Rafael Nadal | Celebwiki.cz

Rafael Nadal

Datum narození: 3.6.1986
Místo narození: Manacro, Španělsko
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Rafael Nadal je španělský profesionální tenista, olympijský vítěz z Pekingu, jeden z nejlepších antukářů historie a držitel kariérního Grand Slamu.

Rafael Nadal se narodil 3. června 1986 v Manacoru na Mallorce Ana Marii a Sebastianovi Nadalovým. Má mladší sestru Mariu Isabel. K tenisu se dostal už ve třech letech díky svému strýci Tonimu, který ho trénuje dodnes. Ve svých osmi letech vyhrál Rafael Nadal regionální mistrovství v kategorii do 12 let a bylo zřejmé, že v něm dřímá obrovský talent. Tehdy hrál Nadal ještě fotbal, ale tenis byl později na prvním místě.

Rafael Nadal se podíval na profesionální okruh v roce 2001. Ve svých sedmnácti letech na turnaji Masters v Miami poprvé porazil Rogera Federera a stal se nejmladším hráčem, který prošel do 3. kola od dob Borise Beckera. Jeho silový tenis soupeřům nedával šanci a v současnosti je Nadal těžko porazitelný, především na antuce. Bývá také kritizován za dlouhé pauzy mezi výměnami.

RAFAEL NADAL UKÁZAL ZLATÉ SRDCE

Rafael Nadal se poprvé stal světovou jedničkou 18. srpna 2008, ve stejném roce vyhrál na olympiádě v Pekingu ve dvouhře. Na pozici světové jedničky vydržel nepřetržitě 46 týdnů a to do 6. července 2009, kdy ho vystřídala staronová jednička Roger Federer. Nadal dosáhl kariérního Grand Slamu v roce 2010. Vyhrál Australian Open (2009), dvakrát US Open (2010, 2013), dvakrát Wimbledon (2008, 2010) a neuvěřitelnou bilanci má na French Open. Mezi roky 2005 – 2014 vyhrál turnaj devětkrát, jen 2009 netriumfoval. Byl dvakrát ve finále Turnaje Mistrů (2010, 2013).

Rafael Nadal sehrál památný zápas s českým tenistou Lukášem Rosolem, který ho přemohl na Wimbledonu 2012 ve druhém kole. Později vyšlo najevo, že byl Nadal limitován zraněním a dalších osm měsíců se léčil se zánětem v koleně. Pětisetová bitva dopadla 6:7 (9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 ve prospěch Rosola.

Rafael Nadal je také velkým fanouškem fotbalu a otevřeně podporuje kluby Real Madrid a RCD Mallorca. Udržuje už 8 let vztah se studentkou podnikové ekonomiky v Londýně Xiscou Perello, která se drží spíše v ústraní.

O RAFAELU NADALOVI ČTĚTE ZDE>>

Slavný tenista Rafael Nadal se v říjnu 2019 v romantických kulisách pevnosti La Fortaleza oženil s dlouholetou partnerkou Marií Francisce Perellovou.

 

 

Články o celebritě

Jestli mi škodí manželství? Naštvaný Nadal odpálil novináře protiotázkou Jestli mi škodí manželství? Naštvaný Nadal odpálil novináře protiotázkou Bezkrevné vystoupení Rafaela Nadala v prvním zápase tenisového Turnaje mistrů mělo dohru na tiskové… číst článek
Odtajněno! První foto z Nadalovy svatby, jak mu to s dětskou láskou slušelo? Odtajněno! První foto z Nadalovy svatby, jak mu to s dětskou láskou slušelo? Po patnácti letech vztahu do toho praštili a dali si sakra záležet, aby je nikdo nevítaný nerušil.… číst článek
Nadal a Federer na Santiago Bernabéu? Šéf Realu chce překonat rekord Nadal a Federer na Santiago Bernabéu? Šéf Realu chce překonat rekord Narvané tribuny legendárního fotbalového stadionu a na něm dvě největší hvězdy posledních dekád světového… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Tomáš Přikryl
Tomáš Přikryl
zobrazit profil Iveta Luzumová
Iveta Luzumová
zobrazit profil Dominik Hrachovina
Dominik Hrachovina
zobrazit profil Pavel Pergl
Pavel Pergl