo. Trpělivost. Už čtyři roky čeká brankář Vítek Vaněček na vytouženou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tiger Woods
Tiger Woods
zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk