Eva Salzmannová

Eva Salzmannová

Datum narození: 8.10.1957
Místo narození: Karlovy Vary
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Eva Salzmannová je česká herečka a divadelní pedagožka. Momentálně žije již se svým třetím manželem Karlem Steigerwaldem.

Eva Salzmannová pochází z rodiny bankéře a politika Richarda Salzmanna. Po maturitě na gymnáziu vystudovala herectví na pražské DAMU. Po studiu hrála několik let na scéně alternativního Divadla na okraji.

V roce 1990 Eva Salzmannová krátce hrála v Národním divadle, poté si vyzkoušela angažmá také v Divadle Na zábradlí a hostovala v Divadle na Vinohradech. Po čtyřech letech se vrátila do Národního divadla, a od roku 1996 vyučuje herectví na pražské DAMU.

Kromě divadla si Eva Salzmannová zahrála také v několika filmech. Divákům se představila například v dílech Maryška, Bolero nebo Normal.

Eva Salzmannová vede poměrně bouřlivý osobní život. Herečka byla už třikrát vdaná. Prvním manželem byl podnikatel Jiří Matějček, druhým herec Ondřej Pavelka a momentálně Salzmannová žije s novinářem Karlem Steigerwaldem.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Hvězda Vyprávěj Kajnarová dnes slaví 34! Ťukněte si s celebritou! Hvězda Vyprávěj Kajnarová dnes slaví 34! 34. narozeniny dnes slaví herečka a dabérka Zuzana Kajnarová! Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek
Národní divadlo připravuje dvě benefiční akce Národní divadlo připravuje dvě benefiční akce V souvislosti s vánočními svátky připravuje Národní divadlo v Praze (ND) dvě benefiční akce. První… číst článek
Pohřeb herce Marka Ronce: Pavelka přišel s milenkou, potkali se s jeho ex! Pohřeb herce Marka Ronce: Pavelka přišel s milenkou, potkali se s jeho ex! Nad rakví herce Marka Ronce (†48), který se upil k smrti, promluvil jeho kolega Ondřej… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Pierce Brosnan
Pierce Brosnan
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain