Zdeněk Mahdal

Zdeněk Mahdal

Datum narození: 10. 6. 1960
Místo narození: Moravská Třebová
Profese: moderátor, dabér, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

V televizi je docela často. Hlavně v amerických trhácích. Zdeněk Mahdal dabuje komika Eddie Murphyho, drsňáka Nicolase Cage nebo ostříleného Kevina Costnera. S Miroslavou Součkovou má tři syny.

Po střední filmové škole nastoupil Zdeněk Mahdal na brněnskou JAMU, kterou absolvoval v roce 1983. Zahrál si v dobrodružném filmu Dynamit, v golfovém Veni, Vidi, Vici nebo v seriálu Vyprávěj. V televizi měl s herečkou Danou Morávkovou vlastní pořad Prima jízda.

Osm let působil v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. Po něm nastoupil do Divadla Jiřího Wolkera nebo do Hudebního divadla Karlín. Roli ztvárnil Zdeněk Mahdal i ve Skleněném zvěřinci v pražském Divadle Metro.

Těžištěm jeho práce je ale dabing, který v současnosti také režíruje a produkuje. Jeho hlasem mluví vedle Nicolsona či Murpyho i šavlozubec Dingo z animované komedie Doba Ledová.

Dabérka Miroslava Součková s ním žila mnoho let. V roce 2008 se ale manželé rozvedli. Mají syny Mirka, Marka a nejstaršího Zdeňka.

 

Články o celebritě

Zdeněk Mahdal vyvedl krásnou blondýnku! Nahradila hnědovlasou milenku, s níž má dceru? Zdeněk Mahdal vyvedl krásnou blondýnku! Nahradila hnědovlasou milenku, s níž má dceru? Dabingový král Zdeněk Mahdal (58) před šesti lety opustil manželku Mirku, s níž má tři děti a vrhl s... číst článek
Zemanovy jízdy po krajích jsou kampaň, říká dozorový úřad. Řeší i Babišovu knihu Zemanovy jízdy po krajích jsou kampaň, říká dozorový úřad. Řeší i Babišovu knihu Vůbec poprvé v historii jsou politické strany i prezidentští kandidáti pod drobnohledem nového úřadu... číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Dana Morávková slaví 45! Ťukněte si s celebritou! Herečka Dana Morávková slaví 45! 45. narozeniny dnes slaví herečka Dana Morávková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a s... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavlína Lubojatzky
Pavlína Lubojatzky
zobrazit profil Karla Maříková
Karla Maříková
zobrazit profil Jiří Landa
Jiří Landa
zobrazit profil Niko Papadakis
Niko Papadakis
zobrazit profil Ernesto Che Guevara
Ernesto Che Guevara
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Bella Thorne
Bella Thorne
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl