Rafael Nadal

Datum narození: 3.6.1986
Místo narození: Manacro, Španělsko
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Rafael Nadal je španělský profesionální tenista, olympijský vítěz z Pekingu, jeden z nejlepších antukářů historie a držitel kariérního Grand Slamu.

Rafael Nadal se narodil 3. června 1986 v Manacoru na Mallorce Ana Marii a Sebastianovi Nadalovým. Má mladší sestru Mariu Isabel. K tenisu se dostal už ve třech letech díky svému strýci Tonimu, který ho trénuje dodnes. Ve svých osmi letech vyhrál Rafael Nadal regionální mistrovství v kategorii do 12 let a bylo zřejmé, že v něm dřímá obrovský talent. Tehdy hrál Nadal ještě fotbal, ale tenis byl později na prvním místě.

Rafael Nadal se podíval na profesionální okruh v roce 2001. Ve svých sedmnácti letech na turnaji Masters v Miami poprvé porazil Rogera Federera a stal se nejmladším hráčem, který prošel do 3. kola od dob Borise Beckera. Jeho silový tenis soupeřům nedával šanci a v současnosti je Nadal těžko porazitelný, především na antuce. Bývá také kritizován za dlouhé pauzy mezi výměnami.

Rafael Nadal se poprvé stal světovou jedničkou 18. srpna 2008, ve stejném roce vyhrál na olympiádě v Pekingu ve dvouhře. Na pozici světové jedničky vydržel nepřetržitě 46 týdnů a to do 6. července 2009, kdy ho vystřídala staronová jednička Roger Federer. Nadal dosáhl kariérního Grand Slamu v roce 2010. Vyhrál Australian Open (2009), dvakrát US Open (2010, 2013), dvakrát Wimbledon (2008, 2010) a neuvěřitelnou bilanci má na French Open. Mezi roky 2005 – 2014 vyhrál turnaj devětkrát, jen 2009 netriumfoval. Byl dvakrát ve finále Turnaje Mistrů (2010, 2013).

Rafael Nadal sehrál památný zápas s českým tenistou Lukášem Rosolem, který ho přemohl na Wimbledonu 2012 ve druhém kole. Později vyšlo najevo, že byl Nadal limitován zraněním a dalších osm měsíců se léčil se zánětem v koleně. Pětisetová bitva dopadla 6:7 (9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 ve prospěch Rosola.

Rafael Nadal je také velkým fanouškem fotbalu a otevřeně podporuje kluby Real Madrid a RCD Mallorca. Udržuje už 8 let vztah se studentkou podnikové ekonomiky v Londýně Xiscou Perello, která se drží spíše v ústraní.

 

Články o celebritě

Prachař na prach kvůli Agátě: V rauši se vymočil na vlastní auto! Prachař na prach kvůli Agátě: V rauši se vymočil na vlastní auto! Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A Jakubu Prachařovi (33) krach jeho manželství zjevně vůbec volný… číst článek
Plíšková drtí Indian Wells, o finále si zahraje i Šafářové ve čtyřhře Plíšková drtí Indian Wells, o finále si zahraje i Šafářové ve čtyřhře Tenistka Karolína Plíšková postoupila v Indian Wells stejně jako vloni do semifinále. Třetí hráčka… číst článek
Tenisový virtuóz Federer? Zahrál si u Karlova mostu a málem spadl do Vltavy! Tenisový virtuóz Federer? Zahrál si u Karlova mostu a málem spadl do Vltavy! A přeci je to člověk! Tenisová genialita v podání Rogera Federera oprávněně svádí k myšlence, jestli… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Dominika Cibulková
Dominika Cibulková
zobrazit profil Pavel  Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych