Rafael Nadal

Datum narození: 3. 6. 1986
Místo narození: Manacro, Španělsko
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Rafael Nadal je španělský profesionální tenista, olympijský vítěz z Pekingu, jeden z nejlepších antukářů historie a držitel kariérního Grand Slamu.

Rafael Nadal se narodil 3. června 1986 v Manacoru na Mallorce Ana Marii a Sebastianovi Nadalovým. Má mladší sestru Mariu Isabel. K tenisu se dostal už ve třech letech díky svému strýci Tonimu, který ho trénuje dodnes. Ve svých osmi letech vyhrál Rafael Nadal regionální mistrovství v kategorii do 12 let a bylo zřejmé, že v něm dřímá obrovský talent. Tehdy hrál Nadal ještě fotbal, ale tenis byl později na prvním místě.

Rafael Nadal se podíval na profesionální okruh v roce 2001. Ve svých sedmnácti letech na turnaji Masters v Miami poprvé porazil Rogera Federera a stal se nejmladším hráčem, který prošel do 3. kola od dob Borise Beckera. Jeho silový tenis soupeřům nedával šanci a v současnosti je Nadal těžko porazitelný, především na antuce. Bývá také kritizován za dlouhé pauzy mezi výměnami.

RAFAEL NADAL UKÁZAL ZLATÉ SRDCE

Rafael Nadal se poprvé stal světovou jedničkou 18. srpna 2008, ve stejném roce vyhrál na olympiádě v Pekingu ve dvouhře. Na pozici světové jedničky vydržel nepřetržitě 46 týdnů a to do 6. července 2009, kdy ho vystřídala staronová jednička Roger Federer. Nadal dosáhl kariérního Grand Slamu v roce 2010. Vyhrál Australian Open (2009), dvakrát US Open (2010, 2013), dvakrát Wimbledon (2008, 2010) a neuvěřitelnou bilanci má na French Open. Mezi roky 2005 – 2014 vyhrál turnaj devětkrát, jen 2009 netriumfoval. Byl dvakrát ve finále Turnaje Mistrů (2010, 2013).

Rafael Nadal sehrál památný zápas s českým tenistou Lukášem Rosolem, který ho přemohl na Wimbledonu 2012 ve druhém kole. Později vyšlo najevo, že byl Nadal limitován zraněním a dalších osm měsíců se léčil se zánětem v koleně. Pětisetová bitva dopadla 6:7 (9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 ve prospěch Rosola.

Rafael Nadal je také velkým fanouškem fotbalu a otevřeně podporuje kluby Real Madrid a RCD Mallorca. Udržuje už 8 let vztah se studentkou podnikové ekonomiky v Londýně Xiscou Perello, která se drží spíše v ústraní.

O RAFAELU NADALOVI ČTĚTE ZDE>>

Slavný tenista Rafael Nadal se v říjnu 2019 v romantických kulisách pevnosti La Fortaleza oženil s dlouholetou partnerkou Marií Francisce Perellovou.

 

 

Články o celebritě

Moje vzpomínky na Federera. Dokonalost na kurtu a vždy pozdravil Moje vzpomínky na Federera. Dokonalost na kurtu a vždy pozdravil BLOG LUCIE ŠAFÁŘOVÉ | Když už se v posledních týdnech řeší konec kariéry Rogera Federera, přidám k n... číst článek
Tenis potřebuje novou Serenu. Plíškové se to může sejít, Alcaraz nemá slabinu Tenis potřebuje novou Serenu. Plíškové se to může sejít, Alcaraz nemá slabinu Hezky se to sešlo, takže i svůj druhý sloupek budu věnovat tenisu. Před časem se dohrálo US Open. U ... číst článek
Jaké je poslední Federerovo přání? Děti plakaly, Mirka si oddechla Jaké je poslední Federerovo přání? Děti plakaly, Mirka si oddechla Pokud máte na páteční noc plány, zrušte je. Je jisté, že právě tahle chvíle bude posledním tenisovým... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard
zobrazit profil Radek Faska
Radek Faska
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Petr Holík
Petr Holík
zobrazit profil Michael Schumacher
Michael Schumacher
zobrazit profil Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner