Jakub Vágner

Datum narození: 24.12.1981
Místo narození: Praha
Profese: rybář

Související celebrity

Životopis

Jakub Vágner se stal jedním z nejznámějších českých rybářů a držitelem několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Původně se přitom věnoval hudbě, k níž ho přivedla rodina, zejména otec, někdejší popová hvězda Karel Vágner.

Poprvé Jakub Vágner rybařil v pěti letech, k vodě ho brával pradědeček. Od útlého věku se věnoval také hře na kontrabas, cvičil na něj sedm hodin denně a později pokračoval studiem na konzervatoři. Rybaření ale podlehl natolik, že ze školy nakonec odešel.

JAKUB VÁGNER BYL BEZDOMOVEC

Po rozepři s otcem Jakub Vágner odletěl do Austrálie, kde si z počátku přivydělával mytím nádobí. Později vyplul na moře jako průvodce lovu žraloků, mečounů a tuňáků. Seznámil se s nejznámějším australským rybářem Rexem Huntem, který ho naučil svému řemeslu.

Od protinožců sil nakonec vrátil a stal se prvním českým sportovním rybářem. Vyrazil na expedice do Amazonie, Indie, Mongolska či afrického Konga vstříc těm největším sladkovodním obrům. Chytil např. indický postrach zvaný goonche, obra o váze 87 kilogramů navyklého na lidské maso, sumce piraíba važícího 215 kilogramů nebo arapaimu o délce 307 centimetrů a váze přesahující 150 kilogramů. Jeho úlovky pravidelně navyšují světové rekordy.

Svá dobrodružství představil v pořadech České televize. Jako jediný Čech v historii má navíc svou relaci i na zahraničním kanále National Geographic. Nazval ji Rybí bojovník. Vodní svět shrnul také jako autor knih Můj přítel sumec a Můj život s rybami.

Své úlovky Jakub Vágner nikdy nejedl, vrací je zpět přírodě. Stará se i o rybářskou osvětu. Pověst mu poněkud poškodily údajné drahé přednášky na základních školách nebo zpochybnění úlovků rybářskými odborníky.

O JAKUBU VÁGNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Výlety k vodě si užívala jeho někdejší přítelkyně Jana Krajlová, se kterou se seznámil v roce 2010 na pražském pivním festivalu či též novinářka Štěpánka Decastelo. Ani jeden z nich nevyšel. Posléze se dal dohromady s s modelkou a Miss Česka 2008 Eliškou Bučkovou. V září 2018 modelka oznámila jejich rozchod.

 

Články o celebritě

Co se stalo? Bučková vztah s Vágnerem označila za přátelství. Láska někam zmizela Co se stalo? Bučková vztah s Vágnerem označila za přátelství. Láska někam zmizela Jsou to přesně tři roky, co přeskočila jiskra mezi Eliškou Bučkovou (29) a Jakubem Vágnerem (36)… číst článek
Rybář Jakub Vágner podstoupil bolestivý zákrok! Bude ho ošetřovat Bučková? Rybář Jakub Vágner podstoupil bolestivý zákrok! Bude ho ošetřovat Bučková? Kvůli nejrůznějším rybím úlovkům už procestoval Jakub Vágner (36) snad celý svět a kolikrát se vrátil… číst článek
Bučková s Vágnerem: Po společném měsíci na rybách šli od sebe! Bučková s Vágnerem: Po společném měsíci na rybách šli od sebe! Den co den, celý červenec se život Elišky Bučkové (29) a Jakuba Vágnera (36) točil kolem rybářských… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák