Tomáš Kraus | Celebwiki.cz

Tomáš Kraus

Datum narození: 3.3.1974
Místo narození: Děčín
Váha: 93 kg
Výška: 183 cm
Profese: skikrosař
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mistr světa ve skikrosu a olympijský reprezentant Tomáš Kraus byl historicky prvním člověkem, který vyhrál Světový pohár v této nové sportovní disciplíně.

Tomáš Kraus začínal jako sjezdový, poté akrobatický lyžař. Nakonec mu ale učaroval adrenalinový skikros, relativně nová disciplína, kdy několik lyžařů sjíždí najednou trať s umělými překážkami jako jsou klopené zatáčky, terénní vlny a skoky a jde o to dorazit do cíle první.

Oficiální skikrosové světové soutěže začaly až v roce 2005. Právě tehdy, a ještě znovu rok poté, se stal Tomáš Kraus vítězem Světového poháru. Dvakrát se rovněž mohl pochlubit titulem mistrem světa (2005 a 2007). Pak následovala další vítězství ve Světovém poháru.

Ve skikrosu reprezentuje Tomáš Kraus Česko i na zimních olympijských hrách. Poprvé byly na program zařazeny v roce 2010 v kanadském Vancouveru a tehdy skončil Kraus jedenáctý. O čtyři roky později byl nominován také do ruské Soči. Tomáš Kraus ale během své lyžařské kariéry bodoval také v alpském lyžování - je pětinásobným mistrem České republiky v této disciplíně.

Ve svých čtyřiceti letech začal Tomáš Kraus uvažovat o tom, co ho bude živit po skončení sportovní kariéry. "Do podnikání se asi nepohrnu. Rád bych se motal kolem sportu, provozuji ho od mala," přiblížil s tím, že by rád působil např. v Českém olympijském výboru či ve Svazu lyžařů a podobně.

Tomáš Kraus je ženatý, s manželkou Lenkou má dvě děti, syna Tomáše a dceru Lucii.

 

Články o celebritě

Skály, seskok z letadla a divočina! Samková s Krausem vyprávějí, jak točili seriál Skály, seskok z letadla a divočina! Samková s Krausem vyprávějí, jak točili seriál Snowboardová královna Eva Samková (26) a několikanásobný světový šampion ve skicrossu Tomáš Kraus… číst článek
Zamilovaná Samková poprvé ve společnosti se svým hercem: Drž mě, lásko! Zamilovaná Samková poprvé ve společnosti se svým hercem: Drž mě, lásko! Už žádné skrývání. A proč taky, láska se tajit nemusí. Snowboardová olympijská šampionka Eva Samková… číst článek
Máme medaile! Jen nejsou naše... K čemu je dobrý lyžařský svaz? Máme medaile! Jen nejsou naše... K čemu je dobrý lyžařský svaz? V rubrice Bazar webových stránek Svazu lyžařů České republiky můžete koupit karbonové hůlky za dva… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Emil Zátopek
Emil Zátopek