Petr Švancara | Celebwiki.cz

Petr Švancara

Datum narození: 5. 11. 1977
Přezdívka: Mercedes
Místo narození: Brno
Váha: 79 kg
Výška: 184 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Švancara je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FK Příbram, kam přestoupil ze Zbrojovky Brno.

Petr Švancara se narodil 5. listopadu 1977. Je odchovancem Brna. Po angažmá v Uherském Hradišti a ve Slovácku se do mateřského klubu vrátil. V září 2000 přestoupil do SK Slavia Praha, kde ale nehrál pravidelně. V roce 2002 odešel hostovat do Opavy a o rok později se vrátil do Brna.

Petr Švancara v roce 2006 hrál na Slovensku v Interu Bratislava, v roce 2007 působil ve Viktorii ŽižkovPo sestupu Viktorky do druhé ligy odešel do Slovácka, kde měl dvouletou smlouvu. V roce 2011 se vrátil do Brna. Švancara nejdříve byl přínosem, ale ke konci sezóny 2012/13 jej trenér Ludevít Grmela využíval na hřišti jen sporadicky.

Petr Švancara V červnu 2013 měl ještě rok platnou smlouvu s Brnem, ale odešel na hostování do klubu 1. FK Příbram vedeného trenérem Františkem Strakou, který o hráče projevil zájem. Součástí dohody je podmínka, že nebude moci nastoupit ve vzájemných zápasech proti Brnu. Na jaře 2014 pro zdravotní trable téměř nehrál. Před sezonou 2014/15 do mužstva přestoupil a stal se hráčem Příbrami, kde také působí třeba Tomáš Pilík nebo Martin Zeman.

Petr Švancara odehrál 28. dubna 1999 27 minut v přátelském utkání českého reprezentačního výběru do 21 let proti Polsku. Utkání skončilo remízou 1:1. Byl to jeho jediný reprezentační start.

Petr Švancara má z nepovedeného manželství syna Daniela a dceru Nikolu. Udržoval také vztah s Monikou Čuhelovou, moderátorkou a dcerou trenéra Zbrojovky Petra Čuhela.

 

Články o celebritě

Šmicer objasnil dres Sparty. Pastrňák ho bránil, Voráčkovi vadí nenávist Šmicer objasnil dres Sparty. Pastrňák ho bránil, Voráčkovi vadí nenávist Vyvolal doslova pozdvižení. Na sociálních sítích se to hemžilo třaskavými, často i urážlivými a hane... číst článek
Šéf O2 TV Sport o výpadcích, videu na všech zápasech i vulgaritách Švancary Šéf O2 TV Sport o výpadcích, videu na všech zápasech i vulgaritách Švancary Rostoucí počet diváků a rekordy ve sledovanosti, ale i drsná kritika za výpadky přenosů. Mezi dvěma ... číst článek
15 procent gólů je pryč. Liga v zimě prožila odliv hvězd, kdo je nahradí? 15 procent gólů je pryč. Liga v zimě prožila odliv hvězd, kdo je nahradí? Ring volný, fanoušci, můžete se hádat, kdo bude novou střeleckou hvězdou ligy. Česká nejvyšší soutěž... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Holík
Petr Holík
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Martin Adamský
Martin Adamský
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin