Markéta Irglová

Markéta Irglová

Datum narození: 28. 2. 1988
Místo narození: Valašské Meziříčí
Výška: 160 cm
Profese: zpěvačka, skladatelka, herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Markéta Irglová je držitelka Oscara za filmovou hudbu. Skromná dívka z Valašského meziříčí dokázala již velké věci.

Nikdy ji nenapadlo, že bude herečka. Pak si Markéta Irglová zahrála hlavní roli v irském filmu Once. Nikdy ani nemyslela na to, že bude zpěvačka. Teď koncertuje po celém světě. A to všechno díky jejímu talentu a jednomu osudovému setkání. Markéta Irglová získala v roce 2008 amerického Oscara a českého Anděla. Je vdaná za amerického baskytaristu Tima Iselera, se kterým žije v New Yorku.

V první třídě základní školy si začala Irglová brnkat na klavír. Uchvátila ji ale až kytara, kterou dostala od svého otce. Ve třinácti se pak seznámila na rodinné party s irským zpěvákem Glenem Hansardem. O tři měsíce později se Glen Hansard do Česka vrátil a nabídl ji spolupráci.

Koncertovali spolu všude možně. Obrovský úspěch přišel s nízkorozpočtovým filmem Once, kde si Markéta Irglová a Glen Hansard zahráli dvě hlavní role podobné jejich vlastním životům. K filmu složili i hudbu a za píseň Falling Slowly získali filmového Oscara. Láskyplnou píseň si v té době zpíval skoro každý. Film stál sto padesát tisíc dolarů. Vydělal jich dvacet milionů.

Hansardem nahrála alba The Swell Season a Stric Joy. Nějakou dobu s ním i žila v irském Dublinu. Po té se ovšem rozešli. Desku Anar z roku 2011 už ale nazpívala sama. V Česku ji uvedla se svým manželem, zvukařem a baskytaristou Timem Iselerem. Vyprodala s ní prestižní sály v New Yorku, Londýně nebo Sydney. Koncertuje i v Čině, Jižní Koreji a Malajsii.

 

 

Články o celebritě

Někteří lidé říkají, že žárlivci by se neměli rozmnožovat, říká moderátorka Pastorčáková Někteří lidé říkají, že žárlivci by se neměli rozmnožovat, říká moderátorka Pastorčáková „Pro mě je chorobná žárlivost nemoc jako každá jiná, byť bohužel nemá svou diagnózu. Snad žádný jiný... číst článek
Oscarová zpěvačka Irglová porodila: Syn dostal hobití jméno Oscarová zpěvačka Irglová porodila: Syn dostal hobití jméno Za píseň k filmu Once získala Oscara, nikdy ale nezářila tak jako nyní. Až doteď Markéta Irglová (27... číst článek
Oscarová zpěvačka Markéta Irglová: Potkala Anděla! Oscarová zpěvačka Markéta Irglová: Potkala Anděla! Nechala na Islandu partnera i dvě děti a odletěla do Prahy za... jiným mužem! To je skutečný důvod n... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Nikola Ďuricová
Nikola Ďuricová
zobrazit profil Aneta Langerová
Aneta Langerová
zobrazit profil Martina Balogová
Martina Balogová
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová