Marek Všetíček

Marek Všetíček

Datum narození: 15. 1. 1965
Místo narození: Šumperk
Profese: kondiční trenér

Související celebrity

Životopis

Slavný, světový a výjimečný je kondiční trenér Marek Všetíček. Také skromný. Své svěřence dostal na světový vrchol. Zná tajemství, jak rapidně prodloužit sportovní věk. Ostatně Radek Štěpánek je toho důkazem.

Marek Všetíček je absolventem FTVS UK Praha a dnes je jedním z nejlepších tenisových kondičních trenérů, uznávaných daleko za hranicemi naší republiky, koneckonců výdledky mluví za sebe – tři jeho svěřenci se dostali do světové TOP 10. Pod křídly Marka Všetíčka se objevili tenisté jako Karel Nováček, Martin Dam, Petr Korda, Mischel Kratochvíl, Petra Kvitová a dvanáctým rokem trénuje Radka Štěpánka.

Marek Všetíček hrál závodně hokej, za Přerov nastupoval i v první národní lize. Později se věnoval i atletice, konkrétně sprinterským disciplínám. V roce 1988 začal spolupracovat s Karlem Nováčkem a byli spolu osm let. Poté převzal Petra Kordu, byl i u jeho triumfu na Australian Open 1998. Před Kordou trénoval Marek Všetíček také českého profesionálního sportovce Martina Damma. S koncem tenisové kariéry Petra Kordy se Markovi Všetíčkovi otevřela možnost trénovat v zahraničí. Čtyři roky létal do Švýcarska, kde připravoval Mischela Kratochvíla.

Později začal trénovat jednoho z nejlepších českých tenistů Radka Štěpánka. Radkovi Štěpánkovi byl ještě ve 36 letech ve skvělé formě právě díky péči Marka Všetíčka. Není tajemstvím, že kondiční příprava se stává alfou a omegou, která může za prodlužující se sportovní věk nejen tenisty, ale každého sportovce.

Obecně všem svěřencům Marka Všetíčka kondiční trénink pomohl, tři své hráče posunul na vrchol, do Top 10. I jeho první spolupráce s ženou, nejlepší českou tenistkou Petrou Kvitovou, se kterou měl Marek Všetíček možnost spolupracovat po dobu devíti měsíců, byla úspěšná. Po vítězství ve Wimbledonu v roce 2014 potvrdila, že spolupráce s Markem Všetíčkem jí v tom pomohla.

Marek Všetíček je ženatý, má se svou manželkou Terezou syna Sama.

 

Články o celebritě

Lendl EXKLUZIVNĚ: o utrpení na trávě, bolesti i výhodách emigrace Lendl EXKLUZIVNĚ: o utrpení na trávě, bolesti i výhodách emigrace Celkem pět let seděl na tenisovém trůnu, vyhrál osm grandslamů, 94 turnajů a přes 1000 utkání na ATP... číst článek
Jak Hrdlička pečuje o Plíškovou. Vyjednal boty na míru a milion dolarů Jak Hrdlička pečuje o Plíškovou. Vyjednal boty na míru a milion dolarů Michal Hrdlička na tenisovém Turnaji mistryň osciluje mezi několika rolemi. Z pozice manažera bývalé... číst článek
Plíšková přejela Wozniackou a slaví, Kvitová na úvod Turnaje mistryň padla Plíšková přejela Wozniackou a slaví, Kvitová na úvod Turnaje mistryň padla   Velmi rozdílně vstoupily do Turnaje mistryň české tenistky. Petra Kvitová na úvod padla s Elinou S... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Iker Casillas
Iker Casillas
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Ivan Horník
Ivan Horník