Tereza Maxová | Celebwiki.cz

Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: topmodelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureckého podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žili převážně v Monaku.

V létě 2019 Tereza Maxová médiím prozradila, že se hodlá vrátit do Česka.

 

Články o celebritě

Jitka Schneiderová plánuje svatbu: Chce syna Terezy Maxové! Jitka Schneiderová plánuje svatbu: Chce syna Terezy Maxové! Jen co se Tereza Maxová (48) pochlubila, v jakého fešáka se její nejstarší syn Tobias (19) klube,… číst článek
Z malé uličnice modelkou! Poznáte, která z holčiček je Tereza Maxová? Z malé uličnice modelkou! Poznáte, která z holčiček je Tereza Maxová? Připomenout si, jak moc děsné byly outfity, které jsme před lety nosili a jak strašlivě – většinou… číst článek
Topmodelka Tereza Maxová: Na Vánoce mizí z Česka! Proč nebude hromada dárků? Topmodelka Tereza Maxová: Na Vánoce mizí z Česka! Proč nebude hromada dárků? I když se Tereza Maxová (48) s manželem Burakem Oymenem (46) a dětmi natrvalo přestěhovala do Česka,… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Raffaella Fico
Raffaella Fico
zobrazit profil Cicciolina Ilona Staller
Cicciolina Ilona Staller
zobrazit profil Kateřina  Krňanská
Kateřina Krňanská
zobrazit profil Dominika Mesarošová
Dominika Mesarošová
zobrazit profil Miroslava Pikolová
Miroslava Pikolová
zobrazit profil Tereza Kačerová
Tereza Kačerová
zobrazit profil Eva Klímková
Eva Klímková
zobrazit profil Petra Němcová
Petra Němcová