Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Nej outfity uplynulého týdne: Hluboký výstřih Sharon Stone a kulaté bříško Terezy Maxové Nej outfity uplynulého týdne: Hluboký výstřih Sharon Stone a kulaté bříško Terezy Maxové Uplynulé dny se ve světě celebrit opět nesly v duchu společenských událostí, filmových premiér a… číst článek
Celebrity na pražském týdnu módy: Vrabčí hnízdo, banán kolem krku a krásky v plátnech Celebrity na pražském týdnu módy: Vrabčí hnízdo, banán kolem krku a krásky v plátnech Čím šílenější model české krásky z různých odvětví českého showbyznysu na týdnu módy Mercedes-Benz… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Modelka Eva Herzigová slaví 44 Ťukněte si s celebritou! Modelka Eva Herzigová slaví 44 44. narozeniny dnes slaví modelka a herečka Eva Herzigová. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Eliška Bučková
Eliška Bučková
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Ivana Christová
Ivana Christová
zobrazit profil Petra Němcová
Petra Němcová
zobrazit profil Fanny Neguesha
Fanny Neguesha
zobrazit profil Kristýna Kubíčková
Kristýna Kubíčková
zobrazit profil Terezie Dobrovolná
Terezie Dobrovolná
zobrazit profil Zuzana Rosáková
Zuzana Rosáková