Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Začal festival v Karlových Varech: SLAVNÍ NEDOČKAVCI! Začal festival v Karlových Varech: SLAVNÍ NEDOČKAVCI!  Kdo není na slavnostním zahájení 53. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jako… číst článek
Domluvily se snad? Geislerová, Issová, Voříšková i Plodková obuly ve Varech stejné lodičky! Domluvily se snad? Geislerová, Issová, Voříšková i Plodková obuly ve Varech stejné lodičky! Festival v Karlových Varech byl oficiálně zahájen a jako každý rok přilákal řadu celebrit! Po červeném… číst článek
Krása versus povinnosti: Peštová v pleťové masce vezla syna na fotbal Krása versus povinnosti: Peštová v pleťové masce vezla syna na fotbal Péči o domácnost, práci, výchovu tří dětí zvládá Daniela Peštová (47) levou zadní a ještě k tomu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková