Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové. Se svým manželem, tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, žije převážně v Monaku.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

TEREZA MAXOVÁ - VŠE O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Podnikatele Buraka Oymena, s nímž vychovává tři děti (kromě Tobiase, dceru Mínu a syna Aidena), si vzala 1. října 2016.

 

Články o celebritě

Exhibice kreací v kapli sv. Jiří: Převálcovala šlechta neurozené? Exhibice kreací v kapli sv. Jiří: Převálcovala šlechta neurozené? Britský princ Harry a Američanka Meghan Markle vstoupili v sobotu v poledne na hradě Windsor… číst článek
SVATBA HARRYHO A MEGHAN: 15 perliček z události roku! SVATBA HARRYHO A MEGHAN: 15 perliček z události roku! Středověký hrad, konzervativní královská rodina a nejmodernější nevěsta, kterou zatím rod Windsorů… číst článek
Češky na královské svatbě: Tereza Maxová a osobní „dietářka“ prince Harryho Češky na královské svatbě: Tereza Maxová a osobní „dietářka“ prince Harryho Tak tohle čekal jen málokdo! Na královskou svatbu přiletěla také česká modelka Tereza Maxová… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Eliška Bučková
Eliška Bučková
zobrazit profil Tereza Franková
Tereza Franková
zobrazit profil Rosie Huntington-Whiteley
Rosie Huntington-Whiteley
zobrazit profil Andrea Verešová
Andrea Verešová
zobrazit profil Diana Kratochvílová
Diana Kratochvílová
zobrazit profil Dee Ocleppo
Dee Ocleppo
zobrazit profil Kristýna Kubíčková
Kristýna Kubíčková
zobrazit profil Rozálie Havelková
Rozálie Havelková