Adriana Lima

Datum narození: 12.6.1981
Místo narození: Salvádor, Bahia, Brazílie
Míry: 86 - 61 - 89
Výška: 178 cm
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Adriana Lima, americká topmodelka původem z Brazílie začala svou kariéru již ve 13ti letech, když jí módní agenti našli při nakupování v místním brazilském obchodním centru.

Adriana Lima začala s modelingem již v dětství. Za její první úspěch můžeme považovat titul Ford Supermodel Brazílie, který získala v 15ti letech a který byl tím, co jí "nakoplo" na dráhu modelky. Celkově v této soutěži (Ford Supermodel World) v roce 2006 obsadila druhé místo.

Její první angažmá v modelingové agentuře bylo v New Yorku v Elite Models Management, kam nastoupila krátce po jejím úspěchu v soutěži. Již na přelomu let 1997 a 1998 fotila pro mezinárodní vydání Vogue a Marii Claire. Její první opravdu velká kampaň byla pro Annu Molinari a díky této pracovní příležitosti se během krátké chvíle dostala mezi nejžádanější topmodelky světa.

Po tak slavných jménech jako Claudia Schiffer, Laetitita Castaa a Eva Herzigová se objevuje na billboardu na Times Square. V roce 2000 vedla kampaň pro GUESS, následoval Maybelline, Bebe, Mossimo nebo BCBG a titulní stránky časopisů Harper´s Bazar a ELLE.

Od roku 2000 se řadí mezi Victoria´s Secret Angel, v roce 2003 dokonce otvírala cedlou módní přehlídku. Na tomto význemném mole se objevila například vedle Heidi Klum, Gisele Bündchen nebo Alessandry Ambrosiosy.

Adriana Lima si zahrála také ve filmu The follow, a to vedle herců Mickey Rourkeho, Clive Owena a Foresta Whitakera.

V roce 2009 se v den Svatého Valentýna provdala za svého tehdejšího přítele, hráče NBA Marca Jarise. Ve stejném roce porodila jejich první dceru, Valentinu Limu Jaric, a poté, v roce 2012 dceru druhou, Siennu Limu Jaric.

 

Články o celebritě

Přehlídka krásy na charitativním galavečeru v Cannes: Která byla nejkrásnější? Přehlídka krásy na charitativním galavečeru v Cannes: Která byla nejkrásnější? Součástí filmového festivalu v Cannes je i galavečer pod záštitou nadace amfAR. I na něm se přítomné… číst článek
Neposedný dekolt Petry Němcové: Tahle prsa jsou přírodní! Neposedný dekolt Petry Němcové: Tahle prsa jsou přírodní! Zatímco herečky Emily Blunt či Cate Blanchett zvolily lehce unylé šaty, v Cannes na červeném koberci… číst článek
Petra Němcová (35) v Cannes: Zářila v diamantech! Petra Němcová (35) v Cannes: Zářila v diamantech! Říká se, že diamanty jsou nejlepším přítelem žen. A naopak krásné ženy nesměly chybět na luxusním… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Adéla  Rezková
Adéla Rezková
zobrazit profil Tereza Kardová
Tereza Kardová
zobrazit profil Karolína Kurková
Karolína Kurková
zobrazit profil L'Wren Scottová
L'Wren Scottová
zobrazit profil Reeva Steenkamp
Reeva Steenkamp
zobrazit profil Kateřina  Krňanská
Kateřina Krňanská
zobrazit profil Eliška Bučková
Eliška Bučková
zobrazit profil Radka Kocurová
Radka Kocurová