Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Topmodelka Tereza Maxová: Vrátila se na místo svatebního činu Topmodelka Tereza Maxová: Vrátila se na místo svatebního činu Vrátila se na místo, kde se její láska zpečetila. Modelka Tereza Maxová (45) si vzala svého dlouholetého… číst článek
Maxová s Herzigovou ukázaly maminky: Teď je jasné, po kom topmodelky zdědily krásu Maxová s Herzigovou ukázaly maminky: Teď je jasné, po kom topmodelky zdědily krásu Světové topmodelky Tereza Maxová (45) a Eva Herzigová (44) patří mezi naše nejkrásnější zástupkyně… číst článek
Nej outfity uplynulého týdne: Hluboký výstřih Sharon Stone a kulaté bříško Terezy Maxové Nej outfity uplynulého týdne: Hluboký výstřih Sharon Stone a kulaté bříško Terezy Maxové Uplynulé dny se ve světě celebrit opět nesly v duchu společenských událostí, filmových premiér a… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Tyra Banks
Tyra Banks
zobrazit profil Šárka Zdvořilá
Šárka Zdvořilá
zobrazit profil Tereza Brabcová
Tereza Brabcová
zobrazit profil Simona Krainová
Simona Krainová
zobrazit profil Cara Delevingne
Cara Delevingne
zobrazit profil Lucie  Dušková
Lucie Dušková
zobrazit profil Veronika Kopřivová
Veronika Kopřivová
zobrazit profil Elisabett Canalis
Elisabett Canalis