Tereza Maxová | Celebwiki.cz

Tereza Maxová

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Pardubice
Výška: 179 cm
Profese: topmodelka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Topmodelka Tereza Maxová byla tváří několika světově známých značek i časopisů. Módní návrháři se o ni doslova prali. Kráska založila Nadaci Terezy Maxové.

Po gymnáziu studovala dva roky práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Do Paříže odjela modelka Tereza Maxová hned po Sametové revoluci 1989. Francouzsky vůbec neuměla. Její první katalog byl na pletené svetry pro těhotné matky.

TEREZA MAXOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Poté se dostala na titulní strany nejprestižnějších módních časopisů. Modelka Tereza Maxová zná všechna významná přehlídková mola. Fotografové si pochvalovali maximální odhodlání a energii, kterou jim Tereza Maxová nabízela. Měl o ni zájem i americký režisér Chuck Russell, který jí nabídl roli po boku svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Hereckou slávu odmítla kvůli neznalosti angličtiny.

O TEREZE MAXOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svou nadací se snaží Tereza Maxová pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem. Získala pro ně už na dvě stovky milionů korun. V roce 2012 převzala ocenění Významná česká žena.

V roce 2002 se vdala za dánského tenistu Federika Fetterleina. Porodila mu syna Tobiase. Manželství ale nevydrželo. Tureckého podnikatele Buraka Oymena, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena, si vzala 1. října 2016. Žili převážně v Monaku.

V létě 2019 Tereza Maxová médiím prozradila, že se hodlá vrátit do Česka.

 

Články o celebritě

Vdova po Formanovi (✝86) Martina (54) na jachtě: Vystavila nadupaný dekolt! Vdova po Formanovi (✝86) Martina (54) na jachtě: Vystavila nadupaný dekolt! Spisovatelka Martina Formanová (54) se po smrti manžela rozhodla projít v americkém New Yorku kurzem… číst článek
Zpátky v sedle! Tereza Maxová překonala velký strach Zpátky v sedle! Tereza Maxová překonala velký strach Nikdy není pozdě začít, nebo spíš navázat na to, s čím jste přestali. To dobře ví i Tereza Maxová… číst článek
Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Popelka patří mezi nejoblíbenější pohádky holčiček. Pro Alenu Šeredovou (41) se sen stal realitou,… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Tereza Fajksová
Tereza Fajksová
zobrazit profil Pavlína Němcová
Pavlína Němcová
zobrazit profil Ivana Christová
Ivana Christová
zobrazit profil Fanny Neguesha
Fanny Neguesha
zobrazit profil Jana Šišková
Jana Šišková
zobrazit profil Markéta Kazdová
Markéta Kazdová
zobrazit profil Zuzana Rosáková
Zuzana Rosáková