Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Ze zákulisí Princezny ze mlejna: Blanarovičová promluvila! Ze zákulisí Princezny ze mlejna: Blanarovičová promluvila! Pohádka Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna už patří k vánočním klasikám. Letos si ji můžeme vychutnat… číst článek
Trapas nové miss Habáňové: Vypadlá ňadra z šatů a ponožka jako výztuž v podprsence? Trapas nové miss Habáňové: Vypadlá ňadra z šatů a ponožka jako výztuž v podprsence? Poprvé na veřejnosti jako královna krásy a hned se stal malér. Nová Česká Miss 2017 Michaela Habáňová… číst článek
Rozdováděná Yvetta Blanarovičová v hodně divokém snímku! Takhle ji neznáte Rozdováděná Yvetta Blanarovičová v hodně divokém snímku! Takhle ji neznáte Velmi zajímavé snímky vznikly během natáčení, které měl pod palcem herec Jakub Štáfek. Ve hvězdně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Roman Mrázik
Roman Mrázik
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody