Rafael Nadal

Datum narození: 3.6.1986
Místo narození: Manacro, Španělsko
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Rafael Nadal je španělský profesionální tenista, olympijský vítěz z Pekingu, jeden z nejlepších antukářů historie a držitel kariérního Grand Slamu.

Rafael Nadal se narodil 3. června 1986 v Manacoru na Mallorce Ana Marii a Sebastianovi Nadalovým. Má mladší sestru Mariu Isabel. K tenisu se dostal už ve třech letech díky svému strýci Tonimu, který ho trénuje dodnes. Ve svých osmi letech vyhrál Rafael Nadal regionální mistrovství v kategorii do 12 let a bylo zřejmé, že v něm dřímá obrovský talent. Tehdy hrál Nadal ještě fotbal, ale tenis byl později na prvním místě.

Rafael Nadal se podíval na profesionální okruh v roce 2001. Ve svých sedmnácti letech na turnaji Masters v Miami poprvé porazil Rogera Federera a stal se nejmladším hráčem, který prošel do 3. kola od dob Borise Beckera. Jeho silový tenis soupeřům nedával šanci a v současnosti je Nadal těžko porazitelný, především na antuce. Bývá také kritizován za dlouhé pauzy mezi výměnami.

Rafael Nadal se poprvé stal světovou jedničkou 18. srpna 2008, ve stejném roce vyhrál na olympiádě v Pekingu ve dvouhře. Na pozici světové jedničky vydržel nepřetržitě 46 týdnů a to do 6. července 2009, kdy ho vystřídala staronová jednička Roger Federer. Nadal dosáhl kariérního Grand Slamu v roce 2010. Vyhrál Australian Open (2009), dvakrát US Open (2010, 2013), dvakrát Wimbledon (2008, 2010) a neuvěřitelnou bilanci má na French Open. Mezi roky 2005 – 2014 vyhrál turnaj devětkrát, jen 2009 netriumfoval. Byl dvakrát ve finále Turnaje Mistrů (2010, 2013).

Rafael Nadal sehrál památný zápas s českým tenistou Lukášem Rosolem, který ho přemohl na Wimbledonu 2012 ve druhém kole. Později vyšlo najevo, že byl Nadal limitován zraněním a dalších osm měsíců se léčil se zánětem v koleně. Pětisetová bitva dopadla 6:7 (9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 ve prospěch Rosola.

Rafael Nadal je také velkým fanouškem fotbalu a otevřeně podporuje kluby Real Madrid a RCD Mallorca. Udržuje už 8 let vztah se studentkou podnikové ekonomiky v Londýně Xiscou Perello, která se drží spíše v ústraní.

 

Články o celebritě

Laver Cup nakročil do nové éry? Zkostnatělému tenisu ukázal směr Laver Cup nakročil do nové éry? Zkostnatělému tenisu ukázal směr Vyždímat tenis do posledního detailu, skrýt kamery do sítě, mít je v šatně, na rozcvičce. Laver Cup… číst článek
ONLINE: Další body pro Evropu? Nadal bojuje na Laver Cupu se Sockem ONLINE: Další body pro Evropu? Nadal bojuje na Laver Cupu se Sockem Roger Federer porazil v úvodním sobotním zápase Laver Cupu v pražské O2 areně Američana Sama Querreyho… číst článek
Hecování na Laver Cupu! Poklony Federerovi, mexická vlna i kliky Hecování na Laver Cupu! Poklony Federerovi, mexická vlna i kliky Největší tenisové hvězdy si užívají zcela mimořádnou akci. Laver Cup v Praze během prvního dne všechny… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Lukáš Mareček
Lukáš Mareček
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Romana Maláčová
Romana Maláčová
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák
zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar