Pavol Habera

Datum narození: 12.4.1962
Místo narození: Brezno
Profese: zpěvák, moderátor, skladatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Původně vystudovaný ekonom Pavol Habera již od mládí tíhl k muzice. Poprvé se hudebně projevil v kapele Avion, po té následovala kapela Team, s kterou hraje od roku 1988 dodnes. Od roku 1992 zároveň vydává i sólová alba.

Pavol Habera jako sólový zpěvák či člen skupiny Team nazpíval řadu nesmrtelných a někdy i zlidovělých hitů. Jeho publikum miluje například hity Láska, Boli sme raz milovaní, Kým ťa mám, Je to vo hviezdach, necestuj tým vlakom, Svet lásku má. Vystupuje také jako Paľo Habera.

Pavol Habera ovšem není jen muzikant, ale také muzikálový herec. K vidění je například v muzikálu Tři mušketýři. Je také skladatel. Pavol Habera složil například hudbu k nesmrtelnému hitu Karla Gotta Když muž se ženou snídá.

Ukázal se také jako herec. Ve filmech Fontána pre Zuzanu a Fontána pre Zuzanu 2, k druhému dílu pak složil také muziku.

Velkou diváckou popularitu získal také jako nemilosrdný kat a porotce v soutěži Česko Slovenská Superstar, kde porotcoval všechny tři proběhnuté ročníky. V roce 2013 usedne do poroty soutěže Česko Slovenská Superstaropět. Ke všem proběhlým ročníkum Česko Slovenská Superstar složil také Habera vždy hymnu.

Pavol Habera pravidelně sbírá hudební ocenění. V roce 1991 dosáhl dokonce na Zlatého slavíka, v témž roce vydal album Pavol Habera a navždy se stal součástí Česko Slovenské hudební scény.

Je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru, která už má také syna a tudíž je Paľo Habera dědečkem. Jeho druhou manželkou je česká modelka Daniela Peštová. S tou má Habera dvě děti, dcerku Ellu Joy Annu narozenou v New Yorku a syna Paula Henryho narozeného v Praze. Kuriózní je, že jeho syn i vnuk se narodili téměř ve stejné době.

 

Články o celebritě

Hvězdy slavily 100 let republiky: Herzigová z postele, Bouček vlajkou! Hvězdy slavily 100 let republiky: Herzigová z postele, Bouček vlajkou! Možná že běžně si na svou národnost ani nevzpomenou, ovšem díky 100. výročí ustanovení samostatného… číst článek
KONEC SLAVÍKŮ V ČECHÁCH! Co si budeme pamatovat? 10 roků, kdy Karel Gott prohrál... KONEC SLAVÍKŮ V ČECHÁCH! Co si budeme pamatovat? 10 roků, kdy Karel Gott prohrál... Nejočekávanější hudební akce roku, večer plný zábavy, muziky i zajímavých osobností. To všechno byl… číst článek
Habera odtajnil třetí vnouče! Dojemně vzpomínal na dětství dospělé dcery Habera odtajnil třetí vnouče! Dojemně vzpomínal na dětství dospělé dcery O tom, že čas neúprosně letí, ví už něco i zpěvák a porotce SuperStar Paľo Habera (56). Ještě má… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Petr Sepéši
Petr Sepéši
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Freddie Mercury
Freddie Mercury
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda