Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Peštová s Haberou u moře: Na opalovačku s věcmi za tisíce! Peštová s Haberou u moře: Na opalovačku s věcmi za tisíce! Vykoupat se takhle v moři by ji přišlo asi pěkně draho! Daniela Peštová (47) na dovolené s Pavolem… číst článek
Sexy Peštová se před Haberou blýskla: Na pláži se rozvalila v modelu za 10 tisíc! Sexy Peštová se před Haberou blýskla: Na pláži se rozvalila v modelu za 10 tisíc! Jsou spolu sedmnáct let, ale i tak chce být Daniela Peštová (47) před Paľem Haberou (55) neustále… číst článek
Tohle porota SuperStar ještě nezažila! Soutěžící Tadeáš prý není muž ani žena Tohle porota SuperStar ještě nezažila! Soutěžící Tadeáš prý není muž ani žena V soutěži SuperStar není o překvapení nouze a porota už si vyslechla kvalitní zpěv i tragické výkony.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová