Rafael Nadal

Datum narození: 3.6.1986
Místo narození: Manacro, Španělsko
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Rafael Nadal je španělský profesionální tenista, olympijský vítěz z Pekingu, jeden z nejlepších antukářů historie a držitel kariérního Grand Slamu.

Rafael Nadal se narodil 3. června 1986 v Manacoru na Mallorce Ana Marii a Sebastianovi Nadalovým. Má mladší sestru Mariu Isabel. K tenisu se dostal už ve třech letech díky svému strýci Tonimu, který ho trénuje dodnes. Ve svých osmi letech vyhrál Rafael Nadal regionální mistrovství v kategorii do 12 let a bylo zřejmé, že v něm dřímá obrovský talent. Tehdy hrál Nadal ještě fotbal, ale tenis byl později na prvním místě.

Rafael Nadal se podíval na profesionální okruh v roce 2001. Ve svých sedmnácti letech na turnaji Masters v Miami poprvé porazil Rogera Federera a stal se nejmladším hráčem, který prošel do 3. kola od dob Borise Beckera. Jeho silový tenis soupeřům nedával šanci a v současnosti je Nadal těžko porazitelný, především na antuce. Bývá také kritizován za dlouhé pauzy mezi výměnami.

Rafael Nadal se poprvé stal světovou jedničkou 18. srpna 2008, ve stejném roce vyhrál na olympiádě v Pekingu ve dvouhře. Na pozici světové jedničky vydržel nepřetržitě 46 týdnů a to do 6. července 2009, kdy ho vystřídala staronová jednička Roger Federer. Nadal dosáhl kariérního Grand Slamu v roce 2010. Vyhrál Australian Open (2009), dvakrát US Open (2010, 2013), dvakrát Wimbledon (2008, 2010) a neuvěřitelnou bilanci má na French Open. Mezi roky 2005 – 2014 vyhrál turnaj devětkrát, jen 2009 netriumfoval. Byl dvakrát ve finále Turnaje Mistrů (2010, 2013).

Rafael Nadal sehrál památný zápas s českým tenistou Lukášem Rosolem, který ho přemohl na Wimbledonu 2012 ve druhém kole. Později vyšlo najevo, že byl Nadal limitován zraněním a dalších osm měsíců se léčil se zánětem v koleně. Pětisetová bitva dopadla 6:7 (9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 ve prospěch Rosola.

Rafael Nadal je také velkým fanouškem fotbalu a otevřeně podporuje kluby Real Madrid a RCD Mallorca. Udržuje už 8 let vztah se studentkou podnikové ekonomiky v Londýně Xiscou Perello, která se drží spíše v ústraní.

 

Články o celebritě

Mistr mistrů. V éře Supermanů má Djokovič odznaky výjimečnosti  Mistr mistrů. V éře Supermanů má Djokovič odznaky výjimečnosti Hraje tenis v éře dvou Supermanů, kteří dokázali všechno, co bylo v lidských silách. A ještě mnohem… číst článek
Češi o revoluci v Davis Cupu: Hrůza, nepochopitelné, ztrácí to celé smysl Češi o revoluci v Davis Cupu: Hrůza, nepochopitelné, ztrácí to celé smysl Za hrůzu či nepochopitelnou věc označili bývalí čeští tenisté ve čtvrtek odsouhlasenou radikální… číst článek
Murray sletěl za rok žebříčkem do suterénu, je až 23. mezi Brity Murray sletěl za rok žebříčkem do suterénu, je až 23. mezi Brity Získal tři grandslamové tituly, rok 2016 dokonce zakončil na čele světového žebříčku. Jako tenisový… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Milan Petržela
Milan Petržela
zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta
zobrazit profil Imrich Bugár
Imrich Bugár
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark