Zdeněk Mahdal | Celebwiki.cz

Zdeněk Mahdal

Datum narození: 10.6.1960
Místo narození: Moravská Třebová
Profese: moderátor, dabér, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

V televizi je docela často. Hlavně v amerických trhácích. Zdeněk Mahdal dabuje komika Eddie Murphyho, drsňáka Nicolase Cage nebo ostříleného Kevina Costnera. S Miroslavou Součkovou má tři syny.

Po střední filmové škole nastoupil Zdeněk Mahdal na brněnskou JAMU, kterou absolvoval v roce 1983. Zahrál si v dobrodružném filmu Dynamit, v golfovém Veni, Vidi, Vici nebo v seriálu Vyprávěj. V televizi měl s herečkou Danou Morávkovou vlastní pořad Prima jízda.

Osm let působil v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. Po něm nastoupil do Divadla Jiřího Wolkera nebo do Hudebního divadla Karlín. Roli ztvárnil Zdeněk Mahdal i ve Skleněném zvěřinci v pražském Divadle Metro.

Těžištěm jeho práce je ale dabing, který v současnosti také režíruje a produkuje. Jeho hlasem mluví vedle Nicolsona či Murpyho i šavlozubec Dingo z animované komedie Doba Ledová.

Dabérka Miroslava Součková s ním žila mnoho let. V roce 2008 se ale manželé rozvedli. Mají syny Mirka, Marka a nejstaršího Zdeňka.

 

Články o celebritě

Zlatý hlas Zdeňka Mahdala: Láká lidi na slevy a vydělává miliony! Zlatý hlas Zdeňka Mahdala: Láká lidi na slevy a vydělává miliony! Ve filmu či divadle se dočkal zatím jen malých rolí, zato v dabingu našel Zdeňěk Mahdal (56) zlatý… číst článek
Zdeněk Mahdal (56): Vydělává miliony na slevách! Zdeněk Mahdal (56): Vydělává miliony na slevách! Věčný herec malých rolí kdysi rychle přesedlal na dabing. V posledních letech ale narazil na další… číst článek
Pamatujete si pořady Prima jízda, Trní nebo Sauna? Před 22 lety to všechno začalo... Pamatujete si pořady Prima jízda, Trní nebo Sauna? Před 22 lety to všechno začalo... Risk, který se vyplatil! Tak Dana Morávková (43) nebo Martin Zounar (48) vzpomínají na 20. červen… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Tereza Vu Hanč
Tereza Vu Hanč
zobrazit profil Tomáš Fux
Tomáš Fux
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Slávek Janda
Slávek Janda