Eva Salzmannová

Eva Salzmannová

Datum narození: 8.10.1957
Místo narození: Karlovy Vary
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Eva Salzmannová je česká herečka a divadelní pedagožka. Momentálně žije již se svým třetím manželem Karlem Steigerwaldem.

Eva Salzmannová pochází z rodiny bankéře a politika Richarda Salzmanna. Po maturitě na gymnáziu vystudovala herectví na pražské DAMU. Po studiu hrála několik let na scéně alternativního Divadla na okraji.

V roce 1990 Eva Salzmannová krátce hrála v Národním divadle, poté si vyzkoušela angažmá také v Divadle Na zábradlí a hostovala v Divadle na Vinohradech. Po čtyřech letech se vrátila do Národního divadla, a od roku 1996 vyučuje herectví na pražské DAMU.

Kromě divadla si Eva Salzmannová zahrála také v několika filmech. Divákům se představila například v dílech Maryška, Bolero nebo Normal.

Eva Salzmannová vede poměrně bouřlivý osobní život. Herečka byla už třikrát vdaná. Prvním manželem byl podnikatel Jiří Matějček, druhým herec Ondřej Pavelka a momentálně Salzmannová žije s novinářem Karlem Steigerwaldem.

 

Články o celebritě

Poslední rozloučení s Lubou Skořepovou (†93): Tajný scénář pohřbu! Poslední rozloučení s Lubou Skořepovou (†93): Tajný scénář pohřbu! Luba Skořepová (†93) alias Aranka z legendárního seriálu Chalupáři den před Štědrým večerem navždy… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Hvězda Vyprávěj Kajnarová dnes slaví 34! Ťukněte si s celebritou! Hvězda Vyprávěj Kajnarová dnes slaví 34! 34. narozeniny dnes slaví herečka a dabérka Zuzana Kajnarová! Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek
Národní divadlo připravuje dvě benefiční akce Národní divadlo připravuje dvě benefiční akce V souvislosti s vánočními svátky připravuje Národní divadlo v Praze (ND) dvě benefiční akce. První… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Roman Štabrňák
Roman Štabrňák
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý
zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová
zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý