Petra Černocká | Celebwiki.cz

Petra Černocká

Datum narození: 24.11.1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Půvabná a nestárnoucí zpěvačka Petra Černocká je známá jako nezapomenutelná Saxána v pohádce Dívka na koštěti.

Česká zpěvačka a herečka Petra Černocká se narodila v Praze. Její  otec byl právník a matka úřednice. Má staršího bratra Pavla, který byl zpěvákem bigbeatové skupiny Donald a poté uznávaným DJ. Když jí bylo 9 let zemřela jí matka.

Vystudovala  pražskou konzervatoř obor operní zpěv a klavír. Už při studiu hrála Petra Černocká s kapelou Pastýři, která se skládala hlavně z jejích spolužáků z konzervatoře, kapelu  vedl Petr Hannig. V té době natočila svou první píseň Ovečka, která se stala populární a později vyšla i na desce.

Klasickou hudbu opustila svým absolventským koncertem. V té době už měla práci v divadle Semafor. Její první hrou byla Besídka v souboru Grosmanna  a Šimka. Zde vydržela rok a poté přešla k Suchému a Šlitrovi.  V roce 1968 dostala Černocká nabídku na spolupráci ve skupině The Cardinals.

V té době se Petra Černocká poprvé vdala. Jejím manželem se stal zpěvák a manažer Kardinálů Jan Vaculík. Když se vdávala byla už ve čtvrtém měsíci těhotenství,  její syn však zemřel krátce po narození. Manželství jim přesto vydrželo celých 12 let. Rok před rozvodem se jim narodila dcera Bára. Ta vystudovala novinařinu a zpívá ve skupině Yellow Sisters.

V 70. letech zpívala Petra Černocká především písně Zdenka Merty, písně převzaté z anglických originálů a některé své vlastní. V roce 1971 si zahrála hlavní roli ve filmu Dívka na koštěti. Za roli Saxany získala ve stejném roce ocenění herečka roku. K tomuto filmu nazpívala i titulní píseň. V roce 1999 jí dokonce za tuto píseň byla udělena Supraphonem zlatá deska, a také vzniklo CD, ne kterém je celý filmový příběh vyprávěn. Role Saxany byla jejím největším filmovým  úspěchem. Až v roce 2011 si zahrála v pokračování tohoto filmu Saxána a Lexikon kouzel.

Po revoluci v roce 1989 vydala Petra Černocká ještě několik CD. Vydala country CD Náklaďák  a u kytarových písní už zůstala. Na sklonku roku 2006 vydala album s názvem Souhvězdí střelce.

Jejím druhým manželem se stal taktéž muzikant, kytarista Jiří Pracný, se kterým je dodnes. V roce 2011 se stala babičkou, když se její dceři Báře narodil první potomek dcerka Olivie Coco.

 

Články o celebritě

Václav Vydra na křtu CD: Dva psi z útulku místo manželky! Václav Vydra na křtu CD: Dva psi z útulku místo manželky! Herec Václav Vydra (63), jehož hlas je neodmyslitelně spjat se zábavnou kulinářskou reality show… číst článek
Milan Drobný (75): Na oslavě přišel o hlas! Milan Drobný (75): Na oslavě přišel o hlas! Nemluvil, jen sípal! Milan Drobný na oslavě svých 75. narozenin kvůli zánětu průdušek sotva šeptal.… číst článek
Oslavenkyně Petra Černocká připouští: Saxany se nezbavím! Oslavenkyně Petra Černocká připouští: Saxany se nezbavím! Má za sebou velkou oslavu 70. narozenin. Filmové Saxaně by ale tuhle cifru hádal málokdo. K životnímu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Katy Perry
Katy Perry
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Lukáš Adamec
Lukáš Adamec
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová