Petra Černocká | Celebwiki.cz

Petra Černocká

Datum narození: 24. 11. 1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Půvabná a nestárnoucí zpěvačka Petra Černocká je známá jako nezapomenutelná Saxána v pohádce Dívka na koštěti.

Česká zpěvačka a herečka Petra Černocká se narodila v Praze. Její  otec byl právník a matka úřednice. Má staršího bratra Pavla, který byl zpěvákem bigbeatové skupiny Donald a poté uznávaným DJ. Když jí bylo 9 let zemřela jí matka.

Vystudovala  pražskou konzervatoř obor operní zpěv a klavír. Už při studiu hrála Petra Černocká s kapelou Pastýři, která se skládala hlavně z jejích spolužáků z konzervatoře, kapelu  vedl Petr Hannig. V té době natočila svou první píseň Ovečka, která se stala populární a později vyšla i na desce.

Klasickou hudbu opustila svým absolventským koncertem. V té době už měla práci v divadle Semafor. Její první hrou byla Besídka v souboru Grosmanna  a Šimka. Zde vydržela rok a poté přešla k Suchému a Šlitrovi.  V roce 1968 dostala Černocká nabídku na spolupráci ve skupině The Cardinals.

V té době se Petra Černocká poprvé vdala. Jejím manželem se stal zpěvák a manažer Kardinálů Jan Vaculík. Když se vdávala byla už ve čtvrtém měsíci těhotenství,  její syn však zemřel krátce po narození. Manželství jim přesto vydrželo celých 12 let. Rok před rozvodem se jim narodila dcera Bára. Ta vystudovala novinařinu a zpívá ve skupině Yellow Sisters.

V 70. letech zpívala Petra Černocká především písně Zdenka Merty, písně převzaté z anglických originálů a některé své vlastní. V roce 1971 si zahrála hlavní roli ve filmu Dívka na koštěti. Za roli Saxany získala ve stejném roce ocenění herečka roku. K tomuto filmu nazpívala i titulní píseň. V roce 1999 jí dokonce za tuto píseň byla udělena Supraphonem zlatá deska, a také vzniklo CD, ne kterém je celý filmový příběh vyprávěn. Role Saxany byla jejím největším filmovým  úspěchem. Až v roce 2011 si zahrála v pokračování tohoto filmu Saxána a Lexikon kouzel.

Po revoluci v roce 1989 vydala Petra Černocká ještě několik CD. Vydala country CD Náklaďák  a u kytarových písní už zůstala. Na sklonku roku 2006 vydala album s názvem Souhvězdí střelce.

Jejím druhým manželem se stal taktéž muzikant, kytarista Jiří Pracný, se kterým je dodnes. V roce 2011 se stala babičkou, když se její dceři Báře narodil první potomek dcerka Olivie Coco.

 

Články o celebritě

Hvězda snímku Můj příběh Vlastina Svátková: Zhroutila se na place! Hvězda snímku Můj příběh Vlastina Svátková: Zhroutila se na place! Museli kvůli ní přerušit natáčení! Vlastina Svátková (37) nezvládla emoce a rozplakala se na place. ... číst článek
Zdrcující osud Petry Černocké: Nečekaná smrt syna záhy po porodu! Zdrcující osud Petry Černocké: Nečekaná smrt syna záhy po porodu! Petra Černocká (70) je věčná optimistka, ne vždy ale měla důvod udržet úsměv na tváři. Osud jí totiž... číst článek
Smíření nebude! Proč Petra Černocká desítky let nemluví s vlastním bratrem? Smíření nebude! Proč Petra Černocká desítky let nemluví s vlastním bratrem? Nemá problém říct, že je její bratr „chytrý“ nebo že si v životě „vede dobře“. Jakmile ale dojde byť... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding