Jakub Vágner

Datum narození: 24.12.1981
Místo narození: Praha
Profese: rybář

Související celebrity

Životopis

Jakub Vágner se stal jedním z nejznámějších českých rybářů a držitelem několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Původně se přitom věnoval hudbě, k níž ho přivedla rodina, zejména otec, někdejší popová hvězda Karel Vágner.

Poprvé Jakub Vágner rybařil v pěti letech, k vodě ho brával pradědeček. Od útlého věku se věnoval také hře na kontrabas, cvičil na něj sedm hodin denně a později pokračoval studiem na konzervatoři. Rybaření ale podlehl natolik, že ze školy nakonec odešel.

JAKUB VÁGNER BYL BEZDOMOVEC

Po rozepři s otcem Jakub Vágner odletěl do Austrálie, kde si z počátku přivydělával mytím nádobí. Později vyplul na moře jako průvodce lovu žraloků, mečounů a tuňáků. Seznámil se s nejznámějším australským rybářem Rexem Huntem, který ho naučil svému řemeslu.

Od protinožců sil nakonec vrátil a stal se prvním českým sportovním rybářem. Vyrazil na expedice do Amazonie, Indie, Mongolska či afrického Konga vstříc těm největším sladkovodním obrům. Chytil například indický postrach zvaný goonche, obra o váze 87 kilogramů navyklého na lidské maso, sumce piraíba važícího 215 kilogramů nebo arapaimu o délce 307 centimetrů a váze přesahující 150 kilogramů. Jeho úlovky pravidelně navyšují světové rekordy.

Svá dobrodružství představil v pořadech České televize. Jako jediný Čech v historii má navíc svou relaci i na zahraničním kanále National Geographic. Nazval ji Rybí bojovník. Vodní svět shrnul také jako autor knih Můj přítel sumec a Můj život s rybami.

Své úlovky Jakub Vágner nikdy nejedl, vrací je zpět přírodě. Stará se i o rybářskou osvětu. Pověst mu poněkud poškodily údajné drahé přednášky na základních školách nebo zpochybnění úlovků rybářskými odborníky.

O JAKUBOVI VÁGNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Výlety k vodě si žívala jeho někdejší přítelkyně Jana Krajlová, se kterou se seznámil v roce 2010 na pražském pivním festivalu či též novinářka Štěpánka Decastelo. Ani jeden z nich nevyšel. Posléze se dal dohromady s modelkou Eliškou Bučkovou.

 

Články o celebritě

Eliška Bučková si zkouší svatební šaty! Bude veselka s rybářem? Eliška Bučková si zkouší svatební šaty! Bude veselka s rybářem? Eliška Bučková (28) a Jakub Vágner (36) tvoří zamilovanou dvojici již víc než dva roky. Už spolu… číst článek
Bučková jako hodinová manželka: Místo modelingu tapetuje a natírá starý stůl  Bučková jako hodinová manželka: Místo modelingu tapetuje a natírá starý stůl Ze světa modelingu Eliška Bučková (28) už dávno zmizela. Podpatky a sexy spodní prádlo vyměnila za… číst článek
Dcera Vágnerové bude nosit klučičí věci! Žádné barbie, jen pruty, říká Jakub Dcera Vágnerové bude nosit klučičí věci! Žádné barbie, jen pruty, říká Jakub Muzikálová zpěvačka Tereza Vágnerová (25) je zasnoubená a navíc s partnerem brzy přivítají na svět… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Brož
Lukáš Brož
zobrazit profil Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie
zobrazit profil Michal Špit
Michal Špit
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
zobrazit profil Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík
zobrazit profil Jaroslav Radoň
Jaroslav Radoň
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil