Zdeněk Mahdal

Zdeněk Mahdal

Datum narození: 10. 6. 1960
Místo narození: Moravská Třebová
Profese: moderátor, dabér, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

V televizi je docela často. Hlavně v amerických trhácích. Zdeněk Mahdal dabuje komika Eddie Murphyho, drsňáka Nicolase Cage nebo ostříleného Kevina Costnera. S Miroslavou Součkovou má tři syny.

Po střední filmové škole nastoupil Zdeněk Mahdal na brněnskou JAMU, kterou absolvoval v roce 1983. Zahrál si v dobrodružném filmu Dynamit, v golfovém Veni, Vidi, Vici nebo v seriálu Vyprávěj. V televizi měl s herečkou Danou Morávkovou vlastní pořad Prima jízda.

Osm let působil v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. Po něm nastoupil do Divadla Jiřího Wolkera nebo do Hudebního divadla Karlín. Roli ztvárnil Zdeněk Mahdal i ve Skleněném zvěřinci v pražském Divadle Metro.

Těžištěm jeho práce je ale dabing, který v současnosti také režíruje a produkuje. Jeho hlasem mluví vedle Nicolsona či Murpyho i šavlozubec Dingo z animované komedie Doba Ledová.

Dabérka Miroslava Součková s ním žila mnoho let. V roce 2008 se ale manželé rozvedli. Mají syny Mirka, Marka a nejstaršího Zdeňka.

 

Články o celebritě

Důsledky Slováčkova řádění zabolí: Zhrzený Mahdal má utrum! Důsledky Slováčkova řádění zabolí: Zhrzený Mahdal má utrum! Felixovo (79) laškování s plavovlasou podnikatelkou na premiéře filmu Jan Žižka má svou dohru. Zatím... číst článek
Hvězda Tří oříšků pro Popelku Slávek Jandák tajně slavil »75«: Uvítal prezidenta i Nesmrtelnou tetu! Hvězda Tří oříšků pro Popelku Slávek Jandák tajně slavil »75«: Uvítal prezidenta i Nesmrtelnou tetu! Dostal parádní mejdan jako dárek k 75. narozeninám. „Nechápal jsem, proč musím na rodinnou oslavu do... číst článek
Patrasová vrací úder záletnému Felixovi: Chce být za nadsamce! Patrasová vrací úder záletnému Felixovi: Chce být za nadsamce! Jako by se nechumelilo! Jen tři dny po vášnivé líbačce a objímačce se sexy blondýnou na párty po pre... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Petra Nováková
Petra Nováková
zobrazit profil Jiří Šedivý
Jiří Šedivý
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil George Soros
George Soros
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil Pavel Stodůlka
Pavel Stodůlka