Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Tajemství pohádky Princezna ze mlejna: Čertík Blanarovičová zastavila dopravu! Tajemství pohádky Princezna ze mlejna: Čertík Blanarovičová zastavila dopravu! Role čerta a nezapomenutelná hláška „Já jsem malej, ale šikovnej!" Yvettu Blanarovičovou (54) proslavila.… číst článek
Došly prachy? Blanarovičová se vrhla na matrace Došly prachy? Blanarovičová se vrhla na matrace Pod jménem Yvetta Blanarovičová (54) si mnozí představí úspěšnou českou zpěvačku nebo herečku. Pokud… číst článek
Ze zákulisí Princezny ze mlejna: Blanarovičová promluvila! Ze zákulisí Princezny ze mlejna: Blanarovičová promluvila! Pohádka Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna už patří k vánočním klasikám. Letos si ji můžeme vychutnat… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Martin Písařík
Martin Písařík
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki