Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Finále SuperStar ještě nebylo, ale vítězku už řekli Habera i Ruppert! Finále SuperStar ještě nebylo, ale vítězku už řekli Habera i Ruppert! Napětí kolem pěvecké soutěže SuperStar stoupá. Po nedělním přenosu, kdy diváci poslali domů mužskou… číst článek
Peštová si mne ruce: Habera inkasoval miliony! Peštová si mne ruce: Habera inkasoval miliony! Tak to je pořádný příspěvek do rodinné kasičky! Za porotcování v pěvecké show SuperStar dostane Habera… číst článek
Kdo rejžuje na SuperStar? Habera má plat, o kterém Knechtová může jen snít! Kdo rejžuje na SuperStar? Habera má plat, o kterém Knechtová může jen snít! Frontman kapely Team Pavol Habera (56) se dlouho nenechal přemlouvat, aby opět usedl do poroty SuperStar.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott