Karolína Muchová | Celebwiki.cz

Karolína Muchová

Datum narození: 21. 8. 1996
Místo narození: Olomouc
Profese: tenistka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tenistka Karolína Muchová se prvně prosadila na okruhu ITF, kde v srpnu 2014 zvítězila ve dvouhře a v září téhož roku získala titul ve čtyřhře.

Na okruhu ITF se Karolíně Muchové prvně podařilo turnaj dovést do vítězného konce v srpnu 2014 v Michalovicích, kde porazila Slovenku Janu Jablonovskou. Svůj debutový titul ve čtyřhře Karolína Muchová v září téhož roku získala v Hluboké nad Vltavou společně právě s Janou Jablonovskou.

KAROLÍNA MUCHOVÁ - ROZHOVOR PRO ISPORT.CZ ZDE>>

Vítězství na okruhu ITF si Karolína Muchová zopakovala v březnu 2016 v egyptském Šarm aš-Šajch, když hladce porazila Rusku Anastasiji Komardinovou 6:0, 6:2. V následujících turnajích se talentovaná Česka opakovaně probojovala do finále, a to jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře.

V singlu okruhu WTA Tour Karolína Muchová debutovala na Korea Open 2017, kde postoupila z kvalifikace, ale hned v úvodu soutěže nestačila na Australanku Priscillu Honovou. Na Australian Open 2019 postoupila též do hlavní soutěže, kde hned v prvním zápase podlehla Karolíně Plíškové.

V říjnu 2015 Karolína Muchová figurovala za 400. místě žebříčku WTA, v červnu 2019 již na osmašedesátém.

V českém fedcupového týmu Karolína Muchová debutovala v roce 2019 prostějovskou baráží Světové skupiny proti Kanadě, v níž porazila Rebeccu Marinovou. Češky zvítězily 4:0 na zápasy.

O KAROLÍNĚ MUCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Otcem Karolíny Muchové je bývalý ligový fotbalalový záložník Sigmy Olomouc Josef Mucha.

 

Články o celebritě

Unikátní turnaj! Kvitová vs. Plíšková a jejich hvězdné týmy proti sobě Unikátní turnaj! Kvitová vs. Plíšková a jejich hvězdné týmy proti sobě Týmy tenistek Karolíny Plíškové a Petry Kvitové se v červnu a červenci utkají ve čtyřech kolech char... číst článek
Tenistka Muchová válí i na bruslích. Vyzvala Jágra! Co na to legenda? Tenistka Muchová válí i na bruslích. Vyzvala Jágra! Co na to legenda? Karolína Muchová, která je nyní 26. nejlepší hráčkou světa, nemá talent pouze na tenis, ale jak ukáz... číst článek
Kotyza o Muchové: Neumírat na krásu! Její hra musí být i efektivní Kotyza o Muchové: Neumírat na krásu! Její hra musí být i efektivní Kdo v českém dámském tenise za poslední léta něco znamenal, prošel školou Davida Kotyzy. Tenisový Mo... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Horák
Roman Horák
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Tatiana-Mosio Bongonga
Tatiana-Mosio Bongonga
zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný