Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Verešová (38) se hustě opřela do kolegyní z modelingu! Co řekla o Herzigové a Maxové? Verešová (38) se hustě opřela do kolegyní z modelingu! Co řekla o Herzigové a Maxové? Andrea Verešová je v posledních letech hlavně ženou v domácnosti. Než dala přednost rodičovským povinnostem,… číst článek
Topmodelka Eva Herzigová to s přítelem umí rozjet! Bude letos konečně svatba? Topmodelka Eva Herzigová to s přítelem umí rozjet! Bude letos konečně svatba? Rodačka z Litvínova a jedna z prvních topmodelek Eva Herzigová (45) se loni v březnu zasnoubila s… číst článek
Vedro rozpálilo i Terezu Maxovou. Odložila podprsenku a ukázala víc Vedro rozpálilo i Terezu Maxovou. Odložila podprsenku a ukázala víc V tomhle vedru je zničující nosit jakýkoliv kousek oblečení navíc. Topmodelka Tereza Maxová (46)… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Reeva Steenkamp
Reeva Steenkamp
zobrazit profil Lucie Králová
Lucie Králová
zobrazit profil Rozálie Havelková
Rozálie Havelková
zobrazit profil Gabriela Franková
Gabriela Franková
zobrazit profil Natálie Kotková
Natálie Kotková
zobrazit profil Kateřina  Krňanská
Kateřina Krňanská
zobrazit profil Martina Patačová
Martina Patačová
zobrazit profil Veronika Fašinová Hejlíková
Veronika Fašinová Hejlíková