Michelle Obama

Datum narození: 17. 1. 1964
Místo narození: Chicago, USA
Váha: 77 kg
Míry: 91-71-99
Výška: 180 cm
Profese: bývalá první dáma USA

Související celebrity

Životopis

Michelle Obama, manželkou Baracka Obamy, se stala první Afroameričankou, která se kdy ocitla v pozici první dámy Spojených států amerických.

Michelle Obama se narodila v Chicagu. Její otec byl zaměstnancem vodáren, matka byla ženou v domácnosti. V roce 1985 absolvovala na Princetonské univerzitě a o tři roky později získala doktorát z práv na Harvardu.

Po absolvování práv nastoupila Michelle Obama do právnické firmy Sidley Austin. Ve svém zaměstnání se v roce 1989 potkala se svým budoucím manželem. Obama dofirmy přišel na letní stáž a byl tak podřízeným Michelle. Podle jejích slov Obamu původně odmítla, později už ale neodolala a vyšla si s ním. Dnes dokonce můžete najít v Chicagu pamětní desku na místě jejich prvního polibku.

Baracka Obamu si vzala 3. října 1992. Má s ním dvě dcery Maliu (narozenou 1998) a Natashu (2001). Součástí jejich domácnosti je i psík Bo, kterého dostali darem od dánského premiéra. Manželství ale začalo skřípat na přelomu let 2013 a 2014, kdy Michelle Obama podle amerických médií přišla manželovi na nevěru. Spekulovalo se o tom, že se pár rozvede, až Barack Obama skončí ve funkci prezidenta.

Michelle Obama je zároveň módním vzorem mnoha žen. Její styl je známý svou elegantností. Není divu, je první manželkou prezidenta USA, která se objevila na titulní straně časopisu Vogue. Další bonusové body dostává od módních kritiků i za to, že upřednostňuje modely domácích návrhářů jako Jason Wu, Isabel Toledo, nebo Laura Smalls. Některým z nich tak svou volbou přinesla slávu doslova ze dne na den.

 

Články o celebritě

Sereno, tady LeBron! Internet skládá poctu, všude jsou kozy, přál i Gates Sereno, tady LeBron! Internet skládá poctu, všude jsou kozy, přál i Gates S největší pravděpodobností poslední zápas Sereny Williamsové donutil zasednout k telefonům výjimečn... číst článek
„Zděšení. Krok zpátky. S*ačky.“ Bidenová, Madonna a další v šoku ze ztráty práva na potrat v USA „Zděšení. Krok zpátky. S*ačky.“ Bidenová, Madonna a další v šoku ze ztráty práva na potrat v USA Další černý moment americké historie, i tak se mluví o rozhodnutí amerického nejvyššího soudu zrušit... číst článek
Prezidentská dcera Malia Obamová: Dráždí bez  podprsenky! Prezidentská dcera Malia Obamová: Dráždí bez podprsenky! Dcera bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy (60) si nikdy nebude užívat anonymity, ale může s... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Bohumil Hrabal
Bohumil Hrabal
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Rudolf Havlík
Rudolf Havlík
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan
zobrazit profil Anna Kameníková
Anna Kameníková