Pavlína Němcová

Datum narození: 18. 2. 1975
Místo narození: Děčín
Profese: modelka, herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Česká topmodelka Pavlína Němcová je jednou z těch, jejichž půvaby si dobyly celý svět.

Ještě před maturitou odjela Pavlína Němcová do Paříže, kam ji pozvala prestižní francouzská modelingová agentura. Manekýnou být ale nechtěla. Cestu brala spíš jen jako výlet. Pak se z ní ale vedle Evy Herzigové a Terezy Maxové vyklubala úspěšná topmodelka. Stala se tváří mnoha zahraničních firem.

Už v sedmnácti se Pavlína Němcová vdala a o rok později porodila syna Alaina. Po krušném rozvodu jí ale dítě tamní úřady vzaly a svěřili ho do péče otce. Ve čtrnácti se mohl Alain rozhodnout, se kterým z rodičů chce žít. Vybral si matku. V roce 2012 bydlela spolu se synem nedaleko Paříže.

Pavlína Němcová vystudovala práva na Sorbonně, jedné z nejstarších univerzit v Evropě. Ve Francii a v americkém New Yorku absolvovala navíc kurzy herectví, kterému se věnuje dodnes. Zahrála si v britském snímku Útěk z Colditzu nebo v italsko-českém dramatu Případ nevěrné Kláry. V roli reportérky zpovídala francouzskou šansoniérku Edith Piaf ze stejnojmenného snímku. Podílí se také na produkci historického filmu Devadesát tři.

Pavlína Němcová založila vlastní nadaci Šance Pavlíny Němcové. S ní se snaží starat o děti vycházející z dětských domovů. 

 

Další Modelky

zobrazit profil Pavlína Babůrková
Pavlína Babůrková
zobrazit profil Martina Dvořáková
Martina Dvořáková
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Barbara Kautmanová
Barbara Kautmanová
zobrazit profil Terezie Dobrovolná
Terezie Dobrovolná
zobrazit profil Dominika Košťálová
Dominika Košťálová
zobrazit profil Krystyna Pyszková
Krystyna Pyszková
zobrazit profil Gabriela Dvořáková
Gabriela Dvořáková