Novak Djokovič

Datum narození: 22.5.1987
Místo narození: Bělehrad, Srbsko
Váha: 80 kg
Výška: 188 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Novak Djokovič je srbský profesionální tenista, odborníky považovaný za jednoho z nejlepších tenistů historie. Je držitelem mnoha tenisových rekordů a ocenění.

Novak Djokovič je profesionálem od roku 2003, kdy mu bylo 16 let. Tenis začal hrát, když mu byly 4 roky. Tento pravoruký mág se poprvé dostal na vrchol žebříčku 4. července 2011 a mezi léty 2011 – 2013 se udržel na 1. příčce 101 týdnů. Jeho vzorem je tenisová legenda Pete Sampras a díky své všestrannosti vyniká ve všech aspektech hry, jeho největší zbraní je však bekhend po čáře.

Novak Djokovič je šestinásobným vítězem grand slamů. Zvítězil na Australian Open 4x (2008, 2011, 2012, 2013), na Wimbledonu (2011) a US Open (2011). Na French Open došel nejdále v roce 2012, kdy ho ve finále porazil v čtyřsetové bitvě Španěl Rafael Nadal. Novak Djokovič je dále trojnásobným vítězem Turnaje mistrů (2008, 2012, 2013), bronzovým medailistou z Pekingu 2008 a na reprezentační úrovni získal v roce 2010 Davisův pohár.

Novak Djokovič je samostatným držitelem řady rekordů. Například mezi roky 2007-08 se stal nejmladším hráčem v semifinále všech čtyř Grand Slamů, bylo mu 20 let a 250 dnů. V roce 2007 se stal nejmladším vítězem Miami Masters, bylo mu 19 let a 316 dnů. A v ten samý rok se stal nejmladším hráčem, který zdolal první tři hráče žebříčku v řadě. Dále je jediným hráčem, který vyhrál Australian Open třikrát po sobě a v roce 2011 dosáhl nejvyššího výdělku v jedné sezoně (12, 619, 803 USD). Celkově vydělal Djokovič téměř 60 milionů dolarů a toho řadí na 3. příčku v historickém žebříčku.

Novak Djokovič v současné době žije v Monte Carlu. Považuje se za milovníka cizích jazyků. Kromě rodné srbštiny hovoří anglicky, německy a italsky. Jeho přítelkyní je od roku 2005 Jelena Ristič, kterou si v červenci 2014 vzal za ženu (svatební noc je vyšla v přepočtu na tři miliony korun). Jeho rodiče vlastní v Srbsku už 15 let pizzerii a palačinkárnu. Mimo dvorec je známý svým humorem a imitací herního stylu svých spoluhráčů. Parodoval například Rafaela Nadala nebo Marii Šarapovou.

 

Články o celebritě

Fandíš Chorvatům? Jsi idiot, sjeli v Srbsku Djokoviče. Rakitič se ho zastal Fandíš Chorvatům? Jsi idiot, sjeli v Srbsku Djokoviče. Rakitič se ho zastal Chorvatský záložník Ivan Rakitič se zastal srbského tenisty Novaka Djokoviče, jenž se stal u části… číst článek
Zápas, který nekončil?! McEnroe chce jiná pravidla, Djokovič hrál kuličky Zápas, který nekončil?! McEnroe chce jiná pravidla, Djokovič hrál kuličky Tvůrci filmu Sedm dní v pekle mohou směle chystat pokračování. Americký tenista John Isner si totiž… číst článek
Nejčetnější rivalita dějin. Nadal jde na Djokoviče, co je žene ve Wimbledonu?   Nejčetnější rivalita dějin. Nadal jde na Djokoviče, co je žene ve Wimbledonu? Od roku 2003 nevyhrál Wimbledon nikdo jiný než člen velké čtyřky Federer, Nadal, Djokovič, Murray.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Ton
Petr Ton
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Alexander Choupenitch
Alexander Choupenitch
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini