Tereza Maxová

Datum narození: 31. 8. 1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: topmodelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureckého podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žili převážně v Monaku.

V létě 2019 Tereza Maxová médiím prozradila, že se hodlá vrátit do Česka.

 

Články o celebritě

Známá ikona modelingu v slzách! Náhlý skon manžela Známá ikona modelingu v slzách! Náhlý skon manžela Modelingová legenda Milada Karasová (65) zažívá možná ty nejtěžší chvíle v životě! Nečekaně se totiž... číst článek
Královna modelek Milada Karasová v slzách: Náhlý skon manžela! Královna modelek Milada Karasová v slzách: Náhlý skon manžela! Významná česká ex-modelka Milada Karasová (71), která je zakladatelkou agentury Czechoslovak Models,... číst článek
Tereza Maxová (50) v začátcích: Nezajímavá brunetka, která dobyla svět!  Tereza Maxová (50) v začátcích: Nezajímavá brunetka, která dobyla svět! Je to opravdu ona? Napadne každého, kdo vidí fotku Terezy Maxové (50) v hnědém kostýmku, kdy teprve ... číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Iveta Lutovská-Vítová
Iveta Lutovská-Vítová
zobrazit profil Radka Kocurová
Radka Kocurová
zobrazit profil Veronika Kašpárková
Veronika Kašpárková
zobrazit profil Jitka Randárová
Jitka Randárová
zobrazit profil Monika Žídková
Monika Žídková
zobrazit profil Tereza Kačerová
Tereza Kačerová
zobrazit profil Veronika Fašinová Hejlíková
Veronika Fašinová Hejlíková