Jakub Vágner

Datum narození: 24.12.1981
Místo narození: Praha
Profese: rybář

Související celebrity

Životopis

Jakub Vágner se stal jedním z nejznámějších českých rybářů a držitelem několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Původně se přitom věnoval hudbě, k níž ho přivedla rodina, zejména otec, někdejší popová hvězda Karel Vágner.

Poprvé Jakub Vágner rybařil v pěti letech, k vodě ho brával pradědeček. Od útlého věku se věnoval také hře na kontrabas, cvičil na něj sedm hodin denně a později pokračoval studiem na konzervatoři. Rybaření ale podlehl natolik, že ze školy nakonec odešel.

JAKUB VÁGNER BYL BEZDOMOVEC

Po rozepři s otcem Jakub Vágner odletěl do Austrálie, kde si z počátku přivydělával mytím nádobí. Později vyplul na moře jako průvodce lovu žraloků, mečounů a tuňáků. Seznámil se s nejznámějším australským rybářem Rexem Huntem, který ho naučil svému řemeslu.

Od protinožců sil nakonec vrátil a stal se prvním českým sportovním rybářem. Vyrazil na expedice do Amazonie, Indie, Mongolska či afrického Konga vstříc těm největším sladkovodním obrům. Chytil například indický postrach zvaný goonche, obra o váze 87 kilogramů navyklého na lidské maso, sumce piraíba važícího 215 kilogramů nebo arapaimu o délce 307 centimetrů a váze přesahující 150 kilogramů. Jeho úlovky pravidelně navyšují světové rekordy.

Svá dobrodružství představil v pořadech České televize. Jako jediný Čech v historii má navíc svou relaci i na zahraničním kanále National Geographic. Nazval ji Rybí bojovník. Vodní svět shrnul také jako autor knih Můj přítel sumec a Můj život s rybami.

Své úlovky Jakub Vágner nikdy nejedl, vrací je zpět přírodě. Stará se i o rybářskou osvětu. Pověst mu poněkud poškodily údajné drahé přednášky na základních školách nebo zpochybnění úlovků rybářskými odborníky.

O JAKUBOVI VÁGNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Výlety k vodě si žívala jeho někdejší přítelkyně Jana Krajlová, se kterou se seznámil v roce 2010 na pražském pivním festivalu či též novinářka Štěpánka Decastelo. Ani jeden z nich nevyšel. Posléze se dal dohromady s modelkou Eliškou Bučkovou.

 

Články o celebritě

Bučková s Průšovou se na dovolené rozjely: Tančily přímo na ulici Bučková s Průšovou se na dovolené rozjely: Tančily přímo na ulici I když už létu dávno odzvonilo, mnohé české celebrity se i tak rozhodly odjet na dovolenou. Do Itálie… číst článek
Eliška Bučková se dočkala! Raduje se z malé Sofinky! Eliška Bučková se dočkala! Raduje se z malé Sofinky! Nedávno se modelka Eliška Bučková (28) pochlubila, že se těší na přírůstek v rodině. Nyní už se spolu… číst článek
Bučková oznámila radostnou novinu: S Vágnerem čekají přírůstek do rodiny! Bučková oznámila radostnou novinu: S Vágnerem čekají přírůstek do rodiny! Mají se na co těšit. Eliška Bučková (28) s Jakubem Vágnerem (35) budou mít co nevidět plné ruce práce.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Alban Jusufi
Alban Jusufi
zobrazit profil Jaroslav Radoň
Jaroslav Radoň