Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Melania Trump kraluje Slovincům. V žebříčku nejvlivnějších osobností porazila i prezidenta Melania Trump kraluje Slovincům. V žebříčku nejvlivnějších osobností porazila i prezidenta První dáma Spojených států Melania Trumpová vévodí žebříčku 100 nejvlivnějších Slovinců, který sestavil… číst článek
Melania Trump běsní: Nesnese se s bezpečnostní poradkyní, chce její hlavu Melania Trump běsní: Nesnese se s bezpečnostní poradkyní, chce její hlavu První dáma Spojených států Melania Trumpová ukázala svoji sílu, v pro ni netradičním „výlevu“ se… číst článek
Potrat, umělé oplodnění i znechucení Trumpem. Obamová si v nové knize nebere servítky Potrat, umělé oplodnění i znechucení Trumpem. Obamová si v nové knize nebere servítky Bývalá první dáma Spojených států Michelle Obamová (54) se ve svém životopise dotýká mnoha témat.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Maroš Kramár
Maroš Kramár
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil královna Alžběta II.
královna Alžběta II.
zobrazit profil Martin Čížek
Martin Čížek
zobrazit profil Dalibor Šípek
Dalibor Šípek
zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil Ondřej Neff
Ondřej Neff