Tereza Maxová | Celebwiki.cz

Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: topmodelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureckého podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žili převážně v Monaku.

V létě 2019 Tereza Maxová médiím prozradila, že se hodlá vrátit do Česka.

 

Články o celebritě

Modelka Tereza Maxová: Proč prchá z Monaka? Modelka Tereza Maxová: Proč prchá z Monaka? Udělala odvážné rozhodnutí, které málokdo chápe. Topmodelka Tereza Maxová (48), která si zařídila… číst článek
Topmodelka Maxová po 30 letech zpět v Česku! Proč prchá z Monaka? Topmodelka Maxová po 30 letech zpět v Česku! Proč prchá z Monaka? Známá topmodelka Tereza Maxová (48) se rozhodla k velké životní změně. Po dlouhých třiceti letech… číst článek
Topmodelka Tereza Maxová: V kůži za 85 tisíc! Topmodelka Tereza Maxová: V kůži za 85 tisíc! Už nějaký čas žije topmodelka Tereza Maxová (48) s rodinou v Praze, kam se přestěhovala z Monaka.… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Alena Buffon - Šeredová
Alena Buffon - Šeredová
zobrazit profil Veronika Fašinová Hejlíková
Veronika Fašinová Hejlíková
zobrazit profil Cara Delevingne
Cara Delevingne
zobrazit profil Rosie Huntington-Whiteley
Rosie Huntington-Whiteley
zobrazit profil Pavlína Babůrková
Pavlína Babůrková
zobrazit profil Lucie Hadašová
Lucie Hadašová
zobrazit profil Kateřina Kasanová
Kateřina Kasanová