Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Tereza Maxová: Pochlubila se netradičním snubákem a luxusní kabelkou, která je jediná na světě! Tereza Maxová: Pochlubila se netradičním snubákem a luxusní kabelkou, která je jediná na světě! Topmodelka Tereza Maxová (46) měla před třemi dny první výročí od svatby s tureckým podnikatelem… číst článek
Šťastná Tereza Maxová: Slaví roční výročí svatby! Šťastná Tereza Maxová: Slaví roční výročí svatby! Už rok je topmodelka Tereza Maxová (46) vdanou paní. I když nikdy nepřiznala, že by toužila po svatbě,… číst článek
Celebrity na síti: Morávková se synem a Maxová s maminkou Celebrity na síti: Morávková se synem a Maxová s maminkou Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na některé z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Michaela Gleissnerová
Michaela Gleissnerová
zobrazit profil Zuzana Rosáková
Zuzana Rosáková
zobrazit profil Karolína Kurková
Karolína Kurková
zobrazit profil Romana Pavelková
Romana Pavelková
zobrazit profil Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
zobrazit profil Andrea Verešová
Andrea Verešová
zobrazit profil Fanny Neguesha
Fanny Neguesha
zobrazit profil Kristýna Kubíčková
Kristýna Kubíčková