Tereza Maxová | Celebwiki.cz

Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: modelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureského podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žijí převážně v Monaku.

 

Články o celebritě

Palo Habera se po třiceti letech navlékl do legendárních upnutých šortek „haberovek“! Palo Habera se po třiceti letech navlékl do legendárních upnutých šortek „haberovek“! Palo Habera, coby frontman dnes již legendární slovenské skupiny Team, přiváděl své fanynky počátkem… číst článek
Krásky Maxová, Peštová i Alagičová odhalily, kdo je kdysi zlobil! Krásky Maxová, Peštová i Alagičová odhalily, kdo je kdysi zlobil! Po celém světě si 11. dubna sourozenci přejí krásný den, protože je jejich den - Mezinárodní den… číst článek
Šediny a pytle pod očima! Topmodelka Pořízková slaví 54 let a odhalila pravou tvář Šediny a pytle pod očima! Topmodelka Pořízková slaví 54 let a odhalila pravou tvář Usměvavá česká kráska, které se jedné z prvních ve světě dostalo označení topmodelka, Pavlína Pořízková,… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Olga Hrzánová manekýna
Olga Hrzánová manekýna
zobrazit profil Andrea Kalousová
Andrea Kalousová
zobrazit profil Raffaella Fico
Raffaella Fico
zobrazit profil Amra Silajdžič
Amra Silajdžič
zobrazit profil Eva Klímková
Eva Klímková
zobrazit profil Alena Buffon - Šeredová
Alena Buffon - Šeredová
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Melanie Vančurová
Melanie Vančurová