Yemi Akinyemi

Datum narození: 4. 11. 1981
Přezdívka: Yemi A.D.
Profese: tanečník, moderátor, choreograf, producent
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Choreograf a bývalý tanečník Yemi A.D. v USA usedl do poroty talentové show The World’s Best, v Česku se podílel pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Tanečník, choreograf a moderátor, který vystupuje pod jménem Yemi A. D. (celé jeho jméno je Yemi Akinyemi Ade Bami Dele). Neskrývá svou homosexuální orientaci. Je zakladatelem umělecké produkce JAD Company s.r.o., agentury pro nadané JAD People a taneční skupiny JAD Dance Company.

V nízkém věku Yemi A. D. začal s podnikáním a založil cestovní kancelář. Podnikání, byznys a organizování čehokoliv se stalo načas jeho hlavním zájmem a dokázal se v tomto prostředí dobře zorientovat. Mezi akce které organizoval patří například soutěž Tanečník roku. Pravidelně se podílí na produkci soutěže Elite Model Look.

Yemi A. D. je úspěšný i v cizině, kde produkuje hudebně-taneční pořady, které dokáže prosazovat jak v USA tak ve většině evropských států. V současnosti je jeho život od tance téměř neoddělitelný, jeho klíčem k úspěchu je nejspíš umění propojit tanec a své organizační schopnosti v jeden dobře fungující celek. 

Jako choreograf se staral o baletní vystoupení v klipu k písni Runaway amerického rapera Kanye Westa. Yemi A. D. má také pestré zkušenosti s moderováním. Jako moderátor je např. spojen s hudebním pořadem Eso. Vyzkoušel si dokonce i hereckou profesi menší rolí ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian, kde přijal roli Kentaura.

V USA Yemi A. D. usedl do poroty talentové show The World’s Best, v Česku se podílel pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Od února 2007 byl Yemi A. D. ve vztahu s tehdy přítelem Jaromírem Smetanou. V červenci 2010 spolu uzavřeli registrované partnerství.

O YEMIM A.D. ČTĚTE ZDE>>

Na podzim 2019 se Yemi A. D. nechal slyšet, že se svým manželem plánují miminko.

 

 

Články o celebritě

Nejhorší modely 2020 podle Iny T.: Diblík Patrasová, »nádražák« David, důchodce Zeman a erotické peklo Nejhorší modely 2020 podle Iny T.: Diblík Patrasová, »nádražák« David, důchodce Zeman a erotické peklo Nejhorší hodnocení známkou 5 se v uplynulém roce objevovalo více, než bych čekala. Zhusta u stejných... číst článek
Choreografka z Tváře porodila! Jakou dala miminku netradiční přezdívku? Choreografka z Tváře porodila! Jakou dala miminku netradiční přezdívku? V show Tvoje tvář má známý hlas oslňovala tanečním umem, teď jí ale život přidělil jinou roli - úloh... číst článek
Choreograf a tanečník z Tváře Yemi: S partnerem si chce pořídit miminko! Choreograf a tanečník z Tváře Yemi: S partnerem si chce pořídit miminko! Známý choreograf a bývalý tanečník Yemi A.D. (38), jenž v USA usedl do poroty talentové show The Wor... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Ivan Martin Jirous
Ivan Martin Jirous
zobrazit profil Michal Ožibko
Michal Ožibko
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Vladimír Renčín
Vladimír Renčín
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Yemi Akinyemi
Yemi Akinyemi
zobrazit profil Naděžda Munzarová
Naděžda Munzarová