Karolína Kurková | Celebwiki.cz

Karolína Kurková

Datum narození: 28.2.1984
Místo narození: Děčín
Míry: 84-58-88
Výška: 180 cm
Profese: česká topmodelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

I bez pupíku se stala Karolína Kurková světovou topmodelkou a jednou z nejkrásnějších žen světa. Její křivky obepínala i diamantová podprsenka za 120 milionů korun.

Karolína Kurková se stala topmodelkou díky kamarádce, které potřebovala nafotit své vstupní snímky do agentury. Tam si Kurkové všiml italský agent a její budoucí přítel Alessandro Bazzoni, který ji přivedl do Milána, města módy. V roce 1999 se přestěhovali do New Yorku. Anna Wintourová, šéfredaktorka módního časopisu, jí předpověděla slibnou kariéru. Její fotku dala i na titulní stranu svého vydání.

Karolína Kurková se v roce 2002 stala Modelkou roku. Fotí pro všechny známé i neznámé časopisy. Na snímcích je jí dokreslován pupík, který Karolína Kurková nemá. Tváří Victoria’s Secret se stala v roce 2005. O tři roky později získala titul Nejvíc sexy žena planety.

Karolína Kurková zabrousila i do herecké branže. Zahrála si v komediálním dramatu My sexiest year nebo ve snímku o nekompromisní drsňačce G. I. Joe. Karolína Kurková je také jednou ze tří porotkyň americké reality show The Face.

Karolíně Kurkové není cizí ani charita. V Čechách občas vypomáhá kolegyni Tereze Maxové. Za program Módou k rozvoji získala ocenění OSN.

Otec Karolíny Kurkové, Josef Kurka, byl vrcholový basketbalista. Právě po něm zdědila výšku 180 cm.

Současným přítelem Karoliny Kurkové je někdejší profesionální voják, producent a scientolog Archie Drury. Spolu žijí na americké Floridě. Zasnoubil se s ní v Jihoafrické republice na vrcholu tamní Stolové hory. S Archiem Drurym má syna Tobina Jacka. Dne 12. listopadu 2015 se jim narodil druhý syn.

 

Články o celebritě

Zemřel fotograf hvězd Lindbergh: Fotil Herzigovou nebo Kurkovou Zemřel fotograf hvězd Lindbergh: Fotil Herzigovou nebo Kurkovou Ve věku 74 let zemřel legendární módní fotograf Peter Lindbergh, který se proslavil především černobílými… číst článek
Maxová a Kurková: České krásky v tureckých vlnách Maxová a Kurková: České krásky v tureckých vlnách Nejkrásnější ženy ČR se sešly v tureckém letovisku Kaplankaya, kde se nachází luxusní resort Terezy… číst článek
Radiace RUDÉ: Kdo shoří a kdo ji bezpečně dá? Radiace RUDÉ: Kdo shoří a kdo ji bezpečně dá? Červená barva krve. Římskokatolické liturgie. Červená jako symbol života. Červená, co dráždí… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Denisa Spergerová
Denisa Spergerová
zobrazit profil Lucia Javorčeková
Lucia Javorčeková
zobrazit profil Pavlína Němcová
Pavlína Němcová
zobrazit profil Kristýna Kubíčková
Kristýna Kubíčková
zobrazit profil Karel Frýd
Karel Frýd
zobrazit profil Jana Šišková
Jana Šišková
zobrazit profil Lucie Křížková
Lucie Křížková
zobrazit profil Gabriela Franková
Gabriela Franková