Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Tereza Maxová poprvé o svatbě: ANO s »cizím« prstenem! Tereza Maxová poprvé o svatbě: ANO s »cizím« prstenem! Tajná veselka jako obří mejdan! Taková byla říjnová svatba Terezy Maxové (45) a jejího dlouholetého… číst článek
Oslavy 17. listopadu celebrit: Těhotná Smetana schovávala břicho, Maxová vyvedla syna Oslavy 17. listopadu celebrit: Těhotná Smetana schovávala břicho, Maxová vyvedla syna Včerejší den se nesl ve znamení oslav 17. listopadu. Na Václavském náměstí proběhl Festival svobody,… číst článek
Halloween po česku: Z Herzigové, Maxové, Kurkové i Kerndlové jde strach Halloween po česku: Z Herzigové, Maxové, Kurkové i Kerndlové jde strach Čarodějnice, mrtvá nevěsta, zombie nebo kočičí žena. V pondělí se to na Halloween strašidly v ulicích… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Tereza Chlebovská
Tereza Chlebovská
zobrazit profil Zuzana Jandová
Zuzana Jandová
zobrazit profil Veronika Vařeková
Veronika Vařeková
zobrazit profil Michaela Bakala-Maláčová
Michaela Bakala-Maláčová
zobrazit profil Leona Grešáková
Leona Grešáková
zobrazit profil Iveta Lutovská-Vítová
Iveta Lutovská-Vítová
zobrazit profil Dominika Košťálová
Dominika Košťálová
zobrazit profil Hana Chymčáková
Hana Chymčáková