Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureského podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žijí převážně v Monaku.

 

Články o celebritě

Verešová se pustila do topmodelek: Končí na drogách! Zmínila i Herzigovou a Maxovou Verešová se pustila do topmodelek: Končí na drogách! Zmínila i Herzigovou a Maxovou Kde může, tam se Andrea Verešová (38) vystaví. Kam přijde, tam sklízí úspěch. Denně dře na své dokonalé… číst článek
Verešová (38) se hustě opřela do kolegyní z modelingu! Co řekla o Herzigové a Maxové? Verešová (38) se hustě opřela do kolegyní z modelingu! Co řekla o Herzigové a Maxové? Andrea Verešová je v posledních letech hlavně ženou v domácnosti. Než dala přednost rodičovským povinnostem,… číst článek
Topmodelka Eva Herzigová to s přítelem umí rozjet! Bude letos konečně svatba? Topmodelka Eva Herzigová to s přítelem umí rozjet! Bude letos konečně svatba? Rodačka z Litvínova a jedna z prvních topmodelek Eva Herzigová (45) se loni v březnu zasnoubila s… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Leontýna Šiřinová
Leontýna Šiřinová
zobrazit profil Raffaella Fico
Raffaella Fico
zobrazit profil Andrea Bezděková
Andrea Bezděková
zobrazit profil Olga Hrzánová manekýna
Olga Hrzánová manekýna
zobrazit profil Cara Delevingne
Cara Delevingne
zobrazit profil Karel Frýd
Karel Frýd
zobrazit profil Rozálie Havelková
Rozálie Havelková
zobrazit profil Melanie Knaussová Trumpová
Melanie Knaussová Trumpová