Tomáš Kraus | Celebwiki.cz

Tomáš Kraus

Datum narození: 3.3.1974
Místo narození: Děčín
Váha: 93 kg
Výška: 183 cm
Profese: skikrosař
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mistr světa ve skikrosu a olympijský reprezentant Tomáš Kraus byl historicky prvním člověkem, který vyhrál Světový pohár v této nové sportovní disciplíně.

Tomáš Kraus začínal jako sjezdový, poté akrobatický lyžař. Nakonec mu ale učaroval adrenalinový skikros, relativně nová disciplína, kdy několik lyžařů sjíždí najednou trať s umělými překážkami jako jsou klopené zatáčky, terénní vlny a skoky a jde o to dorazit do cíle první.

Oficiální skikrosové světové soutěže začaly až v roce 2005. Právě tehdy, a ještě znovu rok poté, se stal Tomáš Kraus vítězem Světového poháru. Dvakrát se rovněž mohl pochlubit titulem mistrem světa (2005 a 2007). Pak následovala další vítězství ve Světovém poháru.

Ve skikrosu reprezentuje Tomáš Kraus Česko i na zimních olympijských hrách. Poprvé byly na program zařazeny v roce 2010 v kanadském Vancouveru a tehdy skončil Kraus jedenáctý. O čtyři roky později byl nominován také do ruské Soči. Tomáš Kraus ale během své lyžařské kariéry bodoval také v alpském lyžování - je pětinásobným mistrem České republiky v této disciplíně.

Ve svých čtyřiceti letech začal Tomáš Kraus uvažovat o tom, co ho bude živit po skončení sportovní kariéry. "Do podnikání se asi nepohrnu. Rád bych se motal kolem sportu, provozuji ho od mala," přiblížil s tím, že by rád působil např. v Českém olympijském výboru či ve Svazu lyžařů a podobně.

Tomáš Kraus je ženatý, s manželkou Lenkou má dvě děti, syna Tomáše a dceru Lucii.

 

Články o celebritě

Luxusní párty Lexusu k 30. narozeninám. Přiletěl i Kopfstein a Voříšková Luxusní párty Lexusu k 30. narozeninám. Přiletěl i Kopfstein a Voříšková Automobilka Lexus oslavila v Uhelném mlýně 30 let své existence. Na oslavu výročí Lexus poprvé v ČR… číst článek
Jan Kraus: Herce si podali policajti, dost ho týrali Jan Kraus: Herce si podali policajti, dost ho týrali Známý bavič to neměl za minulého režimu vůbec jednoduché. Kvůli chybějícímu razítku v občanském průkazu… číst článek
Legenda Kraus po konci kariéry: jak vydělává miliony? Mezi klienty má i miliardáře Legenda Kraus po konci kariéry: jak vydělává miliony? Mezi klienty má i miliardáře V profesionálním sportu vydržel až do úctyhodných 40 let. Skikrosařská legenda Tomáš Kraus u lyžování… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Stanislav Řezáč
Stanislav Řezáč
zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Petr Holík
Petr Holík
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Markéta Davidová
Markéta Davidová