Michelle Obama | Celebwiki.cz

Michelle Obama

Datum narození: 17.1.1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Kontrast prvních dam: Trumpová dokázala něco, co se nepovedlo ani Clintonové Kontrast prvních dam: Trumpová dokázala něco, co se nepovedlo ani Clintonové Nelze pochybovat o tom, že současná první dáma Spojených států Melania Trumpová (49) je jiná, než… číst článek
Melania Trump líbající hezounka vyvolala konspirace i vtípky: Myslí na útěk do Kanady? Melania Trump líbající hezounka vyvolala konspirace i vtípky: Myslí na útěk do Kanady? Fotografie manželky Donalda Trumpa Melanie a kanadského hezounka Justina Trudeaua přitáhly pozornost… číst článek
Módní ikona Melania nakupuje online. U návrhářů kvůli Trumpovi „ostrouhala“ Módní ikona Melania nakupuje online. U návrhářů kvůli Trumpovi „ostrouhala“ První dáma Spojených států Melania Trumpová (49) je známá svým perfektním módním stylem, jen málokdy… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Ivo Šmoldas
Ivo Šmoldas
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Jakub Zedníček
Jakub Zedníček