Dasha (Dagmar Sobková)

Datum narození: 27. 6. 1981
Místo narození: Zlín
Profese: zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a muzikálová herečka Dasha, kráska s fenomenálním hlasem vlastním jménem Dagmar Sobková, získala Cenu Thálie 2010 za roli Máří Magdalény v Jesus Christ Superstar.

Kolikrát se stalo v Hudebním divadle Karlín při představení Carmen, že se na obsazení objevilo místo Carmen – Lucie Bílá, Carmen – Dasha. Lidé, při zjištění, že titulní roli má ztvárnit „jakási“ Dasha na místo Lucie Bílé, kvůli které přijeli z dálky právě na toto představení, se rozčilovali a naštvaně se obraceli na uvaděčky s otázkou, jak je možné, že neuvidí tvář muzikálu. Našli se i tací, kteří se otočili na patě a z divadla odešli. Ovšem, stačilo slyšet pár tónů z hrdla této zpěvačky a po skončení představení chodili za Dashou se slovy, že jsou velice nadšení, že se omlouvají, že měli předsudky, a že díky ní mají neuvěřitelný zážitek z představení.

DASHA O KARLU GOTTOVI A JEHO NEMOCI

Téměř ve všech muzikálech, ve kterých působila, byla jako „ta druhá“, neboli alternace hlavní hvězdy. Už v jejím prvním muzikálu Janka Ledeckého Hamlet jako sedmnáctiletá alternovala Sabinu Laurinovou v roli Ofélie a získala tak své první herecké zkušenosti. Dále ztvárnila Popelku ve stejnojmenném muzikálu, Angeliku, Mona Lisu atd.

Na prknech Hudebního divadla Karlín Dasha obdivuhodným způsobem ztvárnila dvě protikladné ženské postavy právě ve výše zmíněném muzikálu Carmen, titulní postavu a nesmělou Katarinu. Dále zazářila v muzikálu Jesus Christ Superstar v roli Máří Magdaleny, za kterou získala Cenu Thálie za rok 2010, nebo v muzikálu Aida v titulní roli, kde se střídá s kolegyní Kamilou Nývltovou.

V dětství Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, vyhrála v pořadu Mini Max soutěž Talentárium a o rok později se stala vítězkou soutěžního festivalu pro mladé zpěváky Zlíntalent. Ačkoliv nikdy nechtěla být zpěvačkou, její zlato v hrdle, o kterém Karel Gott prohlásil, že je to talent, který se rodí jednou za sto let, jí přidělilo tento osud.

Dasha vystudovala konzervatoř pod vedením profesorky zpěvu Lídy Nopové a stala se vokalistkou právě Karla Gotta, později i Heleny Vondráčkové. Začala také vystupovat jako sólistka s kapelami Moondance Orchestra a Pajky Pajk, vedených jejím někdejším partnerem, muzikantem Martinem Kumžákem. Hudebním doprovodem byli v pořadech StarDance…když hvězdy tančí, Bailando, Duety…když hvězdy zpívají nebo Robin Hood – Cesta ke slávě.

Na podzim 2017 Dasha vydala své debutové sólové album s příznačným názvem Konečně. Pokřtil ho mj. i mistr Karel Gott.

O DASHE ČTĚTE ZDE>>

Dasha miluje levanduli a středomořskou kuchyni.

V červenci 2016 Dasha bubeníkovi Ondřeji Slukovi porodila dceru Žofii. V létě 2018 se pár zasnoubil.

 

Články o celebritě

Dlouho očekávaná pocta Karlu Gottovi plná hvězd: Pusa od Absolonové, sedící Zíma i zvonky štěstí! Dlouho očekávaná pocta Karlu Gottovi plná hvězd: Pusa od Absolonové, sedící Zíma i zvonky štěstí! V neděli večer se konala největší a (před)poslední show na počest Karla Gotta (†80) v pražské O2 are... číst článek
Ivana Gottová o zpěvačce: Jen my dvě jsme ženy, se kterými Karel ... Ivana Gottová o zpěvačce: Jen my dvě jsme ženy, se kterými Karel ... Křtu alba Klub Evergreen 10 let Jana Smigmatora (35) a Dagmar Sobkové známé jako Dasha (40) se v pra... číst článek
Hvězdné reakce Morávkové či Bílé na „Gottovu" premiéru: Jak se jim líbil Karel?! Hvězdné reakce Morávkové či Bílé na „Gottovu" premiéru: Jak se jim líbil Karel?! Dlouho očekávaná premiéra dokumentu Karel, jenž pro zpěvákovy příznivce nabízí ojedinělý pohled do s... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Martin Maxa
Martin Maxa
zobrazit profil Barbora Piešová
Barbora Piešová
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Freddie Mercury
Freddie Mercury
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák