Rafael Nadal

Datum narození: 3. 6. 1986
Místo narození: Manacro, Španělsko
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Rafael Nadal je španělský profesionální tenista, olympijský vítěz z Pekingu, jeden z nejlepších antukářů historie a držitel kariérního Grand Slamu.

Rafael Nadal se narodil 3. června 1986 v Manacoru na Mallorce Ana Marii a Sebastianovi Nadalovým. Má mladší sestru Mariu Isabel. K tenisu se dostal už ve třech letech díky svému strýci Tonimu, který ho trénuje dodnes. Ve svých osmi letech vyhrál Rafael Nadal regionální mistrovství v kategorii do 12 let a bylo zřejmé, že v něm dřímá obrovský talent. Tehdy hrál Nadal ještě fotbal, ale tenis byl později na prvním místě.

Rafael Nadal se podíval na profesionální okruh v roce 2001. Ve svých sedmnácti letech na turnaji Masters v Miami poprvé porazil Rogera Federera a stal se nejmladším hráčem, který prošel do 3. kola od dob Borise Beckera. Jeho silový tenis soupeřům nedával šanci a v současnosti je Nadal těžko porazitelný, především na antuce. Bývá také kritizován za dlouhé pauzy mezi výměnami.

RAFAEL NADAL UKÁZAL ZLATÉ SRDCE

Rafael Nadal se poprvé stal světovou jedničkou 18. srpna 2008, ve stejném roce vyhrál na olympiádě v Pekingu ve dvouhře. Na pozici světové jedničky vydržel nepřetržitě 46 týdnů a to do 6. července 2009, kdy ho vystřídala staronová jednička Roger Federer. Nadal dosáhl kariérního Grand Slamu v roce 2010. Vyhrál Australian Open (2009), dvakrát US Open (2010, 2013), dvakrát Wimbledon (2008, 2010) a neuvěřitelnou bilanci má na French Open. Mezi roky 2005 – 2014 vyhrál turnaj devětkrát, jen 2009 netriumfoval. Byl dvakrát ve finále Turnaje Mistrů (2010, 2013).

Rafael Nadal sehrál památný zápas s českým tenistou Lukášem Rosolem, který ho přemohl na Wimbledonu 2012 ve druhém kole. Později vyšlo najevo, že byl Nadal limitován zraněním a dalších osm měsíců se léčil se zánětem v koleně. Pětisetová bitva dopadla 6:7 (9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 ve prospěch Rosola.

Rafael Nadal je také velkým fanouškem fotbalu a otevřeně podporuje kluby Real Madrid a RCD Mallorca. Udržuje už 8 let vztah se studentkou podnikové ekonomiky v Londýně Xiscou Perello, která se drží spíše v ústraní.

O RAFAELU NADALOVI ČTĚTE ZDE>>

Slavný tenista Rafael Nadal se v říjnu 2019 v romantických kulisách pevnosti La Fortaleza oženil s dlouholetou partnerkou Marií Francisce Perellovou.

 

 

Články o celebritě

Ledeckou vyznamenal španělský král. Je nejlepší v EU, potkala Alcaraze Ledeckou vyznamenal španělský král. Je nejlepší v EU, potkala Alcaraze Obrovská pocta pro český fenomén. Ester Ledecká si po konci zimní sezony zaletěla do slunného Madrid... číst článek
Největší zmařený talent? Kyrgios je pryč i z žebříčku, prodává soukromí Největší zmařený talent? Kyrgios je pryč i z žebříčku, prodává soukromí Jméno Nicka Kyrgiose dnes na tenisovém žebříčku nenajdete, má rovných 0 bodů. Zato ho můžete potkat ... číst článek
Djokovič: srbský hrdina, kterého Západ nebere. Insider popsal, co za tím je Djokovič: srbský hrdina, kterého Západ nebere. Insider popsal, co za tím je Miliardář, který bojuje za chudší kolegy. Vzor, jenž Jakubu Menšíkovi i dalším pomáhá nezištně budov... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Antoine Griezmann
Antoine Griezmann
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek