Marek Půček

Marek Půček

Datum narození: 5. 8. 1990
Přezdívka: Řidič - zabiják
Profese: bývalý fotbalista
Znamení: Lev

Životopis

Marek Půček svým luxusním vozem srazil v srpnu 2014 na autobusové zastávce dívku Marii a z místa nehody utekl.

Osudná nehoda, jejíž důsledky plnily stránky českých novin několik dní, se stala 5. srpna 2014  krátce po půl páté ráno. Tehdy v den svých 24-tých narozenin řidič Marek Půček srazil svým luxusním BMW 5 dívku čekající na náměstí Kinských v Praze 5 na autobusové zastávce.

Marek Půček sice po nehodě zastavil o pár metrů dál, ale zjistit stav těžce zraněné dívky se nevydal. Místo toho vytáhl z auta svého bojového psa jménem Asa a utekl. Jednadvacetiletá Marie i přes okamžitou pomoc svědků a následně i záchranářů na místě podlehla.

Za šestnáct hodin po nehodě se mladík sám přihlásil na policejní služebně. Policisté provedli test na alkohol i na toxické látky, oba testy se ukázaly jako negativní. Při vyšetřování však vyšlo najevo, že Marek Půček má z minulosti trest zákazu řízení a to právě za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykové látky.

Soudy mu dříve rovněž uložily podmíněný trest odnětí svobody za podílnictví. Podle vyšetřovatelů srpnové nehody byl Marek Půček pod vlivem pravděpodobně i před tragédií na náměstí Kinských, ale nelze to prokázat právě s ohledem na dlouhou dobu mezi časem nehody a odběrem krevních vzorků.

Sám uvedl, že před nehodou vypil dvě malá piva a po tragédii zpanikařil. Po zveřejnění totožnosti řidiče se začaly plnit sociální sítě informacemi o tom, že Marek Půček je známá postava v komunitě pražské zlaté mládeže. Bývalý nadějný fotbalista se stal podle kamarádů smíchovským frajerem, který si myslel, že mu patří svět. Peníze na obživu si prý vydělával prodejem drog. V jeho BMW byly nalezeny stopy po kokainu.

Případ byl na podzim 2014 odročen z důvodu potřeby vyslechnutí dalších svědků. Kamarádům viníka se totiž k soudu nechtělo a snažili se mu vyhnout všemi způsoby. Čekají je nepříjemné otázky na průběh narozeninové oslavy, která předcházela tragédii. Podle zatím neověřených skutečností zde Marek Půček zkonzumoval větší množství alkoholu a snad i požil kokain. Žalobkyně viní mladého řidiče z usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové. Marku Půčkovi může ulehčit jen to, že se sám přihlásil, projevil lítost a nabídl pozůstalým odškodnění. Všemi prostředky za něj bojuje i matka, která napsala soudu otevřený dopis, kde popisuje výchovu syna jako přísnou a nehodu pokládá za neštastnou událost.

Případ Marka Půčka oživil téma trestu pro agresivní řidiče. Veřejnost měla to dobou ještě v živé paměti případy dálníčních pirátů Luboše Laciny či Aleše Trpišovského.  Kauza Marka Půčka však poukázala i na bezohlednost arogantních řidičů, kterí se pohybují ve světě velkých peněz. Jejich typickým příkladem je známý lobista Roman Janoušek, který v opilosti srazil na ulici ženu.

Od soudu Marek Půček za smrtelnou nedodu dostal šestiletý trest. V dubnu 2022 čelil obžalobě kvůli držení značného množství kokainu. Soud mu za to uložil trest podmínění v délce 2,5 roku. Rozsudek je pravomocný.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Pavel Berky
Pavel Berky
zobrazit profil Tomáš Pitr
Tomáš Pitr
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Pavel Žáček
Pavel Žáček
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Marie Míková
Marie Míková
zobrazit profil Miloslava Vostrá
Miloslava Vostrá