Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Habera se pochlubil zaneřáděnou košilí syna: Pitval snad žábu? Habera se pochlubil zaneřáděnou košilí syna: Pitval snad žábu? Slovenský muzikant Pavol Habera (54) se na sociální síti pochlubil fotkou košile svého nejmladšího… číst článek
Daniela Peštová slaví 46! Co si nadělila za dárek a co jí popřál Habera? Daniela Peštová slaví 46! Co si nadělila za dárek a co jí popřál Habera? Topmodelka Daniela Peštová dnes slaví 46. narozeniny. Při pohledu na její dokonalou a sportem zpevněnou… číst článek
Černošský herec z Fontány pro Zuzanu se pochlubil novorozeným synem! Ale proč tají jeho jméno? Černošský herec z Fontány pro Zuzanu se pochlubil novorozeným synem! Ale proč tají jeho jméno? Proslavila ho trilogie romantických snímků Fontána pro Zuzanu. Herec tmavé pleti Ibrahim Maiga (53)… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová