Ferdinand Berousek

Ferdinand Berousek

Datum narození: 24. 8. 1947
Datum úmrtí: 22. 3. 2021
Přezdívka: Carlos
Místo narození: Zlín
Profese: artista, žonglér
Znamení: Panna

Životopis

Artista a žonglér Ferdinand Berousek proslul jak v Česku, tak v zahraničí. V roce 1995 získal na prestižním festivalu Cirque de Massy v Paříži stříbrnou medaili.

Jako artista Ferdinand Berousek vystupoval od 16 let. Začátky jeho hvězdné kariéry se pojí se skupinou Albatros, která jako první na světě vystupovala na pevných hrazdách ve vzduchu. Coby chytač (fänger) chytal akrobaty a házel je zpět.

O KLANU BEROUSKŮ ČTĚTE ZDE>>

Pod uměleckým jménem Carlos se Ferdinand Berousek osvědčil jako chytač i na létajících hrazdách. Po sňatku s manželkou Soňou v roce 1974 založil žonglérskou skupinu Fredys, v níž vystupovali i jeho synové Mario a Robert.

Dále Ferdinand Berousek působil v Anglii u tamního největšího cirkusu Billy Smart Circus nebo v největším německém cirkusu Krone. Vrcholem jeho kariéry byla vystoupení se skupinou Fredys v roce 1995 na mezinárodním festivalu Cirque de Massy v Paříži, na kterém obdržel stříbrnou medaili.

Žonglérskou kariéru plnou úspěchů Ferdinand Berousek ukončil v roce 1997. Po odchodu do důchodu se věnoval výcviku mladých artistů. Kromě synů své umění předal i nejstarší vnučce Sharon, dceři Maria. V žonglování následují dědečka i další vnoučata, která v manéži debutovala roku 2020.

S manželkou Soňou měl Ferdinand Berousek syny Maria a Roberta a vnoučata Sharon, Vanessu, Nicole, Priscillu, Maria, Saru a Itala.

Ferdinand Berousek zemřel 22. března 2021 ve věku 73 let. Podlehl koronaviru.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil David Kostelecký
David Kostelecký
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid
zobrazit profil Lucie Hradecká
Lucie Hradecká