Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Lucie pobláznila 7 000 fanoušků: Rozsvítila i Houdovou! Lucie pobláznila 7 000 fanoušků: Rozsvítila i Houdovou! Šílenství na fotbalovém stadionu! To vyvolala skupina Lucie díky svému jedinému letošnímu koncertu.… číst článek
Blanarovičová provokuje: Rozpálené tělo chladila pěnou! Blanarovičová provokuje: Rozpálené tělo chladila pěnou! Tak tohle pánové skoro nerozdýchali! Sexy Yvetta Blanarovičová (53) rozvlnila boky na diskotéce pouze… číst článek
Opalovačka Blanarovičové (53): Vlastní lektvar mládí? Opalovačka Blanarovičové (53): Vlastní lektvar mládí? Na těle nemá gram tuku a s celulitidou se taky netrápí. Při pohledu na Yvettu Blanarovičovou (53)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková