Michelle Obama

Datum narození: 17. 1. 1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Jak si podle Iny T. stojí nový prezident Petr Pavel a jeho žena?  Proti Zemanovým změna! Jak si podle Iny T. stojí nový prezident Petr Pavel a jeho žena? Proti Zemanovým změna! Od nově zvoleného prezidenta má společnost velká očekávaní pojící se jak s jeho rozdílným politickým... číst článek
Premiérka to schytala za „macho“ outfity. Zapomeňte na Macronovou, inspirujte se doma, radí expertka Premiérka to schytala za „macho“ outfity. Zapomeňte na Macronovou, inspirujte se doma, radí expertka Britská premiérka Liz Trussová by se při výběru outfitů měla inspirovat Kate Middletonovou, píše bri... číst článek
Michelle Obamová vzpomínala na setkání s Alžbětou II.: Faux pas a nepřípustné objímání Michelle Obamová vzpomínala na setkání s Alžbětou II.: Faux pas a nepřípustné objímání Byl to moment, který mohl způsobit až diplomatický incident a zlou krev mezi dlouholetými spojenci -... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Nikol Moravcová
Nikol Moravcová
zobrazit profil Barbora Urbanová
Barbora Urbanová
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Michael Zegen
Michael Zegen
zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Jaroslava Pauchová
Jaroslava Pauchová