Adriana Lima

Datum narození: 12.6.1981
Místo narození: Salvádor, Bahia, Brazílie
Míry: 86 - 61 - 89
Výška: 178 cm
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Adriana Lima, americká topmodelka původem z Brazílie začala svou kariéru již ve 13ti letech, když jí módní agenti našli při nakupování v místním brazilském obchodním centru.

Adriana Lima začala s modelingem již v dětství. Za její první úspěch můžeme považovat titul Ford Supermodel Brazílie, který získala v 15ti letech a který byl tím, co jí "nakoplo" na dráhu modelky. Celkově v této soutěži (Ford Supermodel World) v roce 2006 obsadila druhé místo.

Její první angažmá v modelingové agentuře bylo v New Yorku v Elite Models Management, kam nastoupila krátce po jejím úspěchu v soutěži. Již na přelomu let 1997 a 1998 fotila pro mezinárodní vydání Vogue a Marii Claire. Její první opravdu velká kampaň byla pro Annu Molinari a díky této pracovní příležitosti se během krátké chvíle dostala mezi nejžádanější topmodelky světa.

Po tak slavných jménech jako Claudia Schiffer, Laetitita Castaa a Eva Herzigová se objevuje na billboardu na Times Square. V roce 2000 vedla kampaň pro GUESS, následoval Maybelline, Bebe, Mossimo nebo BCBG a titulní stránky časopisů Harper´s Bazar a ELLE.

Od roku 2000 se řadí mezi Victoria´s Secret Angel, v roce 2003 dokonce otvírala cedlou módní přehlídku. Na tomto význemném mole se objevila například vedle Heidi Klum, Gisele Bündchen nebo Alessandry Ambrosiosy.

Adriana Lima si zahrála také ve filmu The follow, a to vedle herců Mickey Rourkeho, Clive Owena a Foresta Whitakera.

V roce 2009 se v den Svatého Valentýna provdala za svého tehdejšího přítele, hráče NBA Marca Jarise. Ve stejném roce porodila jejich první dceru, Valentinu Limu Jaric, a poté, v roce 2012 dceru druhou, Siennu Limu Jaric.

 

Další Modelky

zobrazit profil Tereza Brabcová
Tereza Brabcová
zobrazit profil Dominika Mesarošová
Dominika Mesarošová
zobrazit profil Michaela Gleissnerová
Michaela Gleissnerová
zobrazit profil Eva Čerešňáková
Eva Čerešňáková
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová
zobrazit profil Simona Krainová
Simona Krainová
zobrazit profil Simona Dvořáková
Simona Dvořáková
zobrazit profil Veronika Fašinová Hejlíková
Veronika Fašinová Hejlíková