Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Blanarovičové válka s věkem: Hlemýždí sliz, kaviár a zlato! Blanarovičové válka s věkem: Hlemýždí sliz, kaviár a zlato! Takto sexy padesátnice, jakou je Yvetta Blanarovičová (53), se jen tak nevidí. Zatímco jiné hvězdy… číst článek
Vyžehlená Blanarovičová? Místo plastiky krém z hlemýžďů a sérum z jiker Vyžehlená Blanarovičová? Místo plastiky krém z hlemýžďů a sérum z jiker Herečka Yvetta Blanarovičová vypadá neuvěřitelně. Podle její vizáže by nikdo neuhodl, kolik jí je… číst článek
Sluneční paní z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci: Utajená Troškova sestřenice! Sluneční paní z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci: Utajená Troškova sestřenice! Osudové setkání. Až díky natáčení pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci zjistili, že jsou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková