David Vaněček | Celebwiki.cz
David Vaněček

David Vaněček

Datum narození: 9.3.1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 92 kg
Výška: 192 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

David Vaněček je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku FC Hradec Králové. Patří mezi nejproduktivnější hráče týmu.

David Vaněček se narodil 9. března 1991 v Plzni, kde také s fotbalem začal. V klubu FC Viktoria Plzeň prošel mládeží a v roce 2009 se stal členem seniorského A Týmu. V ročnících 2009/10 a mistrovském 2010/11 si dohromady připsal jen 4 starty, takže následoval přesun na hostování.

David Vaněček v roce 2011 nastupoval za Sezimovo Ústí a Ústí nad Labem. V roce 2012 pak za Vlašim a Baník Sokolov. V roce 2013 se krátce mihl na testech v Jihlavě a před sezonou 2013/14 odešel na roční hostování s opcí do Hradce Králové. V mužstvu zažil velmi povedený podzim, když se ve 14 zápasech nasázel 13 gólů, což více než ve všech předcházejících angažmách.

Po půl roce klub s předstihem využil opci ve smlouvě a Davida Vaněčka vykoupil z Plzně. Ten s mužstvem podepsal kontrakt do 30. 6. 2016. Za tým odehrál během ročníku 2013/2014 23 utkání a vstřelil 17 branek. V této sezoně se stal hráč nejlepším střelcem mužstva a celé 2. ligy. 

David Vaněček pomohl klubu se po roce vrátit do nejvyšší soutěže, když skončil na druhém místě tabulky. V současné době patří s Markem Kuličem a kapitánem Adrianem Rolkem mezi největší opory hradeckého kádru.

 

Články o celebritě

Trpišovský po výhře v Teplicích: Ověřili jsme si, že jsme na správné cestě Trpišovský po výhře v Teplicích: Ověřili jsme si, že jsme na správné cestě Pohodové vítězství 3:0 a minimálně dočasná pozice lídra FORTUNA:LIGY. „Jsem spokojený s výkonem i… číst článek
Nejpřesnější střelec v lize? Krmenčík! Jiní dva útočníci udivují efektivitou Nejpřesnější střelec v lize? Krmenčík! Jiní dva útočníci udivují efektivitou Mezi nejlepšími střelci FORTUNA:LIGY je tím nejpřesnějším, nikoliv však nejefektivnějším. Michael… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Andre Agassi
Andre Agassi
zobrazit profil David Křížek
David Křížek
zobrazit profil Rostislav Klesla
Rostislav Klesla
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec