Rafael Nadal

Datum narození: 3.6.1986
Místo narození: Manacro, Španělsko
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Rafael Nadal je španělský profesionální tenista, olympijský vítěz z Pekingu, jeden z nejlepších antukářů historie a držitel kariérního Grand Slamu.

Rafael Nadal se narodil 3. června 1986 v Manacoru na Mallorce Ana Marii a Sebastianovi Nadalovým. Má mladší sestru Mariu Isabel. K tenisu se dostal už ve třech letech díky svému strýci Tonimu, který ho trénuje dodnes. Ve svých osmi letech vyhrál Rafael Nadal regionální mistrovství v kategorii do 12 let a bylo zřejmé, že v něm dřímá obrovský talent. Tehdy hrál Nadal ještě fotbal, ale tenis byl později na prvním místě.

Rafael Nadal se podíval na profesionální okruh v roce 2001. Ve svých sedmnácti letech na turnaji Masters v Miami poprvé porazil Rogera Federera a stal se nejmladším hráčem, který prošel do 3. kola od dob Borise Beckera. Jeho silový tenis soupeřům nedával šanci a v současnosti je Nadal těžko porazitelný, především na antuce. Bývá také kritizován za dlouhé pauzy mezi výměnami.

Rafael Nadal se poprvé stal světovou jedničkou 18. srpna 2008, ve stejném roce vyhrál na olympiádě v Pekingu ve dvouhře. Na pozici světové jedničky vydržel nepřetržitě 46 týdnů a to do 6. července 2009, kdy ho vystřídala staronová jednička Roger Federer. Nadal dosáhl kariérního Grand Slamu v roce 2010. Vyhrál Australian Open (2009), dvakrát US Open (2010, 2013), dvakrát Wimbledon (2008, 2010) a neuvěřitelnou bilanci má na French Open. Mezi roky 2005 – 2014 vyhrál turnaj devětkrát, jen 2009 netriumfoval. Byl dvakrát ve finále Turnaje Mistrů (2010, 2013).

Rafael Nadal sehrál památný zápas s českým tenistou Lukášem Rosolem, který ho přemohl na Wimbledonu 2012 ve druhém kole. Později vyšlo najevo, že byl Nadal limitován zraněním a dalších osm měsíců se léčil se zánětem v koleně. Pětisetová bitva dopadla 6:7 (9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 ve prospěch Rosola.

Rafael Nadal je také velkým fanouškem fotbalu a otevřeně podporuje kluby Real Madrid a RCD Mallorca. Udržuje už 8 let vztah se studentkou podnikové ekonomiky v Londýně Xiscou Perello, která se drží spíše v ústraní.

 

Články o celebritě

Kvitovou hecoval její kouč, který dřív vedl Plíškovou: Máš větší srdce! Lvice! Kvitovou hecoval její kouč, který dřív vedl Plíškovou: Máš větší srdce! Lvice! Možná jí už 19 měsíců kouká v žebříčku WTA na záda, to je ale jen hra čísel. Ve vzájemných zápasech,… číst článek
Šance pro Federera. Může se stát nejstarší jedničkou, stačí mu semifinále Šance pro Federera. Může se stát nejstarší jedničkou, stačí mu semifinále Švýcarský tenista Roger Federer bude příští týden na turnaji v Rotterdamu útočit na první místo v… číst článek
Vítězství a posun. Šampionka z Petrohradu Kvitová je v žebříčku WTA jednadvacátá Vítězství a posun. Šampionka z Petrohradu Kvitová je v žebříčku WTA jednadvacátá Petra Kvitová si po triumfu na turnaji v Petrohradu polepšila ve světovém žebříčku o osm míst a je… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Kostelecký
David Kostelecký
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa
zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora
zobrazit profil David Musil
David Musil
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý