Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Tajnůstkář Habera! Tuhle měl v posteli před Peštovou a má s ní i dceru Tajnůstkář Habera! Tuhle měl v posteli před Peštovou a má s ní i dceru To, že je Palo Habera už sedmnáct let šťastný po boku krásné Daniely Peštové, všichni víme. Jenže… číst článek
Peštová O ROZVODU: Nevěřila, že se to může stát… Peštová O ROZVODU: Nevěřila, že se to může stát… Danielu Peštovou (46) vídáme již dlouhá léta po boku slovenského… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Vejmělková slaví 48 Ťukněte si s celebritou! Herečka Eva Vejmělková slaví 48 48. narozeniny dnes slaví herečka Eva Vejmělková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Cher Lloyd
Cher Lloyd
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)