Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Vévodkyně Meghan s Petrou Němcovou: Na svatbě ale Češka chyběla Vévodkyně Meghan s Petrou Němcovou: Na svatbě ale Češka chyběla Na královskou svatbu pozvaná nebyla, ale společnou fotku mají. Topmodelka Petra Němcová (38) a Megan,… číst článek
Tajemství účasti české modelky na královské svatbě: Maxová byla s Harrym lyžovat! Tajemství účasti české modelky na královské svatbě: Maxová byla s Harrym lyžovat! Proč Terezu Maxovou (46) s jejím mužem pozvali na královskou svatbu? Modelka se s princem Harrym… číst článek
Exhibice kreací v kapli sv. Jiří: Převálcovala šlechta neurozené? Exhibice kreací v kapli sv. Jiří: Převálcovala šlechta neurozené? Britský princ Harry a Američanka Meghan Markle vstoupili v sobotu v poledne na hradě Windsor… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Daniela Frantzová
Daniela Frantzová
zobrazit profil Heidi Klum
Heidi Klum
zobrazit profil Ester Sátorová
Ester Sátorová
zobrazit profil Karel Frýd
Karel Frýd
zobrazit profil Romana Pavelková
Romana Pavelková
zobrazit profil Radka Kocurová
Radka Kocurová
zobrazit profil Jana Šišková
Jana Šišková
zobrazit profil Tereza Maxová
Tereza Maxová