Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Tip na víkend: Orgastické módní prožitky na Štvanici. Dejte si je spolu s hvězdami! Tip na víkend: Orgastické módní prožitky na Štvanici. Dejte si je spolu s hvězdami! Prázdniny končí a nová společenská sezóna startuje prestižní světem sledovanou událostí,… číst článek
Luxusní sídla, byty za miliony a domy na pláži: Jak žijí české celebrity v zahraničí? Luxusní sídla, byty za miliony a domy na pláži: Jak žijí české celebrity v zahraničí? Trvalé bydliště mají v České republice, jakmile ale mají chvíli volna, sbalí kufry a odletí do teplých… číst článek
Karolína Kurková na nákupech: Od moře do Prahy nakoupit nábytek! Karolína Kurková na nákupech: Od moře do Prahy nakoupit nábytek! Živí ji móda, ale slabost má pro originální nábytek a bytové doplňky. Blesk zastihl Karolínu Kurkovou… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Veronika Vařeková
Veronika Vařeková
zobrazit profil Kateřina Votavová
Kateřina Votavová
zobrazit profil Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Veronika Fašinová Hejlíková
Veronika Fašinová Hejlíková
zobrazit profil Monika Leová
Monika Leová
zobrazit profil Claudia  Schiffer
Claudia Schiffer
zobrazit profil Kateřina  Krňanská
Kateřina Krňanská