Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Michal David, tuňák a čertík z pohádky. Tak Jankulovski slavil čtyřicátiny Michal David, tuňák a čertík z pohádky. Tak Jankulovski slavil čtyřicátiny Byla to velké párty. Bývalý český fotbalový reprezentant a vítěz Ligy mistrů Marek Jankulovski slavil… číst článek
Yvetta Blanarovičová blahem bez sebe: Zásnuby s úspěšným režisérem! Yvetta Blanarovičová blahem bez sebe: Zásnuby s úspěšným režisérem! Zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová (53) nyní prožívá šťastné období. Těší se z romantických… číst článek
Blanarovičová s novým chlapem? Vozí se autem za 2 mega! Blanarovičová s novým chlapem? Vozí se autem za 2 mega! Kočka se vozí kočkolapem! Soukromí si sice přísně střeží, ale to, že ji neznámý černovlasý muž vozí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Marek Daniel
Marek Daniel
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo