Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Blanarovičová provokuje: Rozpálené tělo chladila pěnou! Blanarovičová provokuje: Rozpálené tělo chladila pěnou! Tak tohle pánové skoro nerozdýchali! Sexy Yvetta Blanarovičová (53) rozvlnila boky na diskotéce pouze… číst článek
Opalovačka Blanarovičové (53): Vlastní lektvar mládí? Opalovačka Blanarovičové (53): Vlastní lektvar mládí? Na těle nemá gram tuku a s celulitidou se taky netrápí. Při pohledu na Yvettu Blanarovičovou (53)… číst článek
Yvetta Blanarovičová (53) se protahuje jako kočka: Tohle tělo chlapům nedá spát! Yvetta Blanarovičová (53) se protahuje jako kočka: Tohle tělo chlapům nedá spát! Zpěvačka Yvetta Blanarovičová (53) dokazuje, že i žena po padesátce může být sakra sexy. Vůbec nemá… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková