Zdeněk Štybar

Datum narození: 11.12.1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Vzdát se prkna? Ledecká řeší, co dál. Sjezd  nabízí až dvojnásobné odměny Vzdát se prkna? Ledecká řeší, co dál. Sjezd nabízí až dvojnásobné odměny Byl to šok! Ještě dřív, než se Ester Ledecká stačila zapsat do olympijské historie v disciplíně,… číst článek
Vychází SUPERLIFE. Ester Ledecká prozradí, kdo je její vysněný muž a budoucí manžel Vychází SUPERLIFE. Ester Ledecká prozradí, kdo je její vysněný muž a budoucí manžel Netradiční rozhovory včetně exkluzivních fotografií a další zajímavé čtení vás čeká v novém dílu… číst článek
Slovenské ódy na Sagana! Fenomén, psal Kozáčik. Jsi král, jásal prezident Slovenské ódy na Sagana! Fenomén, psal Kozáčik. Jsi král, jásal prezident Nikdy v historii se nikomu něco takového nepovedlo. Slovenský cyklista Peter Sagan si na mistrovství… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková
zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček
zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl
zobrazit profil Jakub Nosek
Jakub Nosek
zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák