Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Sexy Yvetta Blanarovičová: Lákali ji do Playboye, svlékla se pro Blesk! Té že je už 53 let?! Sexy Yvetta Blanarovičová: Lákali ji do Playboye, svlékla se pro Blesk! Té že je už 53 let?! Popírá přírodní zákony! V případě Yvetty Blanarovičové (53), která přivádí muže svou dokonalou figurou… číst článek
Překvapená Blanarovičová: Bohatý Rus jí po telefonu nabídl čtvrt milionu! Co po ní chtěl?  Překvapená Blanarovičová: Bohatý Rus jí po telefonu nabídl čtvrt milionu! Co po ní chtěl? Peníze hrají v životě člověka důležitou roli. Yvetta Blanarovičová (53) ale raději než bankovky upřednostní… číst článek
Blanarovičová pod přísným dohledem! Blanarovičová pod přísným dohledem! Yvetta Blanarovičová (53) strávila dětství uprostřed hor… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Vica Kerekes
Vica Kerekes
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Marek Taclík
Marek Taclík
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk