Tereza Maxová | Celebwiki.cz

Tereza Maxová

Datum narození: 31. 8. 1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: topmodelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureckého podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žili převážně v Monaku.

V létě 2019 Tereza Maxová médiím prozradila, že se hodlá vrátit do Česka.

 

Články o celebritě

Maxová a její maminka: Tady se geny nezapřou! Maxová a její maminka: Tady se geny nezapřou! Vypadají jako sestry, ale pravda je taková, že maminka Terezy Maxové (48) na svůj věk rozhodně nevyp... číst článek
Tady se geny nezapřou! Maminka Terezy Maxové (48) Alena (70) zraje jako víno Tady se geny nezapřou! Maminka Terezy Maxové (48) Alena (70) zraje jako víno Jsou jako sestry, ale pravda je jiná. Paní Alena Maxová, maminka známé modelky Terezy, ovšem na sedm... číst článek
Tereza Maxová se odhalila v plavkách! Na prahu padesátky a po třech dětech Tereza Maxová se odhalila v plavkách! Na prahu padesátky a po třech dětech Za rok a dva měsíce jí bude padesát. Na svět přivedla tři děti. Přesto se Tereza Maxová (48) nemusí ... číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Barbora Podzimková
Barbora Podzimková
zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Dee Ocleppo
Dee Ocleppo
zobrazit profil Pavlína Němcová
Pavlína Němcová
zobrazit profil Monika Leová
Monika Leová
zobrazit profil Karel Frýd
Karel Frýd
zobrazit profil Denisa Dvořáková
Denisa Dvořáková
zobrazit profil Margarita Aranhaová
Margarita Aranhaová