Yemi Akinyemi | Celebwiki.cz

Yemi Akinyemi

Datum narození: 4.11.1981
Přezdívka: Yemi A.D.
Profese: tanečník, moderátor, choreograf, producent
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Choreograf a bývalý tanečník Yemi A.D. v USA usedl do poroty talentové show The World’s Best, v Česku se podílel pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Tanečník, choreograf a moderátor, který vystupuje pod jménem Yemi A. D. (celé jeho jméno je Yemi Akinyemi Ade Bami Dele). Neskrývá svou homosexuální orientaci. Je zakladatelem umělecké produkce JAD Company s.r.o., agentury pro nadané JAD People a taneční skupiny JAD Dance Company.

V nízkém věku Yemi A. D. začal s podnikáním a založil cestovní kancelář. Podnikání, byznys a organizování čehokoliv se stalo načas jeho hlavním zájmem a dokázal se v tomto prostředí dobře zorientovat. Mezi akce které organizoval patří například soutěž Tanečník roku. Pravidelně se podílí na produkci soutěže Elite Model Look.

Yemi A. D. je úspěšný i v cizině, kde produkuje hudebně-taneční pořady, které dokáže prosazovat jak v USA tak ve většině evropských států. V současnosti je jeho život od tance téměř neoddělitelný, jeho klíčem k úspěchu je nejspíš umění propojit tanec a své organizační schopnosti v jeden dobře fungující celek. 

Jako choreograf se staral o baletní vystoupení v klipu k písni Runaway amerického rapera Kanye Westa. Yemi A. D. má také pestré zkušenosti s moderováním. Jako moderátor je např. spojen s hudebním pořadem Eso. Vyzkoušel si dokonce i hereckou profesi menší rolí ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian, kde přijal roli Kentaura.

V USA Yemi A. D. usedl do poroty talentové show The World’s Best, v Česku se podílel pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Od února 2007 byl Yemi A. D. ve vztahu s tehdy přítelem Jaromírem Smetanou. V červenci 2010 spolu uzavřeli registrované partnerství.

O YEMIM A.D. ČTĚTE ZDE>>

Na podzim 2019 se Yemi A. D. nechal slyšet, že se svým manželem plánují miminko.

 

 

Články o celebritě

Krainová vyměnila luxus za špínu: Na Bali sbírá odpadky! Krainová vyměnila luxus za špínu: Na Bali sbírá odpadky! Modelka Simona Krainová (45) si až doteď užívala dovolené na Bali plnými doušky. Jenže inspirována… číst článek
Exkamarádky Rolins a Krainová: Trumfují se sexy fotkami ze stejného ostrova! Exkamarádky Rolins a Krainová: Trumfují se sexy fotkami ze stejného ostrova! Bývaly to nerozlučné kamarádky, teď když se sešly na stejném ostrově Bali, kolem krku si nepadly.… číst článek
Slavní Češi s hollywoodskými kolegy: Geislerová se tulila k Voldemortovi, Krainová k Beckhamovi! Slavní Češi s hollywoodskými kolegy: Geislerová se tulila k Voldemortovi, Krainová k Beckhamovi! I české hvězdičky mají své idoly. A pokud někdy dojde na jejich společné setkání, jsou na tom úplně… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Lucie Hořčičková
Lucie Hořčičková
zobrazit profil Zuzana Růžičková
Zuzana Růžičková
zobrazit profil Pavel Opočenský
Pavel Opočenský
zobrazit profil Renáta Suchánková
Renáta Suchánková
zobrazit profil Vojtěch Štěpánek
Vojtěch Štěpánek
zobrazit profil Lenka Bílková
Lenka Bílková
zobrazit profil Helena Štáchová
Helena Štáchová
zobrazit profil Eliška Grabcová
Eliška Grabcová