Petr Švancara

Datum narození: 5. 11. 1977
Přezdívka: Mercedes, Švanci
Místo narození: Brno
Váha: 79 kg
Výška: 184 cm
Profese: bývalý fotbalový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Švancara, bývalý fotbalový útočník, svou profesionální kariéru ukončil v roce 2015 v týmu FK Králův Dvůr.

Začínal v Zetoru Brno. Po angažmá v Uherském Hradišti a ve Slovácku se Petr Švancara do rodného Brna vrátil.

PETR ŠVANCARA TO ROZJEL U HONZI DĚDKA

Za reprezentaci hrál Švancara jednou

Petr Švancara odehrál 28. dubna 1999 27 minut v přátelském utkání českého reprezentačního výběru do 21 let proti Polsku. Utkání skončilo remízou 1:1. Byl to jeho jediný reprezentační start.

V září 2000 Petr Švancara přestoupil do SK Slavia Praha, kde ale nehrál pravidelně. V roce 2002 odešel hostovat do Opavy a o rok později se opět vrátil do Brna.

V roce 2006 Petr Švancara hrál na Slovensku v Interu Bratislava, v roce 2007 působil ve Viktorii Žižkov. Po sestupu Viktorky do druhé ligy odešel do Slovácka, kde měl dvouletou smlouvu.

V roce 2011 se zas vrátil do Brna. Petr Švancara nejdříve byl přínosem, ale ke konci sezony 2012/2013 jej trenér Ludevít Grmela využíval na hřišti jen sporadicky.

Petr Švancara dal 62 gólů

V červnu 2013 měl Petr Švancara ještě rok platnou smlouvu s Brnem, ale odešel na hostování do klubu 1. FK Příbram vedeného trenérem Františkem Strakou, který o hráče projevil zájem. Součástí dohody byla podmínka, že nebude moci nastoupit ve vzájemných zápasech proti Brnu.

Na jaře 2014 měl Petr Švancara zdravotní trable a téměř nehrál. Před sezonou 2014/2015 do mužstva přestoupil a stal se hráčem Příbrami, kde také působili třeba Tomáš Pilík nebo Martin Zeman.

V české nejvyšší soutěži Petr Švancara odehrál 309 zápasů, v nichž vstřelil 59 branek. Ve slovenské nejvyšší soutěži zasáhl do 15 zápasů a dal 3 góly.

Švancara napsal biografickou knihu

Kariéru Petr Švancara ukončil v roce 2015 v týmu FK Králův Dvůr. Poté začal spolupracovat s Českou televizí jako fotbalový expert.

Petr Švancara se stal jedním z bojovníků drsné reality show Survivor Česko & Slovensko 2023.

O PETRU ŠVANCAROVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Švancara má z nepovedeného manželství syna Daniela a dceru Nikolu. Udržoval také vztah s Monikou Čuhelovou, moderátorkou a dcerou trenéra Zbrojovky Petra Čuhela. S ní napsal biografickou knihu Mercedes – projížďka životem fotbalového baviče (2015).

V září 2020 se Petr Švancara oženil s půvabnou Kamilou.

 

Články o celebritě

Reality show Survivor: Za výhrou Tomáše stála velká zrada! Reality show Survivor: Za výhrou Tomáše stála velká zrada! Tréner skateboardingu Tomáš Weimann (34) získal titul hrdiny a výhru 2,5 milionu v 2. ročníku realit... číst článek
Erotické tření a satén na přehlídce! Éterická Němcová i laškování průhledné Bezděkové Erotické tření a satén na přehlídce! Éterická Němcová i laškování průhledné Bezděkové Milovníky módy čeká o víkendu zahájení Pražského týdnu módy, ale díky přehlídce nové kolekce návrhář... číst článek
Švancara o Lužánkách: Chci stadion, ne další obchody. Zvažuje žalobu Švancara o Lužánkách: Chci stadion, ne další obchody. Zvažuje žalobu Jen co vypadl z reality show, už vymýšlí plány, jak zachránit Lužánky. Bývalý útočník Petr Švancara ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný
zobrazit profil Nathan Christián  Dzaba
Nathan Christián Dzaba