Tereza Maxová | Celebwiki.cz

Tereza Maxová

Datum narození: 31. 8. 1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: topmodelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureckého podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žili převážně v Monaku.

V létě 2019 Tereza Maxová médiím prozradila, že se hodlá vrátit do Česka.

 

Články o celebritě

Jsem táta, zářil Muradov... Blahopřejí zpěvačky, modelky i Vémola s Véghem! Jsem táta, zářil Muradov... Blahopřejí zpěvačky, modelky i Vémola s Véghem! Zřejmě nejzářivější klenot současné tuzemské scény MMA slaví největší životní vítězství. Uzbecko-čes... číst článek
Neustávající příval gratulací! Porod Bagárové dojal Jasminu i prsatici Lelu Neustávající příval gratulací! Porod Bagárové dojal Jasminu i prsatici Lelu Půvabná zpěvačka Monika Bagárová (25) se ve středu 27. května stala maminkou, když dala život dcerce... číst článek
Hvězdné sudičky dojal porod Šeredové (42): Magické datum a italské překvapení! Hvězdné sudičky dojal porod Šeredové (42): Magické datum a italské překvapení! Ode dne, kdy se stala potřetí mámou, je Alena Šeredová (42) zavalená pocitem štěstí a také množstvím... číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Kateřina Votavová
Kateřina Votavová
zobrazit profil Lucie  Dušková
Lucie Dušková
zobrazit profil Petra Minářová
Petra Minářová
zobrazit profil Lenka Taussigová Kocmanová
Lenka Taussigová Kocmanová
zobrazit profil Silvia Kucherenko
Silvia Kucherenko
zobrazit profil Raffaella Fico
Raffaella Fico
zobrazit profil Tereza Kačerová
Tereza Kačerová