Ivo  Jahelka

Ivo Jahelka

Datum narození: 18.7.1954
Místo narození: Dačice
Profese: advokát, písničkář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivo Jahelka je advokát a folkový písničkář. Díky zálibě zhudebňovat vybrané soudní případy a všelijaké kuriózní příběhy ze svého všedního života si vysloužil přezdívku „zpívající právník“. Je členem kárné komise České advokátní komory.

Ivo Jahelka vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, kde získal titul JUDr., a od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci, kde provozuje advokátní kancelář. Díky televizním pořadům získal nebývalou popularitu. V právním prostředí nemá žádnou konkurenci, a když se řekne "zpívající právník", tak si téměř každý vzpomene právě na Ivo Jahelku. Jako „zpívající právník“ vydal dohromady devět sólových alb a tři alba ve spolupráci s jinými hudebníky. Je také autorem tří knih – Když se smějí paragrafy, Minimum k soudu a Soudníček a stále koncertuje po celé České republice.

Podílel se také na vzniku pořadu České televize Neznalost neomlouvá, kde divákům České televize snadnou a zábavnou formou vysvětluje různé právní problémy. Začal se vysílat roku 2002 a oblíbenost jej udržela na programu několik let. Seriál doplňoval svými písněmi a zajímavými zápisy ze soudních spisů či policejních protokolů.

Ve volbách do Senátu 2014 byl za TOP 09 a STAN (Starostové a nezávislí ) zařazen na kandidátku v Pelhřimově. Ve volbách se tak Ivo Jahelka postavil proti předsedovi horní komory Milanu Štěchovi za ČSSD. Postoupil sice do druhého kola, ale šéfa Senátu neporazil.

Ivo Jahelka je ženatý a má dvě děti. Jak sám říká, řídí se heslem "Život je nepřetržitá řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích", které u soudu pronesl jeden recidivista.