Costa Nhamoinesu

Datum narození: 6.1.1986
Přezdívka: Kostík
Místo narození: Harare, Zimbabwe
Váha: 74 kg
Výška: 187 cm
Profese: fotbalista

Související celebrity

Životopis

Costa Nhamoinesu je zimbabwský fotbalový obránce, který v současnosti působí v týmu AC Sparta Praha, kam přestoupil z polského celku Zagłębie Lubin.

Costa Nhamoinesu se narodil 6. ledna 1986 v zimbabwském městě Harare. Vyrůstal v ghettu a v dětství hrál fotbal s kamarády na ulici. Svoji fotbalovou kariéru začal v zimbabwském klubu Conplant FC. Poté působil v klubech AmaZulu, Masvingo United a Darryn Textiles Africa United. Costa je velmi zbožný člověk a věří, že jeho životní cestu určuje Bůh.

Costa Nhamoinesu v lednu 2008 odešel hostovat na půl roku do polského celku KS Wisła Ustronianka. V letech 2008–2013 působil v polském celku Zagłębie Lubin, nejprve dva roky na hostování a od roku 2010 nastálo. Od roku 2011 ho v Zagłębie vedl český trenér Pavel Hapal. Angažmá v Polsku hodnotí vesměs pozitivně, až na projevy rasismu. 

Costa Nhamoinesu se po vypršení smlouvy v roce 2013 domluvil na angažmá s AC Sparta Praha, kde vytvořil na krajích nebezpečnou dvojici s Pavlem Kadeřábkem. Costa zažil ve Spartě mimořádně úspěšný ročník 2013/14. S klubem slavil titul v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru. Sám se stal nejlepším hráčem měsíce za listopad 2013 a nejlepším cizincem sezony.

 

Články o celebritě

S kým do derby? Hapal chystá dvě změny, pro Slavii je nejistý Škoda S kým do derby? Hapal chystá dvě změny, pro Slavii je nejistý Škoda Derby. Zápas zápasů. Slavnost. Moment, kdy se oči fotbalového Česka stočí k jednomu z pražských chrámů.… číst článek
DNES 289. DERBY! Sparta vs. Slavia: VÁLKA PRACHÁČŮ DNES 289. DERBY! Sparta vs. Slavia: VÁLKA PRACHÁČŮ Celá země je bude mít v merku! Oni rozhodou 289. derby »S«. O nadvládu nad 7000 m2 letenského trávníku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
zobrazit profil Michael Frolík
Michael Frolík
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Roman Hamrlík
Roman Hamrlík
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Michal Vondrka
Michal Vondrka
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa