Nikola Mazurová

Datum narození: 22.11.1994
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou
Profese: sportovní střelkyně
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Vkleče, vleže, vestoje. Tyto pozice se u sportovní malorážky skrývají pod označením 3x20ran. Mezi nejlepší světové a tedy i české střelkyně se v této disciplíně řadí Nikola Mazurová. Vyneslo jí to účast na Letních olympijských hrách v Riu de Janeiru 2016.

Nikola Mazurová se narodiloa v Rychnově nad Knežnou, ale žije v blízkých Doudlebech. Právě zde, v doslova polních podmínkách začínala v 9 letech střílet z pušky. Do ruky jí zbraň dal děda, protože se ukázalo, že má talent, začal ji táta Ivo Mazura trénovat. A osobním trenérem zůstal. Zprvu Nikola Mazurová střílela z kuchyně na zahradu.

U vzduchovky Nikola Mazurová neustrnula, začala dávat přednost malorážce. Přineslo jí to evropské i světové medaile. Například po mistrovství Evropy v Dánsku 2013 si Nikola Mazurová myslela, že na ni zbyla jen bramborová medaile. Brala věak bronz, protože antidopingová kontrola odhalila u vítězky zakázané látky.

Díky střelbě Nikola Mazurová jezdí po celém světě, v Česku musí často do Plzně, hájí totiž barvy zdejší Dukly. Velkou kamarádkou Nikoly Mazurové je střelkyně Adála Bruns. Bruns ještě jako Adéla Sýkorová v malorážce brala na olympiádě v Londýně bronz.

Výsledky Nikoly Mazurové před olympiádou byly slibné. V Gyoru na mistrovství Evropy 2016 pomohla Nikola Mazurová ženskému týmu k 5. místu. V dubnu 2016 ve světovém poháru v Riu de Janeiru byla Nikola Mazurová osmá. Mimo střelbu rádá hraje tenis, plave a jezdí na kole. Nechala se janem Saudkem nafotit do dobročinného kalendáře, v němž nechyběla ani Barbora Špotáková.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE