Zdeněk Štybar

Datum narození: 11.12.1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Klíčová fáze Tour: Froome má tým, Bardet etapu na míru a Urán časovku Klíčová fáze Tour: Froome má tým, Bardet etapu na míru a Urán časovku PŘÍMO Z FRANCIE | Pět dnů před koncem Tour de France přichází fáze závodu, mnohými považována… číst článek
Matthews dominoval ve spurtu, lídrem je i po 16. etapě Froome Matthews dominoval ve spurtu, lídrem je i po 16. etapě Froome Druhý etapový triumf během čtyř dnů si na Tour de France připsal australský cyklista Michael Matthews.… číst článek
Patnáctou etapu Tour ovládl suverénně Mollema, lídrem je stále Froome Patnáctou etapu Tour ovládl suverénně Mollema, lídrem je stále Froome Vítězem patnácté etapy Tour de France se stal nizozemský cyklista Bauke… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor
zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Aleš Chvalovský
Aleš Chvalovský
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Petr Vakoč
Petr Vakoč
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer