Zdeněk Štybar

Datum narození: 11.12.1985
Místo narození: Planá nad Lužnicí
Váha: 68 kg
Výška: 183 cm
Profese: cyklokrosař a silniční cyklista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Cyklista Zdeněk Štybar, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu, se stal druhým Čechem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na Tour de France šestou etapu s dojezdem v Le Havru.

Závodník Zdeněk Štybar sklízí úspěchy jak v cyklokrosu, tak v silniční cyklistice. V té se mu v roce 2015 podařilo vyhrát závod Strade Bianche a jako druhý skončil na klasice Paříž – Roubaix. V témže roce se stal vítězem etapy Tour de France v Le Havre a je tak po čtrnácti letech druhým českým cyklistou, jemuž se to podařilo.

ZDENĚK ŠTYBAR BEZ VAVŘÍNŮ Z TOUR DE FRANCE

Jako cyklokrosař se Zdeněk Štybar zapsal do historie již v roce 2013, kdy se stal posedmé mistrem ČR v kategorie elite a vyrovnal tak rekord Radomíra Šimůnka staršího.

Rio 2016 je Štybarovou první olympiádou; na předchozí LOH v Londýně nebyl. Pro silniční závod s hromadným startem na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně měla sice Česká republika zajištěná dvě místa a Roman Kreuziger vyjádřil názor, že by s ním měl startovat právě Zdeněk Štybar, avšak přednost nakonec dostal zkušenější Jan Bárta.

Zdeněk Štybar se oženil s Belgičankou a mají syna Lewise. Kromě sportu cyklista také podniká. Ve Stříbře vlastní penzion, který nese jeho jméno.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Kreuziger dopadl jako Sagan. Spadl, museli ho šít. Krásný závod, řekl přesto Kreuziger dopadl jako Sagan. Spadl, museli ho šít. Krásný závod, řekl přesto Cyklistika zase jednou ukázala Romanu Kreuzigrovi krutou tvář. Závod Strade Bianche, který všeobecně… číst článek
König je na Vueltě šestý, dvanáctou etapu vyhrál Belgičan Keukeleire König je na Vueltě šestý, dvanáctou etapu vyhrál Belgičan Keukeleire Dvanáctou etapu Vuelty vyhrál v hromadném spurtu v Bilbau belgický cyklista Jens Keukeleire.… číst článek
Quintana kraloval na Lagosu a opět vede, König se přetahuje s Contadorem Quintana kraloval na Lagosu a opět vede, König se přetahuje s Contadorem Desátou etapu Vuelty s náročným závěrečným stoupáním na Lagos de Covadonga vyhrál kolumbijský cyklista… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil Jan Rajnoch
Jan Rajnoch
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec