Michelle Obama | Celebwiki.cz

Michelle Obama

Datum narození: 17. 1. 1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Mocné ženy očima Iny T.: Omyl lesní víly Babišové a smutný návrat Zemanové! Čaputová s Havlovou na jedničku Mocné ženy očima Iny T.: Omyl lesní víly Babišové a smutný návrat Zemanové! Čaputová s Havlovou na jedničku Drobnohled při pandemii nového koronaviru míří nejen na politické špičky, ale také na jejich manželk... číst článek
Lady Gaga, Elton John i Rolling Stones koncertovali online. Na podporu zdravotníků Lady Gaga, Elton John i Rolling Stones koncertovali online. Na podporu zdravotníků Slavní zpěváci a hudebníci jako Lady Gaga, Billie Eilish, Elton John, Paul McCartney, Stevie Wonder ... číst článek
Bývalá první dáma ukázala fotku z maturáku. Naláká Obamová k volbám středoškoláky? Bývalá první dáma ukázala fotku z maturáku. Naláká Obamová k volbám středoškoláky? Někdejší první dáma Spojených států Michelle Obamová na svých sociálních sítích zveřejnila snímek ze... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Thomas Markle
Thomas Markle
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Jared Kushner
Jared Kushner
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Anna Klausnerová
Anna Klausnerová
zobrazit profil Zdeněk Altner
Zdeněk Altner
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová