Tereza Maxová

Datum narození: 31. 8. 1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: topmodelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureckého podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žili převážně v Monaku.

V létě 2019 Tereza Maxová médiím prozradila, že se hodlá vrátit do Česka.

 

Články o celebritě

Nestárnoucí Daniela Peštová: Na obálce známého magazínu září dnes... stejně jako před 30 lety! Nestárnoucí Daniela Peštová: Na obálce známého magazínu září dnes... stejně jako před 30 lety! Jen těžko se věří tomu, že je modelce Daniele Peštové (53) tolik, kolik jí je. Člověk by se skoro do... číst článek
Udílení cen Czech Grand Design plné hvězd: Bartoška opět ve formě Udílení cen Czech Grand Design plné hvězd: Bartoška opět ve formě Ve Stavovském divadle byly v neděli předány ceny Czech Grand Design za rok 2023. Slavnostní večer si... číst článek
Maxová, Pizingerová, Borhyová i Mašlíková: Vyrazily na Staromák! Maxová, Pizingerová, Borhyová i Mašlíková: Vyrazily na Staromák! Dbají na tradice, užívají si adventní čas! Víme, že k vánočním svátkům neodmyslitelně patří stromeče... číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Veronika Kašáková
Veronika Kašáková
zobrazit profil Sarah Horáková
Sarah Horáková
zobrazit profil Kristýna Malířová
Kristýna Malířová
zobrazit profil Melanie Vančurová
Melanie Vančurová
zobrazit profil Jitka Nováčková
Jitka Nováčková
zobrazit profil Adéla  Rezková
Adéla Rezková
zobrazit profil Diana Kobzanová
Diana Kobzanová
zobrazit profil Jitka Randárová
Jitka Randárová