Petra Černocká | Celebwiki.cz

Petra Černocká

Datum narození: 24.11.1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Půvabná a nestárnoucí zpěvačka Petra Černocká je známá jako nezapomenutelná Saxána v pohádce Dívka na koštěti.

Česká zpěvačka a herečka Petra Černocká se narodila v Praze. Její  otec byl právník a matka úřednice. Má staršího bratra Pavla, který byl zpěvákem bigbeatové skupiny Donald a poté uznávaným DJ. Když jí bylo 9 let zemřela jí matka.

Vystudovala  pražskou konzervatoř obor operní zpěv a klavír. Už při studiu hrála Petra Černocká s kapelou Pastýři, která se skládala hlavně z jejích spolužáků z konzervatoře, kapelu  vedl Petr Hannig. V té době natočila svou první píseň Ovečka, která se stala populární a později vyšla i na desce.

Klasickou hudbu opustila svým absolventským koncertem. V té době už měla práci v divadle Semafor. Její první hrou byla Besídka v souboru Grosmanna  a Šimka. Zde vydržela rok a poté přešla k Suchému a Šlitrovi.  V roce 1968 dostala Černocká nabídku na spolupráci ve skupině The Cardinals.

V té době se Petra Černocká poprvé vdala. Jejím manželem se stal zpěvák a manažer Kardinálů Jan Vaculík. Když se vdávala byla už ve čtvrtém měsíci těhotenství,  její syn však zemřel krátce po narození. Manželství jim přesto vydrželo celých 12 let. Rok před rozvodem se jim narodila dcera Bára. Ta vystudovala novinařinu a zpívá ve skupině Yellow Sisters.

V 70. letech zpívala Petra Černocká především písně Zdenka Merty, písně převzaté z anglických originálů a některé své vlastní. V roce 1971 si zahrála hlavní roli ve filmu Dívka na koštěti. Za roli Saxany získala ve stejném roce ocenění herečka roku. K tomuto filmu nazpívala i titulní píseň. V roce 1999 jí dokonce za tuto píseň byla udělena Supraphonem zlatá deska, a také vzniklo CD, ne kterém je celý filmový příběh vyprávěn. Role Saxany byla jejím největším filmovým  úspěchem. Až v roce 2011 si zahrála v pokračování tohoto filmu Saxána a Lexikon kouzel.

Po revoluci v roce 1989 vydala Petra Černocká ještě několik CD. Vydala country CD Náklaďák  a u kytarových písní už zůstala. Na sklonku roku 2006 vydala album s názvem Souhvězdí střelce.

Jejím druhým manželem se stal taktéž muzikant, kytarista Jiří Pracný, se kterým je dodnes. V roce 2011 se stala babičkou, když se její dceři Báře narodil první potomek dcerka Olivie Coco.

 

Články o celebritě

Petra Černocká slaví 70 let! Petra Černocká slaví 70 let! Často slýchá, že na svůj věk vypadá dobře. Na takové komplimenty ale čerstvá sedmdesátnice Petra… číst článek
Petra Černocká: Setkání se všemi milenci jejího života! Petra Černocká: Setkání se všemi milenci jejího života! Co bylo, bylo, tak proč se všichni nesejít! To si nejspíš řekla novopečená sedmdesátnice Petra Černocká,… číst článek
Nestárnoucí Saxana Černocká slaví 70: Gratulovali jí všichni její chlapi! Nestárnoucí Saxana Černocká slaví 70: Gratulovali jí všichni její chlapi! Kolegyně podezřívají Petru Černockou, že při natáčení Dívky na koštěti vypila elixír mládí. Jinak… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Jacob Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová